Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

22. The Departed

+20
Zla_Sam
DEstiny :3
Twin.flames
chocolateChanel.
Rosie Sambora
Amsterdam
little red bird.
fearless.
Don't Worry, Be Happy ♥
Fifth Marauder ϟ
vampirekaca
♥ DelenaDiaries ♥
♥_Vampire_in_love_♥
daray
Rose ♥
Crazy Lady (:
<3 Originals <3
Em (:
Warrior Princess
Starlight
24 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down  Message [Page 3 of 4]

5122. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 2:54 pm

chocolateChanel.

chocolateChanel.
Administrator
Administrator

'prostićete na izrazu, ali JEBI SE KEVINE. JEBI SE JULIE.

Epizoda jeste bila fenomenalna kad sve obuhvatimo i očekivala sam da je došlo ''vreme'' kad Elena treba da postane vampir. Ali.
Rica mi je toliko žao da sam se raspala kad je došao kao duh. #died inside. Brate. Zašto? Zašto? Damon lost his best friend & love of his life in one day. Uništavaju ga stalno. Ubijaju ga. Dokle više. Koliko je samo propatio. A Stefan, odvratni kreteeen. Jao. Ne mogu da verujem da ću stvarno reći to o njemu. JEBOTE. Damon ga je opet pustio da on ide kod Elene. Jebi se Elena kretenko glupa. Niko te nikad neće voleti kao Damon. NIKO NIKAD! Pa ti biraj koliko hoćeš. Izaberi glupi retardirani svoj endgame. Ona scena ''flashback'' je fenomenalna. Rekao joj je istinu. Ona želi njega. Njoj treba on. Ja stvarno ne znam šta joj nije jasno. Ali ozbiljno. Neka se neko pametan nađe da mi objasni zašto. Pobesnela sam, u pm. U pm.
Još ovo nije bilo malo, nego su ubacili Klausa u Tylerovo telo. E, stvarno se jebite. Gledala sam jutros i ne mogu da nađem ni jednu rečenicu sem jebite se svi.
Sad ćemo da čekamo i čekamo i onda ćemo da gledamo SE.
A s druge strane mi je drago što nije izabrala Damona jer bi to bilo nekako ne znam. Nemam pojma. Svakako nisam želela SE ponovo. C'mon. Gledali smo 2 SE sezone i dobijemo jednu DE i ona se završi sa SE. Marš bre. Dođe mi i da prestanem da gledam kad vidim ovoliko nepravde. A DE je toliko epic da ako oni ne budu endgame ja ću sama smisliti poslednju epizodu. Još zbog serije da se nerviram. Nosite se. Ni jedno finale se ne završava mojim OTP-ima -.- I šta ja sad da radim? FUCK THAT SHIT.
Ne, ne mogu više da volim Elenu, jako mi je žao. ONA NE ZASLUŽUJE DAMONA. Posle ove epizode potpisujem. Prvo ga odbiješ preko telefona. Posle svega što je uradio za tebe. Što zna šta je najbolje za tebe. Ma.. Više nemam komentara. Više nije jadna žrtva u mojim očima. Gora je od svih. BAM. Nemam više snage da se nerviram. Stvarno.

5222. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 2:57 pm

Twin.flames

Twin.flames
Seeing Ghosts Of Your Past.
Seeing Ghosts Of Your Past.

Da mi je neko nekad rekao da ću ovoliko da plačem zbog neke serije...
Od scene kad Elena zove Damona, pa do kraja, nisam prestala. Toliko emocija u petnaest minuta.
Prvo, ja bih da zahvalim Julii, što nije pustila da Elena odabere Damona. To bi samo zapetljalo njihov odnos, sada kada je ona vampir, neka se Stefan bori sa tim. I NEOPISIVO MI JE DRAGO ŠTO ĆE SE ONA KONAČNO SVEGA SETITI. Vredeće čekati četiri meseca samo zbog toga. Mada kakva je ova Julia, ne bi me čudilo da Elena sve to ignoriše.
A Elena je bila fenomenalna u celoj epizodi. Bukvalno sam osetila svaku njenu emociju i osećanje. I konačno je razumem. Nije joj ni najmanje lako i sve što joj u ovom rukom treba je sigurnost i zato je tu Stefan, ali kad tad će Elena biti ona stara i želeće više strasti i tada će tu biti Damon.
Ja zaista mislim da je previše rano za Elenu da postane vampir, da sam se ja pitala, to se verovatno nikad ne bi ni desilo, i mislim da će je ovo u početku uništiti, ali se nadam da će se priviknuti kao uostalom i svi ostali. Ovo je u neku ruku, srušilo sva njena nadanja za budućnost, planove... Ona ima samo osamnaest godina, zaboga, a već je prošla kroz toliko stvari. Uh.
Damon je najbolji lik u istoriji televizije. I samo zbog njega mogu da plačem kao kreten. Uopšte mi nije bilo dobro dok je pričao sa Elenom i sviii njegovi izrazi lica, suze u očima. Nadam se da neće odustati od nje, nakon ovoga. Više sam nego sigurna sada da su oni endgame.

22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3ucvu2oEl1qzhbz1o2_500

Osmeh i frizura i jakna. JAOO. PRVA SEZONA.
Realno, bilo je za očekivati da će se Stefan i Elena poljubiti, jer je prošla cela sezona, a oni nisu smarali. Poljubac ne mogu da komentarišem, jer sam ga premotala čim sam provalila da će se desiti ,ali eto ja nisam ljuta zbog toga. Mi smo imali devetnaestu epizodu i ona će uvek vredeti više nego prve dve SE sezone.
I nisam ljuta zato što Elena nije izabrala Damona, jer mislim da je mnogo rano i uopšte kako bi se oni ponašali da su u vezi, ja ne mogu Damona da zamislim. Ali me je mnogo naljutilo to što je izabrala Stefana. Elena je trebala da izabere sebe, odnosno nijednog, a ne da kaže da voli Stefana. Sada kada je vampir, nadam se da će umeti bolje da rastumači svoja osećanja i da će napokon shvatiti da to što oseća prema Stefanu nije nikakva EPIC ljubav ili takva sranja. -,-
I još samo nešto o Stefanu: ja nešto ne mislim da će on moći da voli Elenu vampira, onako kako je voleo Elenu ljudsko biće.

22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3ui05PNXb1rr2oido1_250 22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3ui05PNXb1rr2oido2_250
22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3ui05PNXb1rr2oido4_r3_250 22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3ui05PNXb1rr2oido5_r1_250

“It’s right…just not right now.” -Damon Salvatore

Sećate se toga? Na kraju ću da budem poprilično srećna što nam nisu uništili Delenu u ovoj epizodi i što je izabrala Stefana.

22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3u6eaMjWO1qej5uro2_500
Ova scena mi je slomila srce. Koliko on nju voliiiii.

I ona scena kada se Damon i Elena prvi put sreću je savršena. Bolja od bilo kojeg SE poljupca. Prilično sam sigurna da da su stvari ostale iste, da njoj nisu poginilu roditelji, da nije srela Stefana, zaista bi se zaljubila u Damona. Elena je tada stvarno želela nešto drugačije od Meta, a Damon je potpuna suprotnost. Sve se vidi na njenom licu kada ga upoznaje. I stvarno pokušavam da budem objektivna, ali kod njih sve pršti od hemije, dok kada gledam Stefana i Elenu sve što želim je da povraćam. Nadam se da neće mnogo smarati sa njima u četvrtoj sezoni, pošto ja stvarnooo to ne mogu da gledam. Stalno premotavam njihove scene.
Što se tiče ostalih likova, najviše sam bila oduševljena starim, dobrim Rikom. I tako mi je drago što je imao kraj kakav zaslužuje taj sjajan lik. Pomirila sam se još davno sa tim da je Rik umro, ali ovo je bilo pravo iznenadjenje. I želeo je da se pozdravi sa Džeremijem. Tako je divan. Treba li reći da sam i tad plakala?
Dosta se neočekivanih stvari dogodilo, ali kako su ovo najavljiavli očekivala sam da će pola casta da umre. Prepostavljam da su mislili na Elenu, Alarica i Tejlora, koji će se verovatno svi vratiti u četvrtoj sezoni.
Boni kao i uvek naravno samo pravi neke gluposti. Okej, ponovo je svima spasla živote, je li, ali zašto baš Tejlor, zar joj on nije bio prijatelj? Zar joj Caroline nije najbolja drugarica? Ja nju nikada neću razumeti.
I Elajdža. Mogla bih samo da ga gledam i slušam celu epizodu i da se nikada ne žalim.
Trevino sigurno ne može da iznese Klausa i ja se nadam da će vratiti Josepha, već u prvoj epizodi.
Toliko do septembra, što se tiče novih epizoda. :S

I čitam na Tumblru da postoji velika verovatnoća da je Elena pretvorena Dejmonovom krvlju. Nije toliko bitno, ali je to jedna predivna činjenica.

5322. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 4:00 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Vidim dosta razocarenja kada je u pitanju ova epizoda po forumu, ali ja moram priznati da sam jako zadovoljna epizodom.

Flashbackovi su bili predivni. :3 Pravo osvezenje u ovoj epizodi. Pravi pokazatelj koliko toga se promenilo. Njihovi tinejdz dani, Elenini roditelji, Elena koja ne voli Caroline .. sve se to cini kao da se nikad nije ni desilo. :O

E sad .. nesto sto je mene najvise obradovalo u seriji (ocekivano) .. ELIJAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!! Vratili su ga. NE MOGU DA VERUJEM. Ja sam plakala, vristala. ELIJAH. :O Nedostajala mi je Danielova gluma, Elijahovo ponasanje, maniri, cast .. sve oko tog *ebeno savrsenog lika. I kao i uvek bio je fenomenalan. Kao i uvek njegovo "I give you my word" me je nateralo da se najezim. Koliko tih 5 reci govore vise o njegovom liku nego bilo sta drugo sto je izgovorio u seriji. :')
Damon je bio adorable u sceni kada su se dogovarali. Kao dete neko malo preko onog telefona. Odusevila sam se prosto koliko pomocu sitnica umeju da pokazu duhovitost njegovog lika. :')

Ne podrzavam ono stu je Matt uradio, ali razumem. Ne podrzavam sto ju je nadrogirao i odvezao protiv njene volje i zelje ali shvatam zasto je to uradio i to mi dodje kao plus za njegov lik. On je gledao kako ljudi odlaze, povampiruju se i svasta nesto rade oko njega. NIKADA se nije mesao. I Elena, osoba koja mu znaci mnogo, ponovo je bila u opastnosti da umre i prosto vise nije hteo to da dozvolo. Hteo je da uradio ono malo sto je u njegovoj moci da je spasi i ja to razumem.

Stelena kiss .. SPARE ME. Gluposti. Nisam cak ni gledala. Samo sam premotala. Ocigledno, neromanticno, pateticno i klasicno. Ogroman hejt za Stelenu. OGROMAN!

Bonnie je ispala fenomenalna u ovoj epizodi. Fenomenalna! I vise od toga. Stvarno joj svaka cast. Uradila je pravu stvar za ljude koje voli i nikoga nije umesala i njen razgovor sa novim Klausom .. odise samopouzdanjem stvarno. Tako i treba. Bilo je i vreme. A inace ako Michael bude igrao Klausa nadalje .. pobicu ih sve. On to ne moze. Nema dovoljno .. Klaus charma za to. NIKO NEMA. Joseph je one and only.

I Elena je konacno izabrala. Stefana. I MNOGO mi je drago zbog toga. Da je izabrala sad naseg predivnog Damona .. koja bi bila poenta? Ne ne. Zelim da DE bude endgame, a ne da upropaste sad u sredini. To sto je izabrala Stefana je prava stvar. A i razumem je. Ona je tek skoro, kada je konacno skupila hrabrosti da poljubi Damona, priznala sebi da ima osecanja za Damona i jos nije nacisto sa tim. Jos je to zbunjuje i plasi. Dok Stefan .. on stvarno jeste bio tu za nju kada joj je najvise trebalo i imala je tri sezone da dodje nacisto sa tim osecanjima i logicno je sto ga je izabrala. Za sada. Ali polako .. DE tek sad pocinje. Kada se Elena svega seti. Kada Damon i Stefan budu na jedakom. Jer Elena zna sve sto je Stefan ucinio za nju, a ne zna ni POLA stvari sto je Damon ucinio za nju. Koliko je bio nesebican, koliko se stvari odrekao, na sta je sve spreman. Ono sto je meni uzasno u ovoj sceni je .. DAMON OPET PATI. Kakav god storyline bio, kakav god kraj bio, DAMON UVEK PATI. Ja ne mogu to vise da gledam. Nije humano, stvarno. Nacin na koji je rekao "TO STEFAN". Srce mi se slomilo na milion delica.

“I love him, Damon. He came into my life at the time when I needed someone and I fell for him instantly. No matter what I feel for you, I never un-fell for him.”

"Hey I get it. It's Stefan. It's always gonna be Stefan."

Ovo. SRCE MI SE SLOMILO. Znam da je ovo sto DE treba .. znam da je ovo ispravno. Ali prosto .. uzasno je. Damon je cinio sve .. SVE. Da, Stefan je bio tu za nju u pocetku. Kada joj je bio tezak period u zivotu. Ali imala je ona jos uzasnih perioda. Otkad su joj roditelji umrli, sve je to bio uzasan period. I Damon je UVEK bio tu za nju. Pomogao joj je mnogo vise nego Stefan na nacin na koji ona jos to ne shvata. Pomogao joj je da odraste.
Kao sto je Rose rekla:

"Damon challenges her, surprises her. He makes her question her life, beliefs.Damon is either the best thing for her or the worst.”

Elena ovo ne shvata, ali by doing all these things, pomaze joj vise nego bilo ko.

I onda dolazi THE SCENA.

"I mean, maybe if you and I had met first .."
"Maybe."


JEDNA OD NAJBOLJI DE SCENA. FLASHBACK!!!!

Tad sam plakala vise nego ikada. Damon je ponovo ispao najnesebicnije stvorenje na ovom svetu. Mogao je da joj povrati secanje. Da ona vidi da su se prvi upoznali. To bi mu povecalo sanse. Ali nije. Nikad to nije uradio. I *ebote .. THEY REALLY HAD MET FIRST! Meni je to najneverovatnije od svega. I svideo joj se. Videlo se po nacinu na koji ga gleda. Zainteresovao ju je. I od trenutka kada ju je upoznao he SURPRISED HER, MADE HER QUESTION HER LIFE, BELIEFS. Od prvog trenutka ju je procitao.

"You want a love that consumes you. You want passion and adventure and even a little danger."

"When I'm with him, it just consumes me."


Do I need to say more?! EPIC. END GAME. Sto posto. Nista me vise nije uverilo u to nego ova epizoda.

I moram da kazem da je ovo sto su radili sa ovom flashback scenom najveci moguci pogodak na svetu. Nisu me skoro ovako obradovali. Ja sam prosto odusevljena.

Damonova faca kada shvati da je Elena mrtva. "You're not dead." Nikad nisam vise bola videla.

Alaric koji se vraca kao duh i kaze Jeremiju da ce uvek biti tu za njega .. :') Tako je bilo divno videti starog Alarica pa makar i u obliku duha. Volim ga i nedostajace mi puno. Sad

Bilo mi je zao Tylera na kraju. Ne mogu da verujem da je mrtav. :O Njihova oprostajna scena je bila bas tuzna. Iako sam prestala da shippujem Cyler davno, opet je me sve to podsetilo na dane kad jesam tako da sam se bas rasplakala. Sad

I Elena postaje vampir. Mislim da je prerano ali opet ne toliko da unisti celu pricu. Ako odrade sve pazljivo, sporo i detaljno i ako usmere celu pricu u pravom pravcu moze ispasti dobro. Samo da ne prate previse knjige inace nam Elena ode u andjele. I ono sto me najvise cini srecnom .. setice se "I love you, Elena" momenta iz 2x08.

JEDVA CEKAM 4. SEZONU!!!

5422. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 4:21 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

meni su u školi ispričali skoro sve spojlere vezane za epizodu tako da se nisam puno iznenadila u toku gledanja. samo sam baš ispizdela kad sam čula da je Elena odabrala Stefana, al nakon gledanja sam se ohladila. u njenoj odluci nikakvi naši argumenti ne piju vodu. niti ona ima veze sa logikom ili njenom ličnošću. epizoda je zaista dobra, jedna od najboljih u sezoni, a možda čak i najbolja.

ljudi, prva scena kad se Elena budi. kolko je ona nekad bila srećna. njen osmeh, bez posebnog razloga, koji nema veze sa zaljubljenošću, već prosto sa misli da je život lep. kad uporedimo tu jednu scenu i sve ostale u seriji, vidimo koliko je Elena u stvari nesrećna. a to nije zaslužila.

momenat Caroline i Elena na kauču. ne može, a da mi ne bude drago što će one čitavu večnost biti najbolje drugarice.

takodje smo u flashbacku videli potvrdu da Elena prosto voli da zavlači i imam osećaj da će to tek da se pogorša u 4.sezoni. zavlačila je Matta, zavlačila je Stefana i Damona.

Elijah. naš voljeni Elijah. jako mi se svidja to poverenje izmedju njega i Elene. zaista bi volela kada bi malo više poradili na njihovom prijateljstvu.

i samo bi istakla paralelu izmedju trenutaka nakon poljupca Elene sa Stefanom i sa Damonom. Elena je bila mnogo više opčinjena i van sebe nakon poljupca sa Damonom nego sa Stefanom. e sad, možemo mi to da nazovemo i Nininim propustom u glumi, ali ja lično to smatram dokazom da je elena zaljubljenija u Damona i više nego što zna. njeni pogledi govore više od hiljadu reči.

razgovor Elene i Matta. toliko mi se svidjaju scene u kojima se ona njemu otvara. kolko god ja bila protiv SE priče Elenin govor je prosto tačan i to je tako. Elena nije još spremna da odustane od sigurnosti koju ima sa Stefanom i to je u redu. a onda kad je rekla da bi volela da joj je majka tu da joj da savet, tu sam se rasplakala. njen izraz lica i tuga i glas.

Rebekin krik i izraz lica nakon što je Alaric probo kolac kroz Klausa je previše boleo. Claire je to toliko dobro odradila da me je fizički bolelo. ja sam ubedjena da je Bonnie nekako zaštitila Klausovo telo, jer u suprotnom ne bi imalo poente da ga prebaci u Tylerovo telo, ipak joj je on prijatelj. da nije nešto planirala sa Klausovim telom, dovukla bi najbližeg stranca da on sad bude Klaus. a i što i sama Julie kaže, mi nismo videli da Klausovo telo gori do kraja. čak je i plamen bio mali. Finn i Mikael su napravili požar, dok se Klausova vatra nije ni rasplamsala. ubedjena sam da se Klaus vraća.

Stefan me nenadano oborio. pamtim kad sam poslednji put bila prijatno iznenadjena nekim njegovim gestom. on je izrazio ISKRENO žaljenje jer se njegov brat neće oprostiti sa devojkom koju voli. to je bilo lepo videti. mada to samo dokazuje koliko Stefanovi retki trenuci nesebičnosti izlaze na videlo isključivo kada je Damon na ivici smrti. a to tako ipak ne ide.

i onda ide DE razgovor. i njihov razgovor je upravo onakav kakav su najavljivali; čist i iskren, kakav nikad nismo imali. Elena koja se nije ustručavala zbog svojih osećanja. njena reakcija dok je govorila da bira Stefana sasvim je jasna. boli je to više nego što je očekivala. a i same reči, da ne zna za zauvek, ali zna za sada je ključ svega. ona ne bira Stefana samo zato što nikada uprkos svemu nije prestala da ga voli, već i zato što nikad nije potpuno razabrala svoje emocije prema Damonu. ona još uvek NE ZNA kako se tačno oseća i definitivno joj treba vremena. potrebno joj je da ponovo pokuša sa Stefanom da bi videla da li je to stvarno to, da li joj je ta sigurnost i dalje potrebna. i to je ok. ja nisam očekivala da će odabrati Damona jer je ipak previše rano. ona još nije shvatila da ga voli, tek je prestala da se bori sa svojim osećanjima prema njemu. uprkos tome što je odabrala Damona, tek je čeka pakao zbog osećanja koja gaji prema Damonu. e to je ono što čekam. uprkos svom izboru, ona očekuje da će se on vratiti, da će i dalje biti tu. pitam se da li bi napravila isti izbor da je znala za dogovor braće da jedan od iz Mystic Fallsa. verovatno ne.

Caroline/Tyler/Klaus scena me je ubila isključivo zbog Carolinine reakcije. Candice me je oduševila. ja sma prvi put u celoj seriji videla koliko ona zaista voli Tylera i kako to ipak nije samo nešto prolazno. zagrljaj, poljubac, odbijanje da ga napusti, kako se čvrsto držala uz njega. sve je to previše tužno.

a Mattova reakcija na vesti o Tyleru me je dokosurila. tu sam već bila gotova, a ono što se dalje dešavalo je već bilo psihičko zlostavljanje. Matt i Tyler su bili najbolji prijatelji ceo život i sad je Matt izgubio JOŠ JEDNU bitnu osobu.

zatim Rebekah i Elijah. nisam mogla više stvarno. njihov zagrljaj. njihovo očajanje. izgubili su brata. uprkos svemu što se desilo, svoj mržnji, prevarama, oni su mu bili privrženi voleli su ga.

Bonnie me je oduševila. ne samo zato što je spasila Klausa, već upravo zbog tog dijaboličnog plana. sve je tako brzo isplanirala. samo me zanima, zašto baš Tyler. Michael je odlično odradio tu scenu i jeste skinuo malo Josephove pokrete. samo mislim da šta god uradio, to ipak neće biti dovoljno. JoMo je jedini pravi Klaus i tu harizmu Michael nikad neće posedovati.

zatim nesreća koja se poklapa sa flashbackovima prošle nesreće. e tu sam se već približila bolu za vreme gledanja filma Never Let Me Go.

Damonovo prisećanje prvog susreta sa Elenom. PA ONO NIJE HUMANO. i zna te što je toliko fascinantno? to što je Elena prvo postavila gard zato što je stranac, ali je on spao u roku od nekoliko sekundi. odmah je potpunom strancu počela da priča o svojim problemima. mada ipak, to je bila Elena koja još nije iskusila nikakvo zlo u svom životu. uputila mu je isti pogled koji mu je uputila u prvoj sezoni kada su pričali i kada je Damon rekao "Doesn't it always come to a love of a women?". isti pogled, isto začikavanje u očima, ista naklonjenost. a njegov govor o tome šta ona želi predstavlja sve ono što je ona rekla da on izaziva u njoj. SVE SE JEBENO POKLAPA. i po njenom licu se videlo da je pogodio. ona je prvo upoznala Damona, sa njim je imala taj epic razgovor, poklapanje. ona je bila potpuno opčinjena njime. da je nije naterao da zaboravi, da je zatim odmah upoznala Stefana, ubedjena sam da ga ni dvaput ne bi pogledala. sasvim je razumljivo što nakon nesreće Elena traži sigurnost koju je izgubila nakon smrti roditelja. potisnula je te svoje porive za avanturom i svime što Damon izaziva u njoj. zato je ona toliko bežala od njega. zato joj je trebalo toliko vremena. on budi u njoj neka stara sećanja i razmišljanja koja su dovedena u pitanje nakon smrti roditelja, on sve menja. a u 4.sezoni, sve će to ponovo izaći na površinu. više ništa neće moći da potiskuje zbog pojačanih emocija. Damon je pravi za nju. ne kažem ovo zato što sam team DE već zato što je to sušta realnost. to je ono što je Eleni potrebno, dokazati joj da ne treba da bude preplašena ako preduzme malo rizika, da to samo znači biti zreo, da je pravljenje rizika ono što čini život vrednim, a to joj sve može pokazati Damon. Stefan će uvek biti njena sigurna luka, ali njen temperament neće dugo tu opstati. i to je sušta realnost. vremenom će početi da je ograničava, naravno bez namere. Damon ume da joj se suprotstavi, da smiri njenu narav, da izazove u njoj sve one najdublje emocije koje Stefan ne može. a to je bolno. bolno je kada neko, bukvalno na silu, izvlači iz tebe sve emocije i ranjivost koju je ne želiš nikome da pokažeš logično je da ćeš bežati od te osobe. to Damon radi Eleni. al to je opet prava ljubav, kada boli, kada ne možeš da razmišljaš, da se odupreš, kada to želiš više nego išta. a sa druge strane, sa Stefanom nema takve strahove. on vidi ono što ona želi da vidi, ujljujkava je u sigurnost, ne mora da se preispituje u njegovoj blizini, govori joj ono što ona želi da čuje, hrani joj sujetu. tako je lakše. lakše je živeti u sopstvenoj iluziji i imati nekoga ko će te podržavati u tome, nego biti sa nekim ko će te otrim udarcima vraćati u stvarnost i otvarati ti oči i time direktno udarati jna tvoju ličnost, osećaj za moral, ubedjenja. ali jednog dana ti ipak dosadi borba protiv sebe i monotonost koju si sam izazvao. želiš tu borbu od koje si bežao i na kraju je ipak prihvatiš. jer to je ono pravo. to su najlepši izazovi koji životu daju smisao. Elena će izabrati Damona. to je više nego jasno.

Damonova snaga u odbrani od Alarica nakon prisećanja je toliko srceparajuća. iako ga je odbila, njegova ljubav prema njoj mu i dalje da je snagu da bude živ, za nju. a ta ljubav će biti nagradjena. znam da oće.

Elena i njen tata, kako su se držali za ruke i kako ga je ona panično dozivala a on joj je takvom trenutku pružvio podršku. preosetljiva sam uvek najviše na sve momente otac-ćerka. to me tako brzo rasplače.

iako mu ne uzimam za zlo, razočarala sam se što je Stefan spasao Matta a ne Elenu. jeste da je ona to tako želela, ali to je ELENA. prosto mi je neverovatno da u trenutku kada je birao izmedju njenog života i poštovanja njene odluke da je izabrao ovo drugo.

Alaricova smrt i Damonova reakcija. pa ne jer ja sad treba da završim u psihijatrijskoj ustanovi. "You're not dead, you're not dead." u isto vreme gubio je i Alarica i Elenu. Elena ga je odbila pre samo par minuta, a to mu nije ni na kraju pameti, bitno je samo da je ona živa. pa je ne mogu više.

Jeremy/Alaric scena je savršen zaključak cele Alaricove priče.

i onda poslednjih 10 sekundi, Elena postaje vampir. po meni je ovo pravi trenutak. došla je do prave prekretnice i njen život je više nego ikad u opasnosti, priča sa Damonom i Stefanom je dostigla vrhunac. a i vreme je, prošle su 3 sezone. sada tek kreće TVD i verujem da će 4.sezona biti najbolja do sada.

5522. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 4:36 pm

♥ DelenaDiaries ♥

♥ DelenaDiaries ♥
Dear Diary ...
Dear Diary ...

“I love him, Damon. He came into my life at the time when I needed someone and I fell for him instantly. No matter what I feel for you, I never un-fell for him.”
Ona nikada nije prestala voljeti Stefana,ali problem za SE je upravo to sto je ona uvijek voljela Stefana. U 1. sezoni i u 3. sezoni ona voli Stefana POTPUNO ISTO,njena ljubav prema njemu ne raste. Ona ce uvijek voljeti Stefana,to je i vise nego ocito,ali svi cemo uvijek voljeti svoju prvu ljubav,zar ne? Carina je rekla da je Stefan Elena's teenage love(PRVI PUT DA JE NEKO TO NAGLAS REKAO),a da je Damon njena prava ljubav. Znaci ja sam samo blejala u ekran dok sam gledala to. Nisam mogla da vjerujem da bi iko ikada rekao nesto protiv Stelene. Inace u ovoj epizodi je jednostavno bilo napisano: 'Damon and Elena are endgame,we're just playing with you to make you keep watching the show.'-eto tako sam ja to vidjela. U pocetku,dok sam gledala samo sam mislila:'Twist.Twist.There will be a big twist.'-nije ga bilo. A u onoj flasback sceni samo se govorila:'Remember.Remember.Remember' i nisam prestajala dok epizoda nije zavrsila.U 4. cemo vidjti SE vezu FOR A LITTLE BIT,ali nju ce proganjati sjecanja i Damon i to ce LOSE UTICATI na njenu vezu sa STEFANOM! Da! DE IS ENDGAME,THEIR STORY IS WRITTEN THAT WAY.

5622. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 6:43 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Bjesna sam, i ljuta, a u isto vrijeme sam i oduševljena. Mrzim i volim sve što se desilo u ovoj epizodi. Imam neke nalete pozitivizma, a onda se sjetim da stvari itekako mogu da se sagledaju drugačije i imam jednu od čuvenih rage blackouts. Epizoda je na momente bila užasno dosadna, i predvidiva, i bilo je masu bullshit momenata, ali odavno mi jedna TVD epizoda nije pružila OVOLIKU emocionalnu satisfakciju. Stvarno mi je ponovo bilo stalo do likova. Onako baš stalo, da sam plakala zbog apsolutno svih zbog kojih je moglo da se plače. Negdje sredinom ove sezone me je prestalo biti briga za likove .. Loše pisanje me prosto natjeralo na to. Ali u ovoj epizodi su apsolutno svi ponovo ličili na likove koje sam jednom davno zavoljela i prosto boli gledati kako im se život raspada. Ali volim kada neka serija izazove sve to u meni. Tu tugu. Nije to onaj bjes, pa i zaplačeš koliko ti je muka. Više je onako, tužno, tragično, i kada suze krenu shvatiš da ti likovi zaslužuju da neko plače za njima. Bilo je ovo divno finale, nekako način na koji je epizoda napisana i snimljena .. bio je lijepo. Bilo je kao tribute Eleninom životu, koji je na kraju oduzet. Ima nešto tako poetično u ovoj epizodi ma koliko glupa bila na momente.

Ima mnogo stvari koje želim da kažem, i reći ću ih, ali ne ovdje. Želim da moje viđenje ove epizode ostane u posebnim temama, posvećenim likovima i odnosima, a ne izgubljeno u nekoj temi o epizodi.

Jedino o čemu stvarno želim da pišem ovdje je Stefan i Stelena jer ne želim da izazivam svađu u temi posvećenoj ovom liku i ovoj vezi. Dakle, Elena bira Stefana. Ako idem logikom, okej izabrala ga je sada, veća je vjerovatnoća za Delenu kasnije, i nisam toliko bjesna. Ali zar je Plec toliko nesposobna da ne može da napiše neke bolje razloge za Elenino biranje Stefana? Užasno mi smeta što Julie, a ponekad i Kevin, kada daju interviju pričaju o Steleni kao da je ona glavna ljubavna priča serije, a onda ne mogu to i da prenesu na seriju. Smeta mi to što moj predivno napisani ship tj. Delena, konstantno trpi žrtvovanje da bi na kraju "prava ljubavna priča ove serije" ponovo dobila šansu zbog razloga: upoznali su se prvi, on je njena sigurna opcija. Takođe postoji ta "dugujem mu jer mi je spasio život" tema koja se provlači kroz njihovu vezu, ma koliko god to Elena poricala, ne možeš a da nekada ne pomisliš da je to tako. Osim toga, Damon je kompelovao Elenu da nađe ono što traži, što želi, što joj je potrebno. I onda je umalo poginula, i roditelji su joj poginuli, i onda je raskinula s dečkom jer to nije bilo ono što joj je potrebno, i upoznala je Stefana, i u tom trenutku trebalo joj je da osjeti tu sigurnost, da je neko voli, i s njim dobija ono što želi, a Damon ju je kompelovao da nađe upravo to. Da nije bilo tog Damonovog kompelovanja, Stefan nikada ne bi bio ovoliko bitan. Ne kažem da ga možda ne bi zavoljela, ili da je bila kompelovana da ga voli. Ali to kompelovanje je upravo ono zbog čega mu se stalno vraća. Od kada ga je upoznala prošla je kroz TOLIKO toga. Preživjela je toliko trauma da je jedino logično da još uvjek želi tu sigurnost. Zato mu se vraća u 1x10, 1x11, 2x11, i zato mu se vraća sada. Ali ovoga puta je naglašeno da se ne vraća samo njemu već i svojim prijateljima i porodici, i očekuje i želi i nada se da će Damon da bude dio toga, ono "and I'm going to see you soon" dokazuje to, Nije samo on, već svi. Da sam Stelena fan bila bih poprilično ljuta sada jer Elenin izbor u ovoj epizodi uopšte nije bitan u smislu da nije nikakav pomak za SE vezu već nam je samo otvorio oči o SE vezi, i koliko .. nije bitna. Ali uopšte. Kada pogledaš razloge zbog kojih su oni zajedno .. ne drže vodu. Čak ni ta navodno ogromna ljubav koja se razvila tokom prve dvije sezone nije bitna sada kada znamo zbog čega je to tako.

Što se Stefana tiče ... Ljudi .. On je pustio Elenu da umre. ON JE PUSTIO ELENU DA UMRE. Čitavu epizodu se provlači to, oh ja poštujem njene odluke, oh. Znala sam da će mu se to obiti od glavu na kraju. Okej, definitivno je veoma važno u vezi da imaš pravo izbora, ali ako je tvoj izbor racionalan. Kada nije, DUŽNOST tvog partnera, ako te imalo voli, je da te spasi od tebe same, pa makar vam to i uništilo vezu. Stefan zapravo ne poštuje Elenine odluke, niti nju samu, već ne može da podnese da ga Elena mrzi i ne može da podnese da Elena ne misli da je on dobra osoba. I Elena je umrla zbog toga. Pretpostavljam da se mnogi neće složiti sa mnom jer je spasio Matta, i to je stvarno odlično i cijenim to, ALI svi znate da ako biste morali da birate da spasite ili LJUBAV SVOG ŽIVOTA ili nekog dečka kojeg znate svega godinu dana, stalo ti je do njega ali niste baš ni prijatelji ili šta god, svi znate da biste spasili osobu koju volite, bez obzira šta ta osoba željela. Spasili biste osobu koju volite i nemojte ni da pokušate da poreknete. Znate da bi. Nakon 14. epizode i svog tog sranja sa blah blah blah ti poštuješ moje odluke, stvarno sam bila ljuta. Mislila sam da će to aa povrati Stelenu. A zapravo je to odvelu Elenu u smrt.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

5722. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 7:11 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

Okej, morala sam još jednom da pogledam epizodu, da bih shvatila ko, šta, gdje, s kim, kako, zašto ?! Razz... I moram da priznam da samo očekivala više. Nije loša epizoda, ali nije bila ni toliko spektakularna, koliko su najavljivali. Svejedno.
Prvo što bih prokomentarisala je Dejmon. Naš, savršeni, divni Dejmon, koji u mora da pati u svakoj jebenoj epizodi ! ZAŠTO MU TO RADIŠ, DŽULI, ŠTO SI TAKAV KRETEN ?! bandh Uništile su me njegove scene: kad Eleni kaže: 'To Stefan' ili 'No I get it, it's always gonna be Stefan'. Njegov oproštaj od Stefana i ono kada Riku kaže: 'We were friends', dok ga on, njegov najbolji prijatelj, maltretira ! I opet mu on umire na rukama. Po drugi put ! Njegov izraz kad shvata da su Alarik i Elena mrtvi. :smrcc: I način na koji brani Rebeku, sa kojom je do juče bio najveći neprijatelj. GOD !!! I na kraju, Meredit koja ga smiruje ! Meredit, let me love you ! Znači, Deredith friendship must happen ! Ne interesuje me ništa ! Makar je zaslužio da ima iskrenog prijatelja, koji će biti uz njega, Džuli !!!
Ali, koliko mi je bilo teško zbog njega, toliko sam se i smijala njegovim izjavama.
Elijah: 'Do we have a deal ?'
Damon: 'No, no, no, no, no, no, no and have I mentioned NO!' haha kao malo dijete je tu Smile
...
Bonnie: Where's the body ?
Damon: Hidden. I was going to use room 666, but I realized it would be to obvious. Cerek
...
Damon: Hey, Bexy - sexy haha

i tako dalje... Very Happy... ne mogu da se sjetim trenutno, ali znam da me je baš mnogo puta nasmijao. on je meni savršen Cerek

Druga stvar: ELIJAH - moj divni, presavršeni Elajdža se vratio. Mikro Cerek. xDD Bukvalno sam vrištala kako stoji na vratima Elenine kuće 'like a boss as usual' Cerek Koliko je njemu stalo do porodice. I koliko god Rouz pričala da ne prašta što ga izdaju, svojoj porodici je sve oprostio. Koliko me je zaboljela scena kad je došao kod Stefana, koji je upravo čuo da je Klaus mrtav. Koliko me je zaboljeo zagrljaj Rebeke i Elajdže. I koliko mi je drago što je on ostao tu ! Jasno mi je da ne može da uđe u main cast, ali se nadam da ćemo ga mnogo više gledati u 4. sezoni. Daniel i njegova gluma - priceless Klanja Se Jesam li već rekla koliko je on meni savršen ?!

Met !!! Koliko je on divno stvorenje, divan prijatelj. Jedini od njih koji je ostao normalan i kome je puklo da više gleda kako njegovi najbliži umiru i bivaju povrijeđeni i jednostavno je odlučio da uzme stvar u svoje ruke ! Ja njega obožavam. Sad više nego ikad. Scena kad on saznaje za Tajlera placeem placeem placeem

Forwood - naravno da su morali da unište moj OTP, ali i ona jedna scena meni je bila presavršena !!!
Caroline: We can't just live town. Our friends need us !
Tyler: But our mother need us to stay alive. Stefan and Damon are gonna do whatever it takes to protect themselves. But this is our lifes. Let me protect you !
Caroline: I'll go anywhere with you. If we have to spend the rest of our lives running, I will run with you.
Tyler: We get a travel light, so what you need ?
Caroline: Just you !

i scena kada se ona oprašta od njega :smrcc: meni je ova epizoda samo dokazala da to ipak nije obična teen love, već da je prava epic ljubavna priča i no matter what will stay team Forwood !
Nije mi jasno zašto je Boni baš Tajlera odabrala za svoj 'mali eksperimentčić', ali se iskreno nadam da Tajler nije mrtav i da će se vratiti. Ovaj preokret jeste fantastičan stvarno, ali we all really need JoMo and our flawless Forwood back !

Dalje. huh... Rebeka, Džeremi, Meredit - svi oni su me oduševili. Nadam se da Claire i Torrey ulaze sledeće sezone u main cast ! Jednostavno moraju, jer su savršeni likovi !!!

Stefana i SE neću ni da komentarišem, it's worthless. Dunno :S samo da kažem da mi se baš bljucka od njih i da se iskreno nadam da nećemo dobiti još jednu sapunica SE sezonu. neka ono 'a little while' bude baš 'A LITTLE'

Uostalom, mi sad imamo DE. Našu savršenu Delenu Cerek

O ovome sam pričala. Briga me što je odabrala Stefana. Svi smo svedoci onog Eleninog: 'I can't think about always. I just think about right now' i onog: 'I would be with Stefan, but Damon is a problem' Cerek
Priznajem, slomile su me DE scene danas. Tačnije, onaj njihov razgovor preko telefona. Ali, onda smo dobili onaj savršeni razgovor od prije 2 godine, onaj savršeni flešbek i ako će SE bude endgame onda stvarno ne vidim svrhu i smisao svega. Ne, ne, koliko god Džuli pričala o SE 'epic' Rolling Eyes povratku, ja mislim da je ovo bilo pravo EPIC DE finale. Cerek

Met - DE shipper, koji je vodi da se oprosti sa Dejmonom Cerek
Meredit - koja daje Eleni Dejmonovu krv Cerek
Džeremi - koji podržava Meta Cerek

PA, SVE JE NA DE STRANI. NE INTERESUJE ME NIŠTA. DE JE ENDGAME. zvvv

Inače, Elena is a vampire now. blah... najveće razočarenje serije. baš, baš, ali baš sam razočarana ovime. Rolling Eyes

https://twitter.com/#!/

5822. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 7:49 pm

Fifth Marauder ϟ

Fifth Marauder ϟ
Dear Diary ...
Dear Diary ...

Oke, ja cu malo i tumblr-a unijeti samo da bih vam pokazala moje emocionalno stanje.. Nadam se da vam ne smeta..

1.) Elijah is back. Ovo sve objasnjava:
Spoiler:
2.) "Damon humor" '-- Kada su stvari ozbiljne on i tada nalazi nacin da bude duhovit xDD
Jesam li se samo ja valjala od "No, no, no, no..Did I mention no?" haha haha
3.) Stelena kiss.. Apsolutno nista nisam osjecala prvi put. Otprilike ovako:
Spoiler:
4.) Ric ubija Klausa .. I Rebeka.. placeem :smrcc: I'm sorry.. I just can't
Spoiler:
5.) Elena bira Stefana.. Ponovo *facedesk*.. Ali bilo je i za ocekivati. Kao sto sam i rekla, sad sam jedno 92% sigurna da ce biti Delena endgame.. Zove Damona Crying or Very sad I rekla je "I can't think about always, all I can think about is right now".. To mora znaciti nesto jel da? #OhMyBrokenShipperHeart
Spoiler:
6.) Damon i Stefan se pozdravljaju
Spoiler:
7.) Aww Delena flashback.. Znaci on je sreo prvi.. :smrcc: "Maybe if you and I met first"-"Maybe" placeem A ja gledam ludak lezi nasred puta lol.. To sam prvo primjetila Very Happy Sve u svemu divna scena.. I najsvjetlija scena u ovoj epizodi..
8.) Gledam scenu kada se Care i Tyler oprastaju i mislim "Konacno pristojna Forwood scena".. A onda skontam da je to ustvari Klaus rhghgh .. I sta da radim kad sam luda he On je nju poljubio, on je nju poljubio!! juhuu ples Mene ne zanima sta vi mislite, za mene je ono bila Klaroline scena Cerek
Prvo: #fangirling
Klaus je ziv
Spoiler:
Drugo: #bitching
Saznanje da ce se zadrzati u Tylerovom tijelu..
Spoiler:
Stvarno nadam se da ne trazim previse...
9.) Bonnie .. Koliko ja volim tu curu to nije normalno.. Ma ona je prava ratnicaa, prava zivotinja..
Spoiler:
10.) Saznanje (tada trenutno) da je Matt mrtav:
Spoiler:
Potpuno ovakva reakcija.. Matt je divna osoba i uopste mu ne zelim nikakvo zlo..
11.) Ric i Jeremy.. awww.. Konacno smo vidjeli i naseg starog Rica,pa makar i mrtvog
Spoiler:
12.) Poruka za Julie Plec: 22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3uc73uVCP1qg5juk
13.) Poslednja scena.. Damon dolazi da vidi Elenu..
Spoiler:

Elena ce biti vampir..
Spoiler:

14.) Utisak iz cijele epizode.. 22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3uesrMaQO1r0hai8 22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3uewapc2w1r0hai8

4. Sezona

22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3ufifDeUV1r794tp

I to je otprilike to!! Peace!!

http://www.twitter.com/Fifth_Marauder

5922. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 7:55 pm

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3vif5AOjl1qf286vo1_250 22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3vif5AOjl1qf286vo2_250
Da znas da si u pravu... tacno se izbecio kao neki ludak.. Razz

6022. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 8:44 pm

discobaby

discobaby
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

Retko se nadje lik,koji je savrsen kao Dejmon.I retko glumac,koji moze na takav nacin da docara lik.I retko publika nekog lika zavoli sa TOLIKO emocija i takvom jacinom kao Dejmona.Ali,najcrnje od svega je sto producent te iste serije ima pileci mozak i konstantno zeli da ga sroza....Znaci,ja ne mogu da se oporavim od onog sto su uradili Dejmonu!I koliko mi je zao Alarika,onog pravog,koji se prikazao Jeremiju...

6122. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 9:39 pm

Kurva.Sudbina ._.

Kurva.Sudbina ._.
Only Human
Only Human

Zaplakala sam♥

"Maybe if I had met you first..."
"Maybe."
Pa ajde da mi još neko kaže kako je Dejmom sebičan i ima da mu je*em mater. Izvinite za rečnik, morala sam. Dejmon je moja ljubav. Dejmon i Elena su moje ljubavi.
I neka je odabrala Stefana. Boli me uvo.
"It's not just that she makes him a better person. She does, but, he changes her too.
Damon challenges her, surprises her. He makes her question her life, beliefs.
Stefan is different. His love is pure and he'll always be good for her.
Damon is either the best thing for her or the worst.
"
DELENA.
22. The Departed - Page 3 Tumblr_m3ulgaC7ct1qlziigo1_500

6222. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 10:22 pm

Kol Mikaelsen

Kol Mikaelsen
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Ne verujem sta sam upravo odgledao savrsenstvo kinematografije....najbolja epizoda po meni zaista svih mogucih serija...komotno moze da se reprodukuje kao film!!

6322. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 10:22 pm

Kol Mikaelsen

Kol Mikaelsen
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Konacno Elena vampir....naravno sad ce da se maju pola sezona kako ona odbija da pije krv...bla bla bla

6422. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 12:20 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Zla_Sam wrote:Bjesna sam, i ljuta, a u isto vrijeme sam i oduševljena. Mrzim i volim sve što se desilo u ovoj epizodi. Imam neke nalete pozitivizma, a onda se sjetim da stvari itekako mogu da se sagledaju drugačije i imam jednu od čuvenih rage blackouts. Epizoda je na momente bila užasno dosadna, i predvidiva, i bilo je masu bullshit momenata, ali odavno mi jedna TVD epizoda nije pružila OVOLIKU emocionalnu satisfakciju. Stvarno mi je ponovo bilo stalo do likova. Onako baš stalo, da sam plakala zbog apsolutno svih zbog kojih je moglo da se plače. Negdje sredinom ove sezone me je prestalo biti briga za likove .. Loše pisanje me prosto natjeralo na to. Ali u ovoj epizodi su apsolutno svi ponovo ličili na likove koje sam jednom davno zavoljela i prosto boli gledati kako im se život raspada. Ali volim kada neka serija izazove sve to u meni. Tu tugu. Nije to onaj bjes, pa i zaplačeš koliko ti je muka. Više je onako, tužno, tragično, i kada suze krenu shvatiš da ti likovi zaslužuju da neko plače za njima. Bilo je ovo divno finale, nekako način na koji je epizoda napisana i snimljena .. bio je lijepo. Bilo je kao tribute Eleninom životu, koji je na kraju oduzet. Ima nešto tako poetično u ovoj epizodi ma koliko glupa bila na momente.

Ima mnogo stvari koje želim da kažem, i reći ću ih, ali ne ovdje. Želim da moje viđenje ove epizode ostane u posebnim temama, posvećenim likovima i odnosima, a ne izgubljeno u nekoj temi o epizodi.

Jedino o čemu stvarno želim da pišem ovdje je Stefan i Stelena jer ne želim da izazivam svađu u temi posvećenoj ovom liku i ovoj vezi. Dakle, Elena bira Stefana. Ako idem logikom, okej izabrala ga je sada, veća je vjerovatnoća za Delenu kasnije, i nisam toliko bjesna. Ali zar je Plec toliko nesposobna da ne može da napiše neke bolje razloge za Elenino biranje Stefana? Užasno mi smeta što Julie, a ponekad i Kevin, kada daju interviju pričaju o Steleni kao da je ona glavna ljubavna priča serije, a onda ne mogu to i da prenesu na seriju. Smeta mi to što moj predivno napisani ship tj. Delena, konstantno trpi žrtvovanje da bi na kraju "prava ljubavna priča ove serije" ponovo dobila šansu zbog razloga: upoznali su se prvi, on je njena sigurna opcija. Takođe postoji ta "dugujem mu jer mi je spasio život" tema koja se provlači kroz njihovu vezu, ma koliko god to Elena poricala, ne možeš a da nekada ne pomisliš da je to tako. Osim toga, Damon je kompelovao Elenu da nađe ono što traži, što želi, što joj je potrebno. I onda je umalo poginula, i roditelji su joj poginuli, i onda je raskinula s dečkom jer to nije bilo ono što joj je potrebno, i upoznala je Stefana, i u tom trenutku trebalo joj je da osjeti tu sigurnost, da je neko voli, i s njim dobija ono što želi, a Damon ju je kompelovao da nađe upravo to. Da nije bilo tog Damonovog kompelovanja, Stefan nikada ne bi bio ovoliko bitan. Ne kažem da ga možda ne bi zavoljela, ili da je bila kompelovana da ga voli. Ali to kompelovanje je upravo ono zbog čega mu se stalno vraća. Od kada ga je upoznala prošla je kroz TOLIKO toga. Preživjela je toliko trauma da je jedino logično da još uvjek želi tu sigurnost. Zato mu se vraća u 1x10, 1x11, 2x11, i zato mu se vraća sada. Ali ovoga puta je naglašeno da se ne vraća samo njemu već i svojim prijateljima i porodici, i očekuje i želi i nada se da će Damon da bude dio toga, ono "and I'm going to see you soon" dokazuje to, Nije samo on, već svi. Da sam Stelena fan bila bih poprilično ljuta sada jer Elenin izbor u ovoj epizodi uopšte nije bitan u smislu da nije nikakav pomak za SE vezu već nam je samo otvorio oči o SE vezi, i koliko .. nije bitna. Ali uopšte. Kada pogledaš razloge zbog kojih su oni zajedno .. ne drže vodu. Čak ni ta navodno ogromna ljubav koja se razvila tokom prve dvije sezone nije bitna sada kada znamo zbog čega je to tako.

Što se Stefana tiče ... Ljudi .. On je pustio Elenu da umre. ON JE PUSTIO ELENU DA UMRE. Čitavu epizodu se provlači to, oh ja poštujem njene odluke, oh. Znala sam da će mu se to obiti od glavu na kraju. Okej, definitivno je veoma važno u vezi da imaš pravo izbora, ali ako je tvoj izbor racionalan. Kada nije, DUŽNOST tvog partnera, ako te imalo voli, je da te spasi od tebe same, pa makar vam to i uništilo vezu. Stefan zapravo ne poštuje Elenine odluke, niti nju samu, već ne može da podnese da ga Elena mrzi i ne može da podnese da Elena ne misli da je on dobra osoba. I Elena je umrla zbog toga. Pretpostavljam da se mnogi neće složiti sa mnom jer je spasio Matta, i to je stvarno odlično i cijenim to, ALI svi znate da ako biste morali da birate da spasite ili LJUBAV SVOG ŽIVOTA ili nekog dečka kojeg znate svega godinu dana, stalo ti je do njega ali niste baš ni prijatelji ili šta god, svi znate da biste spasili osobu koju volite, bez obzira šta ta osoba željela. Spasili biste osobu koju volite i nemojte ni da pokušate da poreknete. Znate da bi. Nakon 14. epizode i svog tog sranja sa blah blah blah ti poštuješ moje odluke, stvarno sam bila ljuta. Mislila sam da će to aa povrati Stelenu. A zapravo je to odvelu Elenu u smrt.

Volim te i amin.

6522. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 6:02 am

chocolateChanel.

chocolateChanel.
Administrator
Administrator

i onda poslednjih 10 sekundi, Elena postaje vampir. po meni je ovo pravi trenutak. došla je do prave prekretnice i njen život je više nego ikad u opasnosti, priča sa Damonom i Stefanom je dostigla vrhunac. a i vreme je, prošle su 3 sezone. sada tek kreće TVD i verujem da će 4.sezona biti najbolja do sada.

Hate 2 say it, but. Kraj epizode je isti kao kraj Breaking Dawn 1. To me je malo razočaralo. Al to sam ipak ja, uvek sam antiprotivna :p

6622. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 6:52 am

♥_Vampire_in_love_♥

♥_Vampire_in_love_♥
You Are in Love With a Vampire
You Are in Love With a Vampire

Milice volim te, već sat vremena pokušavam napisati nešto takvo a da ima smisla

A sad moj doživljaj epizode, dakle stvarno koliko god da je epizoda bila glupa u određenim dijelovima, ja sam toliko plakala i stvarno mi se svidjela epizoda..

Do negdje 35. minute sam proklinjala svakog režisera, pisca, pa čak i kamermana vampirskih dnevnika, a onda onaj Damonov fashback(i Elenino if I met you first mi je odmah palo na pamet..biti će skupa sada kada će se ona sjetiti!!!!!)..ne razumijem kako itko može reći da je on sebičan..on je tako savršeno biće...
Iako je Elena izabrala Stefana, nekako mi taj njen izbor nije pravi, nakon kraja epizode ne može se uopće reći da je išta i odlučila.
Klaus nije mrtav!!!!Volim Bonnie, službeno je volim!
Toliko mi je drago da to nisam sposobna dočarati...
Caroline i Tayler ♥

Jedva cekam 4. sezonu

6722. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 9:26 am

Don't Worry, Be Happy ♥

Don't Worry, Be Happy ♥
Invited in
Invited in

Kao što već mnogi rekoše, epizoda jeste bila dosadna u pojedinim delovima, ali zato je bilo scena koje......... ne znam ni sama... nemam dovoljno reči da opišem svoja osećanja.
Još sam pod utiskom, komentarisaću kad se malo smirim.

Mogu samo da kažem da, ako se dobro napiše, 4. sezona može biti najbolja do sada.
Elena kao vampir... to treba videti. Baš me interesuje kako će se ponašati.

http://delenasoulmates.tumblr.com/

6822. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 12:15 pm

Amsterdam

Amsterdam
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Ako se dobro napise... Ma kako da ne, pola 4 sezone bice SE bullshit, ova Plec je samo dokazala da je njena glupost proporcionalna njenim kilogramima... Glupaca debela poludecu vise od nje... Izvinjavam se na recniku ali me previse nervira.

6922. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 12:29 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

ono što je mene isto slomilo jeste uvodna scena.
Prvo nam prikazuju Elenu od prije 3 godine, koja je srećna, jer jednostavno život joj je lijep. Igra uz muziku, oblači uniformu navijačice i silazi dolje, gdje je čekaju Džena i Miranda. A onda vidimo da je to samo sjećanje, flešbek. Prikazuju nam sadašnjost i Elenu u bolnici, koja je izgubila mnogo bitnih ljudi i koja svakog trenutka očekuje da joj jave da je umrla njena najbolja drugarica i dva momka, koja voli. Elenu, koja je prošla kroz toliko stvari i koja je umorna i samo želi da sve to prođe već jednom. I ta scena boli.

I želim da mrzim Elenu, ali posle jedne ovakve scene jednostavno ne mogu. :smrcc: i Džuli, baš, baš, baš te mrzim zbog ovog.

https://twitter.com/#!/

7022. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 12:57 pm

Don't Worry, Be Happy ♥

Don't Worry, Be Happy ♥
Invited in
Invited in

Ja sam ipak optimista Very Happy
Sama Julie je rekla da će Stefan i Elena biti u vezi for a little while.
Na kraju krajeva, Elena će se setiti svega. Nema šanse da bude ravnodušna kada sazna.

http://delenasoulmates.tumblr.com/

7122. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 2:42 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

lol. awkward moment when you realize her choosing stefan was basically a plot device so she would turn back and end up driving off the bridge to become a vampire.


OMFG IF SHE HAD CHOSEN DAMON SHE WOULDN’T HAVE DIED LOL but she decided to go home, of course she couldn’t make it! Her home is Damon, not Stefan lol

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

7222. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 4:08 pm

Rose ♥

Rose ♥
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Kevin Williamson: "Because of his (Damon's) feelings for Elena, for the very first time in his life that he has a home." Sada je i: Damon is Elena's home. :') To je tako očito.

Još jedna činjenica:
Stefana nije bilo tu celo leto, Eleni nije zafalila dlaka sa glave! Ali, dlaka sa glave.
Dejmon ode iz grada u 3x05 Elena završi u bolnici kao vrećica krvi delom zbog Stefana.
Dejmon ode iz grada u 3x22 Elena završi mrtva u bolnici, postaje vampir delom zbog Stefana.

TOLKO O TOME. TOLKO O TOME!!

7322. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 4:25 pm

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Rose ♥ wrote:Kevin Williamson: "Because of his (Damon's) feelings for Elena, for the very first time in his life that he has a home." Sada je i: Damon is Elena's home. :') To je tako očito.

Još jedna činjenica:
Stefana nije bilo tu celo leto, Eleni nije zafalila dlaka sa glave! Ali, dlaka sa glave.
Dejmon ode iz grada u 3x05 Elena završi u bolnici kao vrećica krvi delom zbog Stefana.
Dejmon ode iz grada u 3x22 Elena završi mrtva u bolnici, postaje vampir delom zbog Stefana.

TOLKO O TOME. TOLKO O TOME!!
WORD.
Dokle god je Damon bio pored nje, Elena je bila ok. Cuvao je kao malo vode na dlanu. A Stefanu i da damo bokal vode, on bi sve prosuo.

7422. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Sat 12 May 2012, 10:28 pm

<3 Originals <3

<3 Originals <3
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Ne volim sto je postala vampir ali toliko smo svi zeleli da se seti svega i to ce se KONACNO desiti tako da ne mogu da se ne radujem Very Happy

Btw Damon je taman pohvalio Stefana Very Happy Taman mu je rekao kako je srecan sto nije najgluplji brat na svetu i gle' sad....tesko da ce mu ovo oprostiti. A i bez obzira koliko je Elena zelela da Matt prezivi secamo se koliko nije zelela da postane vampir i koliko je bila ocajna kad se to desilo. Ako olako predje preko toga onda Julie zaista nema mozga :S Jednostavno ne moze toliko da oskrnavi Elenin lik. Elena je puno kompleksnija od toga :S

I jos jednom moram da se zapitam zasto je jedan vampir sa tolikom fizickom snagom uopste morao da bira? o.O Zasto je bio problem izvuci ih oboje? :/

7522. The Departed - Page 3 Empty Re: 22. The Departed Tue 15 May 2012, 10:22 am

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

I jos jednom moram da se zapitam zasto je jedan vampir sa tolikom fizickom snagom uopste morao da bira? o.O Zasto je bio problem izvuci ih oboje? :/
To meni nikad nece biti jasno.

A sto se tice Elenine reakcije kad shvati da je postala vampir. Zelim da u pocetku bude ljuta i tuzna zbog toga. Zelim da se malo nervira, pa onda kako bude vreme prolazilo, prihvatice tu cinjenicu.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 4]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Similar topics

-

» 03x22: The Departed

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum