Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

22. The Departed

+20
Zla_Sam
DEstiny :3
Twin.flames
chocolateChanel.
Rosie Sambora
Amsterdam
little red bird.
fearless.
Don't Worry, Be Happy ♥
Fifth Marauder ϟ
vampirekaca
♥ DelenaDiaries ♥
♥_Vampire_in_love_♥
daray
Rose ♥
Crazy Lady (:
<3 Originals <3
Em (:
Warrior Princess
Starlight
24 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down  Message [Page 2 of 4]

2622. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 27 Apr 2012, 7:39 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

Stefan brings in an old ally.

KETRIN !!! 44666 rhghgh

https://twitter.com/#!/

2722. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Tue 08 May 2012, 7:49 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Ja otprilike već plačem.

2822. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Tue 08 May 2012, 2:27 pm

<3 Originals <3

<3 Originals <3
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

ja se uzasno bojim :S nisam sigurna da zelim da gledam ovu epizodu :/

2922. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Tue 08 May 2012, 2:28 pm

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Svako finale me sve vise i vise cini nervoznom. Vise i ne znam sta da ocekujem..

3022. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 12:05 pm

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Sutra ljudi :/

3122. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 12:11 pm

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

A covece... posle toga moramo da cekamo 4 puna meseca do cetvrte sezone! bandh

3222. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 2:40 pm

Don't Worry, Be Happy ♥

Don't Worry, Be Happy ♥
Invited in
Invited in

Jedva čekam sutra, tj. prekosutra. Mislim da ću u petak trčati iz škole. Uleteću u kuću i ako neko bude sedeo za kompjuterom tad, imaće 2 sekunde da se skloni inače ne odgovaram za svoje postupke.

http://delenasoulmates.tumblr.com/

3322. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 3:58 pm

♥ DelenaDiaries ♥

♥ DelenaDiaries ♥
Dear Diary ...
Dear Diary ...

Hvala Bogu ne moram da idem u skolu,pa cu gledati sutra uzivo ili ujutro CIM SE PROBUDIM(vjerovatno oko 6,buduci da cu biti uzbuđena). Ako ne izabere Damona mislim da ce ova sezona biti najgluplje protracena sezona :S

3422. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 4:38 pm

fearless.

fearless.
You Are in Love With a Vampire
You Are in Love With a Vampire

Ja se mnogo plasim finala. Naravno da zelim odmah da ga vidim, ali mi se s druge strane i ne gleda. Very Happy Zato sto ne znam sta zelim.
Necu da izabere Stefana. Plakacu i mrzecu Elenu.
Ali, iskreno, ja ne zelim da izabere ni Damona. Naravno da cu biti srecna u tom trenutku, ali posle pola sata cu se pokajati. Svi znate zasto - plasim se da ako se to sad desi, sanse za DE su otprilike 10%. :/ Moje misljenje je da sto duze cekamo DE vece su sanse da ce biti endgame. A ako sada budu u vezi, to ne moze trajati do kraja serije. Nego ce da raskinu, i ona ce se pre vratiti Stefanu nego njemu.
Ja hocu da ne izabere. Nijednog. I verovatno cu opet biti ljuta i nerviracu se, ali bolje to. A to se nece desiti. Sad

3522. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 8:17 pm

Rose ♥

Rose ♥
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

The DEpartED has DE in it & DElena is DEstiny.. Delena will happen.♥

U svakom slučaju, ja se u neku ruku slažem sa Sarom. Ne želim da mi unište DE. Hoću da se Kevin vrati i da serija ostane epik. Da Delena ostane epik.
Stvarno se nadam da će Elena odabrati sebe. Ili čak Meta. To bih više volela nego da odabere Dejmona ili Stefana.

3622. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 8:59 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

okej. po meni bi idealan storyline bio da ona sad odabere Stefana i da u 4. sezoni shvati kako ipak ne može bez Dejmona i onda da trčkara malo ona za njima sezonu, dvije i onda zadnju sezonu da odaberu jedno drugo haha

https://twitter.com/#!/

3722. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Wed 09 May 2012, 10:15 pm

little red bird.

little red bird.
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Plašim se ove epizode stvaaaaaaarno.
Imam osećaj da će ili ubiti Originalne ili Stefana.
Za Bonn se ne brinem.

3822. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Thu 10 May 2012, 7:40 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Nema šta Kevin da se vraća, on i dalje radi na seriji.

3922. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 1:05 am

Rose ♥

Rose ♥
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

ELENA WILL REMEMBER EVERYTHING :')
Tresem se. Nije mi dobro. KAKAV KRAJ JBT!
Isplakala sam se dobro zbog Rebeke, zbog Dejmona, zbog Elene. Zbog onog jbnog poziva. UMRLA SAM TU OKEJ. :smrcc:
22. The Departed - Page 2 Tumblr_m3u323x6TX1qaa163o1_500
UBILO ME. :smrcc: Njena najbolja scena. TOLIKO EMOCIJA. TOLIKO. Nisam mogla ni da gledam celu scenu normalno. Plakala sam kao kreten. I dalje ne razumem zašto Stefan. Mislim, razumem, ali KOLIKO JE TO BOLA ZA OBOJE. :smrcc: Toliko sam se nadala da će reći "I'll be there soon." ali ne moralo je "He's driving me home."
Ono "To Stefan?" je toliko jbno bolelo. Ja i sad plačem. Ne mogu majke mi...
“Maybe if I had met you first…”
”Maybe.”
Pa koliko je to stvorenje nesebično. Koliko je to najbolje osmišljen lik u istoriji. Kako iko može da izabere Stefana pored njega? DAMON > EVERYONE.

ALI IT'S WORTH IT. SHE WILL REMEMBER. :')

Pa DE ne mogu biti više epik nego što jesu. Ona flešbek scena...oh my god. No words. TOLIKO SAVRŠENSTVA! Koliko je Elena tu bila slatka. Koliko je on bio savršen. Sve je tako predivno. Je l' uopšte bila SE scena kad je on spasava?? Ja se ne sećam majke mi. Znam da je spasio Meta, ali... Nebitno. DE!

NE MOGU. DE > EVERYTHING!

Eh,da...TAJLER :smrcc: Ne mogu da verujem. Umirala sam zbog njega.
Bar je Klaus živ...ali Tajler...I'll miss him forever and always. Želim Tajlera. Kraj.

I ALARIK JEREMY :smrcc: LET ME LOVE THEM FOREVER! Savršena scena. Okej? Savršena. Alaric is not gone. Biće tu, pa iako je samo kao duh. BUĆE TU. :')

Rebeka i Elajdža...divni. Plakala sam i s njima. VOLIM REBEKU. Mnogo. I uvek ću je voleti.

ALI DE OWNS THE SHOW! LITTERALLY. Očito su endgame.
Pa ja ne znam koliko kreten neko treba biti da nakon svega učini da Elena bude sa Stefanom na kraju.

Trenutak kad Alarik umire. Kad Dejmon govori "Ric. No." Kad shvata da i Elena umire. Jbt, Alarik mu ponovo umire na rukama. Elena umire. KAKO JE JBNO BOLNO. Kako odlazi u bolnicu. I kako ga Meredit "smiruje". Još više želim da njih dvoje budu prijatelji. Meredith shipps DE. :') I ELENA JE PRETVORENA U VAMPIRA DEJMONOVOM KRVLJU. (moram Razz)

Alaric. Jeremy. Damon. Elena. = TVD.





Znači, ova scena > sve SE scene zajedno. TOLIKO! :')

4022. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 1:54 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Ova epizoda je toliko prosečna da prosečnija ne može da bude. Dobra je za neki mid-season finale, pred veliki hiatus, ali ne i za finale sezone. Prosto, očekivala sam mnogo više.

Kako bih rekla... wtf, Ketrin bez. Realno, nije ni bila potrebna ali šta su je koji đavo najavljivali onda?

Druga stvar. Ne mogu ja sa onom Boni više. I jeste, zahvalna sam što ih je održala živima tako što je zamenila tela, ali wtf. Više ne znam ko je u čijem telu i ko šta radi koji đavo. Treba da uvedemo kravu Milku u seriju i da stavimo Klausa u njeno telo. Zašto da ne - sve drugo je već istrošeno!

Trougao. Ne mogu da izbacim iz glave koliko ga je Elena slomila kada mu je rekla Maybe if I met you first... YOU DID. YOU JUST DON'T REMEMBER. :/ Znači, bol. I njegova faca kada Rik umre, kada Dejmon shvati da je Elena mrtva. Ono... ne može da se meri ni sa čime. Koliko je odlepio bio, koliko je zahtevao od Meredit da je vidi, koliko... koliko ĆE SE ELENA SETITI SVEGA.

Ja prva nisam bila za njeno pretvaranje u vampira, ali možda ovo ipak ima pozitivne strane. Iako je protivno njenim željama. Želela je da poraste, da ima potomke, ništa do toga sada neće biti moguće. :/ Beba moja ;___; Ali kontam da je ovo dobra stvar samo iz jednog razloga: LJUDI, NIJE ODABRALA DEJMONA. UTOLIKO VIŠE ŠANSE ZA DE ENDGAME. Ja želim da verujem u to.

I samo da dodam: nisam ljuta što je odabrala Stefana. Ona ne zna, zaslepljena je, ne seća se. Misli da joj je Stefan bio sigurna luka - štaviše, on je upravo to i bio - ali ona želi strast, ljubav koja je obuzima, pa čak i malo opasnosti. Baš sve kako joj je on rekao. Divno jedno stvorenje, najsavršeniji lik u istoriji likova.

4122. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 5:49 am

♥ DelenaDiaries ♥

♥ DelenaDiaries ♥
Dear Diary ...
Dear Diary ...

Elena:Damon consues me...
Damon: You want love that consues you,passion,advanture and maybe a little bit of danger.

When Elena grows up is the time when Damon and Elena will happen!

Eh sad: Ta njena ljubav sa Stefanom za mene nema nikakvu logiku,samo zato sto je on bio tu u tom vaznom trenutku kada su joj roditelji poginuli ona bira njega? Nema smisla,mislim nije da nema smisla u ovom trenutku njenog zivota,ali nema smisla za kraj...ona ne moze izabrati Stefana na kraju,jer bi to bio propast serije. Njihova je prica sve,SVE,ali ne epic,jednostavno oni nemaju pricu. Vjerujem u DE endgame sada vise nego ikada,a odusevljena sam Damonovim likom...SAVRSENSTVO.
And btw. Julie said:
'Elena will choose the one that she can't live without at this point of her life.'-svi su mislili da ce Damona u pravo zbog 'this point of her life',ali to je bio Stefan. Ona je jos djevocica,na kraju krajeva ima jedva 18 godina i u ovom trenutku njenog zivota ona zeli Stefana,ali Damon je sve rekao u flasbacku.Toliko.

DAMON & ELENA ENDGAME! <3

4222. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 7:38 am

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Ne znam stvarno odakle da pocnem... Epizoda me je bukvalno ubila! Sta sad da radim naredna 4 meseca? Da heklam?!

Pre svega DELENA: Iako sam strasno ljuta sto je Elena ipak odabrala Stefana (soka li -.-), njihove scene su me skroz dovele do suza.
Bila sam jako srecna kad su prikazali da je Damon PRVI upoznao. Bio mi je bas simpatican onaj njihov razgovor. I kad ga je nazvala, tu sam tek umrla! Bilo mi ga je tako zao.. placeem

DALARIC: Iako je to samo zbog Elene, Damon je plakao i zbog Rica.. nije mu bilo svejedno kad je umro. Ipak su bili najbolji prijatelji. Zato, hvala ti puno Julie sto si mi unistila najbolji bromance ikada!

Drago mi je sto su na kratko vratili dobrog Rica. Srecan sam sto nije ostao zao kao duh. Njegov oprostaj sa Jer-om me je jako rastuzio, pogotovo kad je shvatio da je Elena mrtva.

Rebekah/Elijah/Klaus: Pa oni se vole! Jeste li videli Rebeku kako je samo vristala i plakala? Ona ga voli vise od svega! Kad sam videla Rica kako ga ubija, u sebi sam vristala! Nisam mogla da verujem. Ali ipak sam gajila neke sumnje..A Elijah.. I on je bio tuzan. Nije mu svejedno sto mu je brat mrtav. ON ga isto voli. Njegovo: ''He's my brother.'' me je nateralo da skocim sa stolice. Uvek sam znala da ga Elijah nikad ne bi pustio da umre.

Caroline/Tyler/Klaus: Ha! Ha! I jos jedno HA! Scena gde je Caroline otrcala placuci kod ''Tylera'' mi je probudila jos vecu sumnju. Videla sam po nacinu na koji se ponasao. Njegov govor, pogled... Znala sam da je u pitanju Klaus! He's alive! Mada mi je krivo sto nije u svog telu, but oh, well. O, i ja ovu scenu zvanicno smatram Klaroline scenom. Mozda nije njegovo telo, ali je ipak Klaus. Tako da je Klaroline tehnicnki imao svoj poljubac. SAd vec zamisljam da ce u cetvrtoj sezoni on ostati u njegovo telo nekoliko epizoda i onda se vratiti u svoje. Ja mislim da mu je telo ostalo u jednom komadu. Klaus nije glup. Svi znamo da ne moze vecno biti u tudjem telu, tako da uopste nisam zabrinuta. Zato zelim da uputim jedno veliko HVALA Bonnie! Hvala ti puno! Konacvno si ucinila nesto dobro!

Stelena: Trt! Necu uopste da komentarisem.

Flesbek scene su bile ok, ali nista posebno. I shvatila sam da su Elenini roditelji jako simpaticni. Ovo su prvi roditelji koji se nisu ponasali kao kreteni. Smile

Elena je postala vampir. Potpuno ocekivano, ali nisam ocekivala da ce to biti sad. Ja sam racunala da ce je u cetvrtoj ili petoj sezoni pretvoriti, ali ok. SAd kad je vampir to znaci da ce se setiti svega ako znate na sta mislim. Wink Setice se kako je upoznala Damona i kako joj je rekao da je voli. Presrecna sam! srce

Imamo puno stvari kojima mozemo da se radujemo!

A sad odoh da se zavucem u neku rupu do sredine septembra..


PURE PERFECTION!



Last edited by ♥ Caroline Forbes ♥ on Fri 11 May 2012, 8:59 am; edited 1 time in total

4322. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 8:42 am

fearless.

fearless.
You Are in Love With a Vampire
You Are in Love With a Vampire

Ja ne mogu sad da razmisljam. Ni da ucim xD Napisacu veceras mozda komentar.
I cekajte, Klaus nije umro, je l'tako?

4422. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 8:47 am

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Nije umro, ne brini. Wink

4522. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 9:45 am

fearless.

fearless.
You Are in Love With a Vampire
You Are in Love With a Vampire

A znam, ali sta je sa telom? Ja zelim Josepha!


srce srce srce
22. The Departed - Page 2 Tumblr_m3ulgaC7ct1qlziigo1_500

4622. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 10:08 am

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Telo mu je 100% ostalo u jednom komadu. Svi znamo da Klaus nije glup. Verovatno je Bonnie nekako zastitila telo. Ric je zaklopio kovceg, pa tako nista nije posumnjao. A i kad je bio u Ricovo telo, jedva je cako da se vrati u svoje. Verovatno se tako i oseca sa Tylerom. Plus, Julie je u jednom intervjuu rekla kako ona nije videla da je njegovo telo izgovrelo u potpunosti. Tako da mislim da to u prevodu znaci: Joseph se definitivno vraca. Smile

4722. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 10:34 am

<3 Originals <3

<3 Originals <3
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Ja sam upravo odgledala ep i oci su mi jos pune suza tako da zaista nisam u stanju za neko detaljnije komentarisanje :S Od trenutka kad Elena zove Damona pa do kraja ep nisam prestajala da placem. . . Klaus Sad Stari Ric koji se oprasta od Jeremya Sad Matt Sad Tyler:( Elena Sad Rebekah Sad svi su mi slamali srce na svoj nacin Sad Ali pre svega DAMON cryyy Zbog njega sam besna kao nikad....KAKO MOGU I DOKLE VISE??? Ja zaista ne mogu vise da gledam kako se Julie izivljava na njemu. Niko ne zasluzuje toliko bola i patnje a ponajmanje neko kao on. Nije mi toliko bilo zao zbog same cinjenice da je Elena odabrala Stefana (to sam i ocekivala) koliko mi se srce slomilo u milion delova kad sam videla Damonov izraz lica i kolicinu bola u njegovim ocima. Ne mogu vise to da gledam....ne mogu.... Sad

I poslednja scena sick sick To je poslednja stvar koju sam zelela u ovoj seriji :///
Ali dobro bar me tesi cinjenica da ce se sada svega setiti 34556 34556



Last edited by <3 Originals <3 on Fri 11 May 2012, 10:40 am; edited 1 time in total

4822. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 10:35 am

Amsterdam

Amsterdam
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Bukvalno 20 puta vec gledam scenu kada se Damon i Elena upoznaju, i ona savrsena lagana muzika u pozadini kada joj govori sta ona zapravo hoce, jaoj ja mislim da cu poludeti do 4 sezone. AAAAAAAAAAA svega ce se setiti!

4922. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 11:41 am

Rose ♥

Rose ♥
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Ja iskreno ocekujem Alarika u cetvrtoj sezoni. Pa makar bio kao duh, pojavljivace se nekad. Mozda ga vidimo u pozadini kad Dejmon bude patio, a rekao je da ce biti tu za Dzeremija. :') Matt Davis is not gonne. Ne zelim sad tu neki svet duhoval, ali s vremena na vreme nije na odmet da se pojavi.

Sto se tice Klaus/Tajler stvari: to je tolikooo glupo. Fazon, Boni sa svojim cinima moze SVE da uradi. Ali, ne mogu da verujem da je jednostavno pustila Tajlera da umre. To ne mogu. Vecno cu za njim patiti. I sto Ema kaze, jos samo fali da se Klaus pojavi u milka kravi. Ne bi me iznenadilo,majke mi -.- I pregupo je to sto su napravili. Ne mogu da im oprostim ubijanje Tajlera.
I koji je sad fazon sa Forwood/Klaroline?

Cinjenica da je Elena odabrala Stefana me naterala da placem kao nikad do sad. Ne toliko to sto ona bira Stefana, nego sto je "tek tako" mogla da pusti Dejmona da umre. To ne mogu da svarim. Nikako. Umirala sam. Demonovo "To Stefan?" je slomilo svaki deo mog srca i ja i sad placem kad se setim toga. :smrcc: Toliko bola ljudi, nijedan lik nije doziveo. Ja jednostavno NE MOGU da gledam slomljenog Dejmona vise. Sve me boli zbog njega, i nikad se nisam za neki lik vezala koliko sam za njega. Julie, sve mozes da uradis u seriji, ali Dejmona MORAS da ucinis srecnim. Okej?! Ne interesuje me. Ne znam da li je rano za Elenu da postane vampir, ima skoro 19 godina. Htela sam da to bude kad odraste jos malo, kad bude savrsena za Dejmona. Ali ona je za njega sad. Pa, samo kad vidim deo kad mu kaze "I care about you Damon and that's why I have to let you go." i kad vidim te suze i nacin na koji kaze, ocito ga voli. Samo...zelim da mu to kaze. Zelim "You are Damon and I love you." scenu vise od icega!! Zelim da se DE desi inace, serija nema smisla.


Met koji shipuje DE :') Taj lik je divan. Hvala Bogu sto nije mrtav. I Jeremy koji zove Dejmona. He's his family now. Ok?! <3 Toliko volim Meta i Dzera. I ocekujemnjihovo prijateljstvo sa Dejmonom.

I ja ne mogu oko cinjenice da je Stefan pustio Elenu da umre. Ne da ne mogu, nego, ovim je SE za mene unisteno na sve moguce nacine. To ce biti takva smejurija ako oni ponovo budu zajedno. Pa da nije bilo Meredit ELENA bi bila mrtva! Gotovo. Ali, ne, on mora nju da slusa do kraja. Ja tog lika nikad necu razumeti koliko god se ja trudila. Glupost cista. -.- Da je tu bio Dejmon on bi ucinio SVE, osecam da bi popio svu onu vodu da je spasi. Pa jbt isterao bi je napolje kako zna i ume. Ali bila bi ziva! Ne kao vampir. Ne bi rizikovao ni 1 %. A Stefan je pustio da umre. Wow. Nesto neoprostivo. Okej? I samo je sedeo tamo pored nje, i delovao mi je bukvalno kao neki totalno sporedni lik koji je tu da popuni prostoriju.
Dejmonovo "WHERE IS SHE?" njegova reakcija kad Alarik, njegov Rik ponovo umire. Kad sghvata da NJEGOVA ELENA umire. Priceless and heartbreaking. Mislim da ne postoji SE scena koja moze da nadmasi i ijednu DE scenu. Pogotovo iz finala.

Popizdecu ako Elena bude kulirala te flesbekove sa Dejmonom i ta brisanja secanja. I ako bude bila sa Stefanom....for God's sake. Moze li iko biti toliko glup da to napravi?!

I zelim Dejmon/Meredit FRIENDship u 4toj sezoni, totalno. She's his new Rose. :')

5022. The Departed - Page 2 Empty Re: 22. The Departed Fri 11 May 2012, 2:07 pm

Rosie Sambora

Rosie Sambora
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Sad tek mogu da pišem, ohladila sam se malo.

Koliko sam bila besna. Koliko.

Što su ubili Alarika. Što je Elena postala vampir. Aman Julie, pa zar zaista želiš da psihički potpuno sj***š Džeremija? ZAŠTO? Zar nije već dovoljno ljudi izgubio?

Vamp-Elena. Očekivala sam, ali ne sada. Mislila sam, promeniće je pred kraj serije. I koliko sam besna bila. Tri sezone žrtvovanja svega i svih, samo da Elena preživi, da se sačuva Elenina ljudskost. I sada ovo. E sad:

1) Sa jedne strane, krivo mi je što su požurili sa pretvaranjem Elene. To nekako... šteti toj... nazovimo je "napetosti". Tom odnosu. Ljubavi. Vampir i čovek - nespojivo, zabranjeno, i baš zato primamljivo. I njima, a i nama. A vampir i vampir... prosečno. I krivo mi je što Dejmon nikada neće doživeti da bude sa ljudskom Elenom. Onom nežnom, ranjivom, za koju bi život dao. A zamislite kako bi to lepo bilo. Elena poverava život Dejmonu, malo opasnosti tu i tamo... iskušenje... krv itd. No, dobro. Još uvek nam se mogu iskupiti.

2) Sa druge strane, u sebi likujem. Jer će se Elena setiti. Setiti SVEGA. Kako je upoznala Dejmona, kako joj je rekao da je voli. I to sve pre nego što se ta "epic" Stelena toliko razvila. Ako ima i gram razuma, shvatiće koliko je Dejmon nesebičan. Shvatiće da je on za nju uradio isto što i ona za njega. Pustio ju je da ode. Da je nije kompelovao, ko zna gde bi sad bili. I kad se seti, možda će shvatiti da greši.

3) Opet, čini mi se da postoji mala, sasvim minimalna mogućnost da Elena ipak ne postane vampir. Kad se Boni u sve meša, i kad je već uspevalo ranije, moglo bi i sada. Ionako je dvojnica, neprirodno biće, šta ja znam. A i ne verujem da bi se Katici ovo svidelo. No, videćemo.


I sad smo tu. Elena bira Stefana. Ljuta sam, ali razumem. Sa njim je uvek sve bilo sigurno, mirno, podrazumevano. Počelo je normalno, pretvorilo se u nešto sasvim neverovatno. I to je OK. Ali, kao što kažu, da joj prvi sasvim odgovara, ne bi nikada ni pomislila na drugog. A onda se pojavio Dejmon. I svi izazovi, burna veza među njima. Kakva god veza. Prijateljska, ljubavna, nebitno. I možda je uplašena. Možda se samo boji te veze. Da je ne uništi. Oprostićete mi, nadam se što toliko zalazim u šipovanje Delene, ali moram. Jer je to blisko povezano sa mojim utiscima o ovoj epizodi.

Sada mi se, više nego ikada čini da ima nade za DE. Kad se ona seti, kad se sve sredi. Još ako Dejmon bude taj koji će je voditi kroz te promene, pa biće epik. Da ga je izabrala sada, kada je bilo toliko očekivano... ne bi izdržali. Stefan bi postao beskoristan, a to bi uništilo seriju. Ne. Ako ikada izabere Dejmona, izabraće ga na kraju. Ionako sada imaju čitavu večnost.....

Ali mnogo me boli što je Dejmon ponovo povređen. Ali ga volim još više, jer je... pa zamislite samo kako bi Dejmon iz prve sezone reagovao na ovu Eleninu odluku. I onda on kaže ono: "Maybe." Tako smireno, tako... nesebično. A u sebi sigurno umire što je napravio taj izbor, da je natera da zaboravi. I onda, okolnosti nameste da postane gotovo sigurno da će se ona setiti. Svega što je on rekao. Što je ona rekla. A onda će njen izbor biti doveden u pitanje.

O Originalnima nemam šta da kažem - i očekivala sam da će ostati, da će zategnuti stvari sa Klausom, itd.

Ali činjenica je da je kvalitet serije opasno poljuljan ovim pisanjem. Znam da Julie šipuje SE, ali može li biti malo pristrasnija? Ma, hajde... Jedino čime mogu da isprave sve ovo je dobar DE storyline u sledećoj sezoni. Sa, za promenu, manje stresnim krajem.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 2 of 4]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Similar topics

-

» 03x22: The Departed

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum