Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Only Fools and Horses

+2
♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥
Zla_Sam
6 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Only Fools and Horses Empty Only Fools and Horses Thu 20 May 2010, 1:43 am

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Derek "Delboy" Trotter (David Jason), tipični londonski preprodavač, živi u općinskom stanu u neboderu, u Peckhamu, Južni London, sa svojim mlađim bratom, Rodneyjem (Nicholas Lyndhurst) i njihovim vremešnim djedom (Lennard Pearce). Njihova majka Joan umrla je kad je Rodney bio dijete, a otac Reg ih je napustio ubrzo nakon smrti žene, učinivši tako Dela Rodneyjevim zamjenskim ocem i glavom obitelji. Unatoč razlici u godinama, braća su cijelo vrijeme složna.
Situacija se primarno fokusira na njihove uzaludne pokušaje da se obogate - "Sljedeće godine u ovo vrijeme bit ćemo milijunaši" česta je Delova uzrečica - preko kupnje i prodaje različite i nekvalitetne, obično ilegalne robe, kao što su ruske vojne kamere, fluoroscentna žuta boja i lutke za napuhavanje punjene eksplozivnim plinom. Posjeduju neregistriranu tvrtku, Trotteri: usluge i poduzetništvo d.o.o. koja djeluje primarno na crnom tržištu te ne plaća poreze niti traži novac od države; kao što kaže Del, "država ne daje ništa nama, pa i mi ne dajemo državi ništa". Većina njihovih poslova su mućke, a obično im se obiju o glavu. Voze prljavu trokolicu, a česti su posjetioci lokalnog puba, Kobilja glava.

Isprva su Delboy, Rodney i Djed bili jedini stalni likovi u seriji, ali su to postupno postali priglupi smetlar Brzi (Roger Lloyd Pack), snobovski prodavač automobila Boycie (John Challis) i njegova žena, Marlene (Sue Holderness), vlasnik Kobilje glave Mike (Kenneth MacDonald), mlađahni švercer Mickey Pearce (Patrick Murray) i vozač kamiona Denzil (Paul Barber). Međutim, serija se uvijek vrtila oko Trotterovih.
Kako je serija napredovala, opseg radnje se proširivao, pa je povećan broj stalnih glumaca. Ipak, autor John Sullivan se nije bojao kako će pomiješati komediju s dramom. Rane epizode su bile samostalne, s nekoliko elemenata radnje koji bi se ponovno spominjali, ali je radnja postajala povezana. Lik Djeda ubijen je povodom smrti Lennarda Pearcea, a zamijenio ga je njegov dugo izgubljeni brat Ujak Albert (Buster Merryfield) kako bi se povratila glumačka postava s tri generacije. Nakon dugogodišnje neuspješne potrage, i Del i Rodney su našli prave ljubavi, u obliku Raquel (Tessa Peake-Jones) i Cassandre (Gwyneth Strong); Del je dobio i sina s Raquel, Damiena (kojeg je glumilo petero glumaca, obično Ben Smith). Rodney i Cassandra su se vjenčali, rastali, a onda opet pomirili. Ujak Albert je umro. Cassandra je pobacila, ali su na kraju ona i Rodney dobili dijete. Rodney je saznao tko mu je zapravo otac. Trotteri su konačno postali milijunaši, izgubili bogatstvo, da bi vratili jedan dio.
Humor dolazi iz nekoliko izvora. Ključ je interakcija između Dela i Rodneyja, budući da su čiste suprotnosti u osobnosti i nastupu. Dobar dio humora dolazi od crta karaktera pojedinih likova, kao što je Delovo pomanjkanje kulturne uglađenosti, unatoč njegovim pretenzijama, što se najbolje očituje kroz njegovo pogrešno korištenje francuskih fraza ili tvrdnji da je yuppy; općenita glupavost Djeda i Brzog i razuzdana Boyciejeva snobovština. Postoji nekoliko stalnih šaljivih skečeva, kao što su onaj u kojem Brzi konstantno Rodneyja oslovljava s "Dave", Albertova uzrečica "za vrijeme rata...", Delova navodna dugotrajna veza s Marlene i rasklimani kombi.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2Only Fools and Horses Empty Re: Only Fools and Horses Thu 20 May 2010, 1:49 pm

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥
Werewolf in Town
Werewolf in Town

Gledala sa jako daaaavno. Serija je vrh! Smile
Delboy sa svojim planovima (koji uvek propadnu) i Rodney, kome inteligencija nije bas jaca strana. Razz

3Only Fools and Horses Empty Re: Only Fools and Horses Thu 20 May 2010, 1:59 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

This time next year, we'll be millioners !

xDD

Najbolja serija svih vremena !
Ja ne znam koliko puta sam gledala sve epizode i svaki put sam se smijala ko luda. xD

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

4Only Fools and Horses Empty Re: Only Fools and Horses Tue 25 May 2010, 4:09 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

haha cini se okej po ovom sto sam procitala xD

pogledacu na netu xD

5Only Fools and Horses Empty Re: Only Fools and Horses Sun 25 Jul 2010, 10:13 pm

Tasha'94

Tasha'94
Dear Diary ...
Dear Diary ...

Znacii koliko sam se kidala uz ovu seriju...Neprevazidjena :DD

6Only Fools and Horses Empty Re: Only Fools and Horses Mon 26 Jul 2010, 12:26 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Ponovo je prikazuju na HRT. Very Happy
Ja opet gledam i kidam se. xDD

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

7Only Fools and Horses Empty Re: Only Fools and Horses Wed 21 Mar 2012, 8:26 pm

Fifth Marauder ϟ

Fifth Marauder ϟ
Dear Diary ...
Dear Diary ...

Zla_Sam wrote:This time next year, we'll be millioners !

4ch
Nmg. da verujem da ovde nema vise komentara..Ovo je najbolja serija svih vremena..

http://www.twitter.com/Fifth_Marauder

8Only Fools and Horses Empty Re: Only Fools and Horses Thu 22 Mar 2012, 8:37 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

ovo je jedna od najboljih serija ikada. Rodney, Delboy i čiča. svaka epizoda je antologijska.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum