Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Buffy The Vampire Slayer

+8
chocolateChanel.
Rock Princess
Em (:
Love's bite
pendragons
♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥
Tasha'94
Zox (:
12 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Buffy The Vampire Slayer Empty Buffy The Vampire Slayer Sat 24 Jul 2010, 11:04 pm

Zox (:

Zox (:
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Buffy The Vampire Slayer Buffy_the_Vampire_Slayer-logo-1E820809C0-seeklogo.com

Get home before dark

Bafi: Ubica vampira je američka serija bazirana na originalnom filmskom scenariju istoimenog filma koji je izašao 1992.

Serija je prvi put emitovana u martu 1997. godine na WB-u. Nakon pet sezona, prebačena je na UPN, gde su se emitovale dve finalne sezone. Poslednja epizoda emitovana je u maju 2003. godine. Seriju je kreirao Joss Whedon, koji je takođe pisao scenario za film.

Serija prati život mlade devojke koju je sudbina izabrala da se bori protiv vampira, demona i ostalih natprirodnih sila, najčešće uz pomoć njenog Čuvara i njenih prijatelja.

1999. godine, nastaje spin-off serija, Angel, koja kreće pararelno sa četvrtom sezonom Buffy. Angel se emitovala na WB-u kroz celu 2004. godinu.

Likovi

Bafi En Samers

Buffy Ann Summers

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l61x0iG8vQ1qbjvhzo1_500

Bafi Samers je glavni lik ove serije. Rođena je 19. januara 1981. Sa 15 godina, Bafi Samers, popularna navijačica, pozvana je kao Ubica i trenirana od strane njenog prvog Čuvara, Merika. Suprotstavila se glavnom vamiru Lotou i, iako ga je porazila, Merik je ubijen. U to vreme, Bafi je imala dečka po imenu Pajk, čiji prijatelj je pretvoren u vampira. Uhapšena je zbog spaljivanja sale za fizičko u svojoj srednjoj školi u Los Anđelesu. Njeni roditelji su je smestili u mentalnu bolnicu zato što je insistirala da su vampiri bili u fiskulturnoj sali u to vreme. Nešto posle toga, njeni roditelji su se razveli i ona se preselila u Sanidejl sa svojom majkom, Džojs. Bafi je želela da počne ispočetka i zaboravi svoje vreme provedeno kao Ubica jer ju je Merikova smrt potpuno uzdrmala, ali ne uspeva da pobegne tome.


Aleksender Lavel Heris
Alexander Lavelle Harris

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5w45cWVjC1qzdzcdo1_500

Ksender je rođen u Sanidejlu, Kalifornija. Po njegovim rečima, njegov otac je pokušao da ga proda nekim Jermenjinama. Toni (njegov otac) je samožaljeća pijanica koja se prvi put pojavljuje u noćnoj mori u epizodi četvrte sezone "Restless". Džesika (njegova majka) je viđena kao žena koja je stalno nasmejana u pokušaju da prikrije svoj jadan život. Svakog Božića, Ksender spava van kuće da izbegne pijane komentare njegovih roditelja. Nijedan od njegovih roditelja nije srećan sa tim brakom, ali su zajedno već decenijama. Kroz serijal, Ksenderova porodica je delovala kao nepouzdana, pa čak i izopače. Pojavili su se u šestoj sezoni, u epizodi "Paklena zvona"


Vilou Danijel Rouzenbrg
Willow Danielle Rosenberg

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5ys9zypAb1qzp4y9o1_500

U prvih nekoliko sezona, Vilou je stidljiva i naivna štreberka sa blagim smislom za humor. Član je matematičkog, hemijskog i informatičkog kluba. Vilou je meta šala od strane popularnijih ljudi u školi, uključujući navijačice Kordeliu Čejs i Harmoni Kendal. Beznadežno je zaljubljena u njenog 'celoživotnog' prijatelja Ksendera, koji je ignoriše zbog njegovog jednako beznadežnog zaljubljivanja u Bafi Samers. Vilou ubrzo postaje Bafina najbolja prijateljica, i saznaje da je Bafi zapravo Ubica, a zatim posvećuje svoj život pomaganju Bafi u borbi protiv zla.

Rupert Džajls
Rupert Giles

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l61ohaoqgE1qzb87zo1_400

Džajls je rođen 1955 u Engleskoj. Njegova porodica je radila u Savetu Čuvara minimum poslednje tri generacije. Njegov otac i njegova baba su bili Čuvari takođe. Iako je kao dete Džajls sanjao da bude ili pilot ili piljar, biti Čuvar je poziv, kao što je i Ubica, i Rupertov otac mu je objasnio njegovu sudbinu kada je imao deset godina. Iako se Skubi družina kasnije šalila da je nosio pelene od tvida kada je bio mali, Rupert je zapravio imao buntovničku mladost, odbijajući svoju odgovornost kao čuvar. Upetljao se ucrnu magiju kada je imao 21 godinu i sprijateljio se sa grupom mladih ljudi koji su takođe ušli u crnu magiju zbog zabave ili novca: Itan Rejn, Filip Henri, Dierdre Pejdž, Tomas Stuklif i Randal. Zajedno, prizvali su demona Ejgona, koji je kasnije ubio Randala. Rupert je dobio nadimak "Ripper" u to vreme.

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l62y65rIp61qa3c5to1_500

http://www.twilightsrbija.com

2Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Sun 25 Jul 2010, 12:58 pm

Tasha'94

Tasha'94
Dear Diary ...
Dear Diary ...

Kao klinka sam obozavala ovu seriju, i Bafi, tj. Saru Misel Gelar...:DD
Primetila sam da se i sada daje, na SciFi kanalu, al ne znam tacno kad...Very Happy

3Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Sun 25 Jul 2010, 7:21 pm

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥
Werewolf in Town
Werewolf in Town

Tasha'94 wrote:Kao klinka sam obozavala ovu seriju, i Bafi, tj. Saru Misel Gelar...:DD
Primetila sam da se i sada daje, na SciFi kanalu, al ne znam tacno kad...Very Happy

Isto. Smile
Vampiri su mi bili naj. Angel <3 I Spike. ^^ ♥️

4Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Sun 25 Jul 2010, 7:23 pm

pendragons

pendragons
Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.

Gledala sam je vrlo malo ... i to bas davno tako da se ne secam skoro nicega.Ali cool je serija.

http://destinedtobe.tumblr.com/

5Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Mon 26 Jul 2010, 12:31 am

Love's bite

Love's bite
Invited in
Invited in

Buffyyy!Obozavala sam tu seriju josh kad se prikazivala na BK.
Prvi susret sa vampirim!(: Jako dobra serija,preporuchujem svim fanovima serija/filmova sa tom tematikom.

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥ wrote:Vampiri su mi bili naj. Angel <3 I Spike. ^^ ♥

6Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Mon 26 Jul 2010, 12:34 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Ma Spike ftw. xD

7Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Mon 26 Jul 2010, 10:46 pm

Zox (:

Zox (:
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

(ovu poruku sam slala jednoj devojci, mrzi me da kucam sve ovo ponovo Laughing)

Post je jako, jako veliki, ko pročita - kupujem mu čokoladu Laughing


Totalno sam ispisala roman i onda ga slučajno izbacila jer sam kliknula na svoj profil lap-top 'mišem' -.-

Otprilike ću da pišem po sećanju sad xD

Daklem, mene oduševljava činjenica da je Bafi aktivna i dalje 7 godina pošto se završila serija. Okej, 6 pošto se Angel završio, ali... mnogo je to, svakako. Very Happy

Meni su inače omiljeni likovi Faith, Spike i Anya, što znači da 2/3 mojih omiljenih likova umire. :/ Nisam još gledala 'Angel', imam prvu sezonu na kompu, ali me nervira što nemam titlove koji mi odgovaraju. :/ Primoraću se jednom. Very Happy

A što se parova tiče... Spuffy, mnogo su mi nekako zanimljiviji nego Bangel, imaju zanimljivije, vatrenije scene. ♥️ Ali Bangel su objasnili sa ljubavlju. Bella and Edward can kiss their vamp-slayer asses. ;D

Inače, jedna od mojih omiljenih Spuffy scena je ova. (:
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l1yhdznwdK1qbwh1yo1_500
Buffy (Buffybot): Why did you let that Glory hurt you?
Spike: She wanted to know you the key was.
Buffy: I can tell her! Then you won’t…
Spike: No! You can’t ever… Glory never finds out. Full stop.
Buffy: Why?
Spike: Buffy… the other… the not-as-pleasant Buffy. Something happened to Dawn it’d destroy her. I couldn’t live, her being in that much pain. I’d let Glory kill me first. Nearly bloody did.

Kad se ispostavi da je to ipak Bafi i da ga je ona poljubila. ♥️ Sjajni su mi. ♥️

Inače, Bafi ne volim jer mi je nekako njanjav lik, ne zna šta hoće. :/ i mučila je Spajka Razz A bilo mi je žao recimo u scenama kada su je tek vratili, ono iz raja. I bilo mi je sjajno što je prvo Spajku rekla. ♥️

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5w8huN4N71qcyqoeo1_500

Ali me je ubrzo smorila sa prokleti-bili-vratili-ste-me-iz-raja pričom. Nisu ništa loše hteli da urade. :/

Što se ostalih glavnih likova tiče...
da počnem od Xandera Smile

njega volimm. on ima, pored Spajka, najbolje fore. Smile baš onako, da umireš od smeha na njegovim scenama. ♥️ I totalna je duša. Smile

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5qy2zZaij1qcyqoeo1_500

ovo mi je jedan od njegovih sjajnih trenutaka. ♥️

A što se tiče njegovih parova... Volela sam ga sa Cordy, bili su mi totalno sjajni, pogotovo što su jedan od onih 'zabranjenih' parova, i što su se mrzeli ranije. I bilo mi je mnogo žao http://www.jkrweb.com/buffy/photos-new/cordelia-xander.jpg

A sa Anjom mi je bila totalno meant-to-be priča. ♥️ Ona mi se svidela nekako otkad se pojavila, iako sam mislila da je samo epizodni lik. Very Happy Totalno mi je sjajna ona njena opsednutost novcem i činjenica da ne zna da se ponaša sa ljudima i sve. ♥️ Oni baš dopunjuju jedno drugog. ♥️ I trenutak kada Xander saznaje da je umrla, kad mu ovaj rekao da se borila junački i kaže "That's My Girl" :'( ♥️ savršeni.
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5qz3a3TiW1qcyqoeo1_500

Što se Vilou tiče... ona mi je jedna od najneomiljenijih likova. Iritira me sama njena pojava. :S Posebno od trenutka kada je prevarila Oza sa Xanderom (jeste i on kriv, ali nekako više nju krivim hahahah), a Oz je dušica ♥️ I ono, vaa, videla sam Taru, sprijateljile smo se, i odmah sam postala gej! Joss Whedon, have you ever heard for word bisexual? No? Ceo život se ložila na muškarce i svidi joj se Tara i odmah gej. -.-

A Tare mi je bilo jako žao u nekim trenucima. :/ I ono kad je umrla totalno je bilo :S A recimo Vilou mi se najviše dopala u zla-Vilou trenucima jer je makar tad bila definisan lik. I scena sa Xanderom kada je smiruje mi je sjajna ♥️

Mr. Giles je totalno, totalno sjajan ♥️ Sav onako geek-style sa naočarama, i onda se ispostavi da je on zapravo 'Ripper' koji je izučavao crnu magiju hahahhah Bilo teško poverovati Very Happy A ono, kad nastupa i svira gitaru ♥️ I obožavam njegov akcenat ♥️

A i njega mi je ponekad žao kad ga zezaju hahahah I one opklade, koliko će proći dok ne spomene svoje knjige xD A Spajk ga uništava Very Happy A bilo mi je sjajno kad su zajedno gledali Passions ♥️

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l579kmx7Nv1qawgyho1_500
Cup of tea, cup of tea, almost got shagged, cup of tea... hahahha ♥️

U, meni se Glory dopadala, totalno je Glorythealmighty. Very Happy Svidela mi se mnogo, posebno što je totalno luda ♥️ I sviđa mi se i Been ♥️

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5l8fjU3yV1qcyqoeo1_500

Don mi je simpatičan lik i njena povezanost sa Spajkom ♥️ Mnogo mi je bolja od Bafi nekako xD
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5fiy37pvH1qcyqoeo1_500

A Rajli mi je nekako najNEpotrebniji lik u celoj seriji, mislim, jeste on simpatičan i sve... i bilo mi je žao kad Bafi nije stigla na vreme :/ ali uopšte ne kontam svrhu, jel' samo da otkrije tu laboratoriju ili kako? Ili da ne bude singl dok nije sa Spajkom? hahahah

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5fej3Vqrv1qcyqoeo1_500

Inače, serija ima nekih sjajnih trenutaka baš, kada jeee... wow. Very Happy
Recimo, scena na kraju pete sezone, kada se Bafi žrtvuje za Don, totalno je sjajno urađena, dušu sam isplakala. I kad Spajk plače zbog nje. wub ♥️

Ovo mi je bilo za umiranje od smeha xD
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5l6rotfJK1qcyqoeo1_500
Nisam mogla da verujem da se Drakula pojavio Very Happy

Faith... ona me od početka oduševljava. I od početka se znalo da ona neće biti baš dobar lik Very Happy Recimo, faza sa gradonačelnikom i veza koju su oni razvili mi je bila sjajna ♥️ Like a father she never had ♥️ I bilo mi je žao kada ju je ubola Bafi, mislila sam da je mrtva :S
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5t44b8fg61qzojyro1_500

I obožavam totalno nju i njen 'optimizam' i sve. I u poslednjoj sezoni mi je bila potpuno sjajna, kada preuzima vođstvo i kada joj je ipak stalo do Bafi. ♥️ I trenuci sa direktorom, ne znam sad kako se on zove, apsolutno savršeni. ♥️ I ono na kraju kada je mislila da je umro, koliko joj je teško bilo... :S

I volim način na koji je pomagala Bafi kada je Bafi bila potrebna pomoć. Ono kad su izašle u klub i sve ♥️
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l4rhq7qTxZ1qcyqoeo1_500

A Spajk... bože, o njemu mogu da razvezem priču samo tako. xD Obožavam ga, obožavam. Od samog početka, dok je bio sa Drusilom, ona onako luda, a on lud za njom, živi za to da je spasi. ♥️ Ima najsjajnije trenutke u celoj seriji. ♥️

Ono kad se pojavio pijan u trećoj sezoni i kada po pedeseti put priča da ga je Drusila ostavila, kako mi ga je bilo žao.
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5ukf2lH9k1qcyqoeo1_500

I ono na kraju te epizode, 'Znam šta želi. Vezaću je i mučiću dok me ne zavoli ponovo' HAhahahahahha to mi je totalno epic scena ♥️

James Masters je totalno supermegaawesomefoxyhot. Znači, to nije normalno kako izgleda čovek. ♥️ A ono, kada se Vilou ispuni sve što izgovori, kada su vereni... to su toliko sjajne scene. ♥️
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l4ral7WP6g1qcqcuao1_400
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l636m7r4KQ1qblteeo1_500

Bilo mi ga je mnogo žao kad su mu ubacili čip, kada nije mogao da bude vampir kakav je :S Ali se isplatilo ♥️

Njegova ljubav prema Bafi je... neizmerna. Ne znam, način na koji je voli, mnogo mi je draže nego Angel.

I ono kada dignu Bafi iz mrtvih i kada dođe kod njega i kada je razume za izlaženje iz groba i kada ga pita koliko je bila mrtva.
"147 days, yesterday. 148, today. Except that today doesn't count, does it?"
Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5wg1pYAkv1qcyqoeo1_500

totalno mi je wub scena.

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l610uyVmM61qbqvflo1_500
♥️♥️♥️

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5znc3QIeL1qawxnko1_500
You risked everything to be a better man. And you can be. You are. You may not see it, but I do. I do. I believe in you, Spike.
Buffy

Njegove scene su me najviše ubijale zato što ga najviše volim :/ I ono na kraju druge sezone kako me je nasmejao kada je nosio Drusilu i vidi da Angelus pobeđuje Bafi i kaže "Oh my god he's gonna kill her" i slegne ramenima i ode. hahahah

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5uzemrCFL1qc78o3o1_500
Ovo je scena... znači nije normalno koliko me je bolelo. ♥️ I sama činjenica da je tražio dušu i prošao sve one borbe zbog nje. ♥️

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l60mi7HBdN1qaimf2o1_250
7x20, apsolutno savršena epizoda.♥️ Ova njihova scena i trenutak kasnije kada joj kaže da mu je bilo najbolje veče u životu samo zato što je ležao tu pored nje. ♥️

“I’ve been alive a bit longer than you, and dead a lot longer than that. I’ve seen things you couldn’t imagine, and done things I’d prefer you didn’t. I don’t exactly have a reputation for being a thinker; I follow my blood, which doesn’t exactly rush in the direction of my brain. So I make a lot of mistakes. A lot of wrong bloody calls. A hundred plus years, and there’s only one thing I’ve ever been sure of. You. Hey, look at me. I’m not asking you for anything. When I say I love you, it’s not because I want you, or because I can’t have you - it has nothing to do with me. I love what you are, what you do, how you try… I’ve seen your kindness, and your strength, I’ve seen the best and the worst of you and I understand with perfect clarity exactly what you are. You’re a hell of a woman. You’re the one, Buffy.”

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5ro279fzG1qcbu7jo1_500
Spike: (wakes) Did I hurt anybody?
Buffy: You took a good bite out of Andrew.
Spike: Who?
Buffy: Tucker’s brother.
Spike: Oh.
Buffy: He’ll be OK.
Spike: I don’t remember.
Buffy: It’s OK.
♥️

Buffy The Vampire Slayer Tumblr_l5htykmTHf1qcqcuao1_500
"Angel said it was meant to be wore by a champion"

cela ta scena. ♥️

i na kraju "I love you" "I know you don't. But thanks for saying it"

Bože, dušu sam isplakala. ♥️

http://www.twilightsrbija.com

8Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Tue 27 Jul 2010, 1:04 am

Love's bite

Love's bite
Invited in
Invited in

Prelep post!Svega sam se onako lepo prisetila. Very Happy Sad cu morati opet da gledam.

i na kraju "I love you" "I know you don't. But thanks for saying it"

Bože, dušu sam isplakala. ♥️

:smrcc: Chini mi se da nizashta nisam vishe plakala.

9Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Tue 27 Jul 2010, 11:53 pm

Rock Princess

Rock Princess
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Obožavam ovu seerijuuu :love:
Sviđa mi se muzike iz špice xDD A jedini razlog što volim Angel-a je jer je lep xD David-u mnogo bolje pristaje da bude sexy FBI agent, Booth, ali opet... Angeel ♥

10Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Wed 28 Jul 2010, 9:54 am

chocolateChanel.

chocolateChanel.
Administrator
Administrator

voliiim^^

11Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Thu 29 Jul 2010, 2:04 pm

Love's bite

Love's bite
Invited in
Invited in

Rock Princess wrote:A jedini razlog što volim Angel-a je jer je lep xD David-u mnogo bolje pristaje da bude sexy FBI agent, Booth, ali opet... Angeel ♥

hehe!agree.

12Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Fri 10 Dec 2010, 5:53 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

jako volim seriju. obozavala sam Buffy i Angela. i Spike mi je uvek bio sjajan lik.
ja nisam gledala epizode kada pocinje da se razvija prica izmedju Spikea i Buffy, u kojoj sezoni to pocinje ?
poslednje cega se secam u seriji jeste kad je bila sa onim marincem, nmg sad imena da mu se setim.

13Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Sun 05 Feb 2012, 2:11 pm

vampirekaca

vampirekaca
Dear Diary ...
Dear Diary ...

spike je definitivno najbolji!
i mnogo bolje ide uz buffy od angel-a, ali moram da priznam da je angel stvarno preeeelep!

14Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Sun 05 Feb 2012, 2:19 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

odgledala sam seriju do kraja na SciFi-u i kraj je stvarno upečatljiv. shipujem Buffy i sa Spike-om, ali Buffy i Angel su nezamenljivi.

15Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Sat 18 Feb 2012, 11:10 pm

Klaroline_♥

Klaroline_♥
Dear Diary ...
Dear Diary ...

gledala sam ešto kao mala,više ne.

16Buffy The Vampire Slayer Empty Re: Buffy The Vampire Slayer Mon 28 May 2012, 9:58 pm

MissNothing

MissNothing
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

seriju obozavam iako sam odgledala samo prve 2 sezone xD...al nastvljam sad na raspust ostale ....

http://vampire-fans.forumotion.eu/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum