Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

07. My Brother’s Keeper

+10
Rose ♥
Warrior Princess
Fifth Marauder ϟ
Em (:
White Unicorn
<3 Originals <3
DamonElena
hari_95
DEstiny :3
Starlight
14 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

107. My Brother’s Keeper Empty 07. My Brother’s Keeper Thu 08 Nov 2012, 11:21 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

Sinopsis:

Spoiler:

Spisatelji: Caroline Dries & Elisabeth R. Finch
Režija: Jeffrey Hunt
Emitovanje: 30. Novembar 2012.

Promo video:

/

Episode Stills:
/

Webclip:
/

207. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Thu 29 Nov 2012, 9:24 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Link za live gledanje? I kada pocinje?

307. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Thu 29 Nov 2012, 9:42 pm

hari_95

hari_95
Dear Diary ...
Dear Diary ...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pocinje u 2, kao i uvijek Very Happy

407. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Thu 29 Nov 2012, 11:45 pm

DamonElena

DamonElena
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Moram da gledam ovu epizodu live Smile
Delena srce

507. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 2:02 am

<3 Originals <3

<3 Originals <3
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Prevristala sam pola epizode bounce
Ne znam ko je bio savrseniji Delena ili Klaroline srce
All those DE feelings srce

DE living together adsfgkdnjfhfskds
Elena is sired to Damon....who gives a fuck!!!!
DE fanovi 3 godine zive od pogleda i sitnica i konacno smo dobili DE FUCKING EPISODE!!!! Ne dam da mi bilo sta to upropasti!!! xD

607. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 2:10 am

White Unicorn

White Unicorn
Invited in
Invited in

Sire-bond, really? Bitches please. Ovi pisci su totalno upropastili seriju.
Ne razumem zasto se Klausu toliko svidja Kerolajn, ali dobro, jedino ga ona 'smiruje'.
Jadan Dzeremi.
Znala sam da ova Hejli nije cista.
Stefanov lik ode u 3 p.m.
Sve u svemu, ne svidja mi se tok radnje u ovoj sezoni.

707. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 2:15 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Znate šta?

Najsavršenija epizoda ikada. Da, pristrasna sam i ne zanima me.

I DEx? Nije bilo prerano. Nije bilo prerano, bilo je... bilo je... sve što sam ikada želela. Smorili su me prekidi sa Kerolajn i njenim teorijama između, ali ljudi moji... ljudi... mind fucking blown.

Ne znam uopšte kako da vam opišem šta osećam zato što ne znam je li moguće pasti u depresiju od sreće. O.o u SVAKOM SLUČAJU.
Od neverice na njegovom licu, preko njenog ''You'' do ''Today I wanted to dance with you''. I kako ju je povukao u poljubac, ja stvarno nisam očekivala, mislila sam da će je poljubiti dok su nežni i dok su blizu. Oduševljenje neverovatno...

Nesposobna sam da komentarišem, izvinjavam se, čekam Miličin post u DE temi ili ovde, nebitno, samo da se složim. Ili Lidijin.

P.S. SO MUCH STEROLINE WHAT IS AIR

807. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 8:59 am

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Koliko god da sam srecna i koliko god da je sve ovo divno MAMU IM NJIHOVU!!!!! Znaci ne mogu da verujem da su napravili da su sva Elenina sadasnja osecanja zato sto je SIRED TO DAMON. Toliko sam razocarana i besna. Ako na osnovu ovoga nastave da grade DE odnos ne zelim to. Ovo nisu Damon & Elena kakve zelim. Daj bre.

Inace, dobra je epizoda.

907. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 9:28 am

Fifth Marauder ϟ

Fifth Marauder ϟ
Dear Diary ...
Dear Diary ...

E ovako, epizoda nije losa. Samo, Klaroline je highlight ove epizode..
Kada on cita njenu aplikaciju a ona se postidi, pa kad joj on prica o vremenu kada je zelio biti covjek had me smiling like an idiot he
Bili su mi apsolutno fantasticni, od sada samo zbog njih gledam show.
Jesam li ja jedini Delena siper kome se DEx nije svidjeo?!
Gospode Bozee.. Toliko sam iznervirana. Bilo je prerano i nije ni trebalo da se desi na takav nacin.. Fuuj..
Kao prvo, ona skace na njega dan posle prekida sa Stefanom-ajde dobro, jadnica zeljna Very Happy Ali ta scena mi je nekako ne znam.. Svela se samo na sex i pozudu, nisam osjetila ni malo ljubavi kao u prvom SEx-u, a mozda mi se cini. (Ipak, znam ja da su oni vampiri i sve, ali to nije opravdanje.) Pa ispadne da je ona SIRED TO DAMON?! Like WTF?? Kako iko vidi ovu scenu kao romanticnu meni nije jasno.. Al' sto jes' jes' ono "I wanted to dance with you today" i ples posle Cerek *FEELS*
Ja iskreno ne razumijem sta ova Julie hoce, da li ona misli da ce se DE fanovi zadovoljiti sa ovim. Ja znam da ja nisam.. Iskreno me zanimma kolika je bila gledanost jer su Stelena i Forwood fanovi bojkotovali Rolling Eyes
Steroline na pocetku epizode - rhghgh Samo mi nije jasno kako je Caroline odmah sve shvatila Rolling Eyes Kako prije nije bila ovako pametna?
A ona Hayley .. Znala sam da nesto muti, rekla sam, jesam.. THAT BITCH!!
Jadna Bonnie ce ponovo biti iskoriscena zbog svojih moci Crying or Very sad
Sto se tice Dzeremija.. Meni je on iskreno na kraj pameti Very Happy Nesto nisam raspolozena da komentarisem njegov novi alter ego.

I na kraju krajnji utisak: I JUST CAN'T!!
[You must be registered and logged in to see this image.]

http://www.twitter.com/Fifth_Marauder

1007. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 11:05 am

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Delena
Klaroline
Rekla sam svoje.

1107. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 11:08 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Ja ne znam samo kako onu Kerolajn nije sramota da hejtuje po Dejmonu onoliko kada joj je spasio život toliko puta, a da ne pričamo koliko puta je spasio čitave situacije i živote njenih prijatelja. DA NE SPOMINJEM da se ona drnda sa Klausom, a sme da priča Eleni nešto.

You and Elena, EPIC, Elena and Damon UGH.

MISLIM ŠTA.

1207. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 11:14 am

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

E da, podseti me Ema, da bacim OGROMAN HEJT na Caroline. Toliko sam bila besna oko razvoja DE situacije, da sam zaboravila kolliko mi je neverovatno isla na K Caroline. Izgubila sam svo postovanje za nju, ali stvarno i ne preterujem. Ajde da ona kaze da je Stefan bolji za nju, to i da razumem, ali da ide i da hejtuje po Damonu po ceo dan i da ga pljuje i da grdi Elenu .. ALO BRE. Uzas stvarno.

1307. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 11:25 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Majke mi, jedno je kad izrazis svoje misljenje i kazes da ti mislis da su bolji par SE, ali da ceo dan jebeno sabotiras DE i Dejmona generalno, wtf? Pogotovu da se ONA mesa u razvoj situacije medju njima, kako je to njena stvar.

1407. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 11:43 am

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

I da, ako vrate SE nakon sto Stefan doslovno govori da hoce da POPRAVI Elenu hahhah. xD Mislim daj brate, to stvarno nije ljubav. I spreman je da unisti Eleninog brata, da bi vratio Elenu kako bi mogao opet da je voli. To takodje, again, nije ljubav. I sigurna sam da mu Elena nije rekla to let human Elena go, zato sto je "sired" to Damon nego zato sto joj je vise muka da vidi koliko Stefan nije u mogucnosti da je voli ovakvu. Koliko je ne voli kada je ovakva. Svakome bi bilo muka. Mislim stvarno, ako bi posle ovoga vratili SE .. ne da ne bi imali smisla nego bi bilo smesno koliko bi to bilo uzasno i bez ikakve osnove i smisla. xD

1507. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 9:41 pm

Rose ♥

Rose ♥
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Ja danima želim da pričam sa nekim o tome koliko je Dejmon predivan, daleko od bezgrešnog, ali opet SAVRŠEN LIK. On je spreman da sve ostavi po strani da ode sa svojim bratom, da mu pravi društvo zato što ga je ostavila devojka, DA BUDE SA NJIM JER ZNA DA MU JE NEKO POTREBAN. :') On je spreman da bude tu za njega nakon svega. Nije se ni sekund premišljao, nije ni pomislio da ode do Elena, da pita kako je ona, nije ni pomislio da je on odabrani sada, on je samo hteo da bude tu za svog brata. Da mu bude brat i prijatelj. <3 I ovaj dođe i onako mu nabije osećaj krivice. Stefane, mrzim te! Srce mi se slomilo kada mu je rekao "Let's not pretend that this is not the best day of your life" jer je to tako zabolelo Dejmona, tako mu je nabilo osećaj krivice jer sada misli da je njegov brat nesrećan zbog njega. A to što je ceo život proveo nesećan, zavšavajući UVEK iza Stefana je nebitno. Nije ni pomislio na to. On se ubija iznutra jer je njegov brat nesrećan. ): Ali Eleni priznaje da mu nije krivo. Znate kad bi Stefan to uradio? Pa nikad. Lagao bi je do kraja. KAKO SU ISKRENI JEDNO PREMA DRUGOM :')

Jeremy:"I would never hurt my sister."
Elena:"Jer I would never do anything to hurt you."

Istopila sam se. Volim ih. Jeremy/Elena > Ubio me Džeremijev san, njegov alter-ego, njegovo pravo napadanje Elene. Ne mogu da podnesem to što je Džeremi lovac i što ima potrebu da je ubije, ne mogu. ): Ubija me.
Moram da napomenem kolko uživam u Jeremy/Matt scenama. Podseća me na TVDs1, podseća me na sve ono zbog čega sam zavolela ovu seriju. MET I EJPRIL: ne šipujem ih, samo su mi jakoo slatki. Met: kada je stao onako, i nasmejao se, i kada se ona nasmejala onako od srca, tako su nekako drugarski slatki. Very Happy Baš ih mnogo volim. I Ejpril je bila prelepa. Definitivno crvena Smile I šipujem Ejpril i Džeremija.


Da je Dejmon otišao u bolnicu i preobrazio onog čoveka samo zbog svog cilja, SVI LIKOVI U SERIJI bi ga već osuđivali i napadali. Ali, well, that's Stefan, so.... -.- (hvala Bogu na Eleni i njenom "napadanju" na kraju, glas razuma konačno. JA VOLIM ELENU) Kada Džeremi dolazi u onaj podrum, njegov razgovor sa Stefanom, ne znam ko je lošije odglumio, ali scena je bila blago rečeno očajna. xD sramota bi me bilo da je neko ko ne prati TVD gledao sa mnom. Odavno nisam videla goru scenu. xD Awy, pošto znam da niko neće da napada Stefana, a svi bi napali Dejmona da je to on uradio...ja ću GLADLY Stefana.
Stefan: "He's a murder and he'll gladly do it again, so go Jeremy, kill him." KAKO TE NIJE SRAMOTA? Osoba koja je ubila više hiljada ljudi određuje ko zasluđuje da živi a ko ne! Ozbiljno?

Inače, mrzim Klausa, ali moram da se divim Josefovoj glumi koja je FLAWLESS. Bukvalno sam zavedena njegovim pogledima i rečima, i svime što taj čovek radi. <3 Oduševljava me. Smile Štaviše, smejala sam se uz Klaroline scene ali zbog Josefa i Kandis, majke mi. Ne podnosim ni Klausa ni Kerolajn, srce me bolelo zbog Tajlera, ali Josef i Kandis su bili preslatki.

Caroline:"Damon's never right. How can you not see that?"
DA LI SVI ONI OD NAS PRAVE BUDALE OVDE?
KAKO BILO KO NA OVOM SVETU MOŽE DA MISLI OVO?
Caroline:"How did I become a bad guy?"
I ja se pitam. A tako sam te nekada volela....blah. TEAM KILL CAROLINE.

Tyler/Damon, kratko ali ... divno? Da, predivno. <3 Obojicu ih volim i želim više njihovih scena.

Profesor Šejn mi se sviđa kao lik. Intrigantan je, pametan, hrabar...biće zanimljivo gledati ga.

DELENA
Elena je bukvalno rekla da je DEJMON UŠAO U NJENO SRCE. ♥️ Ona je intenzivno branila Dejmona pred svojom "najboljom drugaricom" zato što je on ušao u njeno srce. :') NIKADA NIJE BILA ODLUČNIJA. Zajebi svu priču o "sired to Damon" jer to su stvarno priče za malu decu.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kada ona juri za njim, on se okreće i pogleda je, scena iz 1x19, "Miss Mystic Falls" ALL I NEED, plačem. Ja sam čula pesmu u pozadini iako je nije bilo. Videla sam Alarika, Dženu "What is she doing with Damon?" je postalo "She's finally with Damon" ne znam ni ja više, ali.... :')

I've lost all my trust
Though I've surely tried to turn it around
Can you still see the heart of me?
All my agony fades away
When you hold me in your embrace.
Don't tear me down for all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Don't tear me down for all I need
Make my heart a better place.
"YOU"
tako slatko, nevino, prepuno emocija, iskreno, i TAKO ODLUČNO. ♥️
Nije "I love you" ali ovo je nešto najlepše što je Dejmon ikada čuo u svom životu, ovo je ono što ga je učinilo srećnim na trenutak, ON je bio TAJ. :')
Vidite osmeh. On ne veruje. Nakon više od 150 godina "življenja" i nesebičnog pružanja ljubavi, on ne može da veruje da ljubav njegog života bira njega. <3
DAMON SALVATORE JE SREĆAN. :') I oboje se sećaju tog plesa u potpunosti. On zna da je ona nosila plavu haljinu (tako je nebitno, ali tako mi mnogo znači što su to pomenuli, ne znam :'))...

Samo me zanima zašto je onako divna i savršena scena uz Ed Širana morala da sadrži RETARDIRANI razgovor Kerolajn i Stefana. Mogli su da ga ubace negde drugde -.-

Epzoda je bila divna. <3 DEJMON I ELENA SU CANON. DEJMON I ELENA ŽIVE ZAJEDNO. DEJMON I ELENA SE VOLE I SVI TO ZNAJU.♥️ DEJMON I ELENA SU SREĆNI ZAJEDNO. Plačem. :')

I soundtrack, ED SHEERAN. <3 Juče sam ceo dan slušala njegove pesme i nisu mogli savršeniju da izaberu.

Settle down with me, cover me up
Cuddle me in, Lie down with me. Hold me in your arms
Your heart's against my chest Lips pressed to my neck
I've fallen for your eyes But they don't know me yet
And the feeling I forget I'm in love now
Kiss me like you wanna be loved
This feels like I've fallen in love
Settle down with me And I'll be your safety You'll be my lady
I was made to keep your body warm But I'm cold as, the wind blows So hold me in your arms.
My heart's against your chest Your lips pressed to my neck
I've fallen for your eyes But they don't know me yet.
And the feeling I forget I'm in love now
Kiss me like you wanna be loved. This feels like I've fallen in love.

Yeah I've been feeling everything
From hate to love
From love to lust
From lust to truth
I guess that's how I know you

So hold you close To help you give it up
So kiss me like you wanna be loved
This feels like I've fallen in love.

1607. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Fri 30 Nov 2012, 10:50 pm

Twin.flames

Twin.flames
Seeing Ghosts Of Your Past.
Seeing Ghosts Of Your Past.

Okej, ja ne mogu da opišem svoja osećanja nakon ove epizode. Imam osećaj da sam toliko dugo potiskivala u sebi sve vezano za Delenu, izgubila sam svaku nadu i zamalo odustala od serije, a sada mi je ovo preokrenulo sve. Ljudi, ja se ceo dan smejem kao idiot. Ništa, ništa ne može da mi pokvari raspoloženje, uključujući i ovu sire bond thing, koja mi je toliko glupa, da ne želim ni da pričam o tome.

DELENA SE NAPKON DESILA i to je sve što mi treba. Tako je bila predivna scena, Ian i Nina su previše dobro odglumili (nije da im je bilo teško xD), ali sama situacija je bar za mene bila potpuno neočekivana. Ne mogu da dočekam da vidim kako će da funkcionišu nakon ovoga. Ne želim previše da se nadam, jer ovo je ipak Delena, ali ogromaaaan korak je napravljen, a za mene koja sam živela od slučajnih pogleda, dodira i povremenih poljupca, ovo dodje kao neko ostvarenje sna.
Prošle su tri cele godine, od kada ja gledam seriju i mrzim sebe što sam pomišljala da prestanem sa gledanjem, ali ovo je napokon dobilo neki smisao. I po meni DEx se uopšte nije desio prerano. Videli smo sav taj razvoj situacije, imamo skoro četiri sezone, Damon i Elena su prešli ogroman put od neprijatelja, preko "devojke moga brata" do onoga što su sad. I ako mene pitate, najbolja stvar koja je mogla da se dogodi Eleni, jeste to da postane vampir. Imam osećaj da je prečesto sputavala sebe i tu svoju ličnost dok je bila čovek, a da sada napokon živi slobodno i onako kako treba. Toliko su mi slični Damon i ona i tek sad to primećujem. Savršeni jedno za drugo.
Kao što rekoh, scena je bila savršena, mada je moglo i bez Caroline, koja mi je uništila ne samo tu scenu, nego celu epizodu. Razumem da je efekat ovako jači, ali mogli su to kasnije da ubace, mada ne žalim se.

Ed Sheeran <3 Mislim da sam tad zvanično počela da vrištim. Poljubac, potpuno neočekivan, strastven, onakav kakva je njihova cela ta njihova veza. Kada gledam nazad na onaj poljubac u 3x19, ovo zaista ima smisla. Svi njihovi poljupci su tako neočekivani i dodju u trenutku kada jedno od njih dvoje ne može da se odupre onome što oseća. To je Delena, zato ih toliko volimo. ONA JE ŽELELA DA PLEŠE SA NJIM. Tako mi je drago što su setili plesa i što se on setio plave haljine. Mnogo je voli. Ne znam kako neki ljudi to ne mogu da shvate. Ne želim da hejtujem Stelenu u ovom postu, ali licemerno mi je i bezobrazno to pljuvanje po Deleni, svašta sam pročitala danas na Tumblru. I samo mogu da kažem da sam ja trpela tri godine i da je konačno došlo vreme da se stvari promene i dodju na svoje. Žao mi je ljudi koje sve svoje nade polažu u sire bond, jer bi to bila nevidjena glupost čak i za Julie. Ne bi nam to uradila, ne posle svega, a naročito ne posle ove scene. Namerno neću komentarisati ostatak epizode, jer bih mnogo napljuvala Caroline i Stefana, a želim da ostanem ovako srećna kakva sam upravo i da konačno uživam u Deleni. Smile

DELENA IS REAL.

1707. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Sat 01 Dec 2012, 11:19 am

discobaby

discobaby
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

Malo sam sacekala da mi se slegnu utisci posle epizode.

Prvo,prica oko Dzeremija mi se ne svidja.Sad odjedanput i on ima svoju prirodu i krece na sestru,koja je za njega uradila sta sve ne...

Sledeca stvar.Caroline mi je bila ok,izgradila je nekako svoj lik,a u ovoj epizodi je dobila onaj look sa pocetka serije-najobicnija glupaca.I usudjujem se da kazem da ona ne zasluzuje Klausa,ne zasluzuje da je neko voli,vec zasluzuje da bude nekom ono sto je bila Dejmonu,jer je jedino za to sposobna....

Koliko je bedno mesanje u odnos izmedju Dejmona i Elene i njena prica o sired bondu,o epik ljubavi sa Stefanom.Ozbiljno mi je doslo da povracam.

O Stefanu nemam sta da kazem,a da vec nisam.Nikada nisam videla ogavniji i bedniji lik.
Mada,palo mi je na pamet,sta ako je to srozavanje Stefana samo smernica vise prema Deleni kao endgame?Nije moguce da neko bude toliko jadan,a da prodje tek tako...

Elena i Dejmon...savrsenstvo.100 x sam vracala scenu kod stepenista,kada mu ona kaze YOU...i svaki put sam se najezila.Neverovatno.Ples,poljubac,sex(koji ce se,nadam se,nastaviti i sledece jutro)....nemam reci.Zao mi je sto je bilo tako kratko,sto nismo videli malo vise.

Editovanje scene i ubacivanje Caroline i Stefana je kretenski i nepostovanje prema fanovima,koji prate seriju,iako julie u nju ubacuje toliko debilnosti,da je to neverovatno!

1807. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Sun 02 Dec 2012, 1:01 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Epizoda je bila stvarno odlična. Da nije bilo onog TVD editora koji se izlanuo na tumblru čisto sumnjam da bi iko od nas provalio ovo za sire bond. Ovaj epizoda mi je zaista u rangu sa nekon od epizoda prve sezone TVD. Što ne znači da sam baš prezadovoljna svime što smo vidjeli ali po prvi put ove sezone mi se čini kao da imaju plan za razvoj radnje.

Zgađena sam s činjenicom koliko su Stefan i Caroline KURČEVI od osoba. Svjesna sam da sam sad jako prosta, ali nema pristojnije riječi i pristojnije usporedbe tako da vas molim da mi oprostite ali poznati su vam moji rage blackouts momenti. Ovo je jedan od njih.

Od Stefana sam ovo i očekivala. On je slaba osoba, teški kompleksaš i opsesivni luđak. Prvi put u životu nije nečiji prvi izbor i odmah ima potrebu da se iskaljuje na drugima. Imam traume od toga kako je tretirao Jeremyja u ovoj epizodi, zgadio mi se kao nikada prije. Svjesno ga je okrenuo protiv sopstvene sestre. I nije bila dovoljna činjenica da je Stefan pustio Elenu da umre u 3x22, već je Elena opet umalo umrla zbog Stefana u ovoj epizodi. I zarad čega? Lijeka koji će opet pretvoriti Elenu u slabu i nesrećnu osobu, da bi Stefan mogao da je voli. Njegovi motivi uopšte nisu plemeniti i tako mi je drago što je to istaknuto.

Caroline je ipak ona u koju sam se duboko razočarala, toliko da mislim da nema nazad više. Potpuno razumijem da Caroline kao dobra prijateljica vođena sopstvenim iskustvom s Damonom ne želi da vidi Elenu u sličnoj situaciji. Zlostavljao je i na neki način silovao. Potpuno je normalno da ona apsolutno ne vjeruje da se Damon promjenio ili da je dobar za Elenu, i da je zabrinuta. Ali toliko navijanje za Stefana mi je apsurdno. I to je poenta. Caroline NE SMIJE da bude toliko pristrasna jer Caroline nije Elena i Elena nije Caroline. Koliko god Stefan bio dobar za Caroline toliko je loš za Elenu i obrnuto kad je riječ o Damonu. Najgore od svega je što kao dobra prijateljica, prvenstveno bi trebala da bude TEAM ELENA. Može da misli da Elena griješi, ne mora da je podržava, ali nema pravo da je osuđuje i napada. To samo govori koliko je Caroline nezrela i koliko je zapravo licemjerna, i samim tim nekvalifikovana da komentariše. Zašto licemjerna? Prosto zato što ima sopstveni ljubavni trougao. S jedne strane ima dečka s kojim joj je veza bazirana samo na kresanju, s druge strane ima psihopatu i masovnog ubicu u kojeg se očigledno zaljubljuje and everyone and their mother knows it, a ipak se usuđuje da nekome prebacuje nešto. Nismo vidjeli Elenu u onom momentu svađe da prebacuje Caroline što se druži s Klausom, i garantujem vam da to nikada nećemo čuti od Elene. Već smo u tom momentu dokazali ko je veća i bolja osoba. Voljela sam Caroline puno i previše, i grozno je kada počneš da mrziš lika kojeg si toliko volio, tako da se još uvjek nadam da je sve navijanje za Stelenu zapravo način da Caroline potisne svoje osjećaje prema Klausu jer inače ovo nema jebenog smisla.

Najgori dio svega ovoga? Caroline i Stefan žele da "poprave" Elenu, kao je nekakava pokvarena igračka. A zašto? Zato što se promjena u Eleninom karakteru najviše ispoljava u tome kako je prihvatila sebe i prestala da se sputava i osjeća krivom jer je slobodna, nezavisna, mlada žena, puna života, koja ima još toliko toga da proživi. Ne mogu više da je kontrolišu i oblikuju u onakvu osobu kakvu oni žele da bude pa automatski ne valja. I nije bitno što će Elena ponovo da postane Klausov izvor krvi, nije bitno što joj je brat pretvoren u psiho ubicu, dok god oni budu mogli da joj diriguju kako da se ponaša n, cijena svega toga nije bitna. I to je ono najodvartnije.

Ljudi se mjenjaju. Elena je bila osamnaestogodišnja cura kada je postala vampir. Ni srednju školu nije završila. Sa vampirizmom ili bez, kad tad bi odrasla, sazrela, promjenila se .. barem malo. I niko nije dužan da je voli takvu, što opet ne znači da to nije prava Elena, ili da to nije bila prava ljubav ili da to nije bilo pravo prijateljstvo, već samo da Elena i ta neka druga prosto ne funkcionišu više.

Elena me zaista oduševila u ovoj epizodi. Uradila je sve ono što je željela, i kako je željela, a ne ono što su joj drugi rekli da bi trebalo ili kako bi trebalo. Zauzela se za Damona i nije dopustila da iko učini da se osječa loše zato što ga voli, i zato što ga želi. Ona scena kada kaže da ne želi lijek ako to znači da će Jeremy izgubiti svoju ljudskost najviše pokazuje kako se nije pretjerano promjenila, samo je prihvatila sebe.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Klaus je bio genijalan u ovoj epizodi. Samo mi je žao što nisam mogla da uživam u njegovim scenama s Caroline s obzirom kolika je kučka bila u ovoj epizodi iako su su zaista bile predivne. Pogotovo ova:

[You must be registered and logged in to see this image.]

LIKE, MARRIED. Cerek


Dakle, Hayley je mutna, op op. Za Shanea sam pretpostavila ali da je Hayley umješana mi uopšte nije palo na pamet. Tačno da njen lik nije imao poentu do sada, ali s obzirom da sam znala da postoji taj sire bond između Damon i Elene još od 4x05 pretpostavila sam da su je uveli zbog toga. Recimo da su me sad zaista zainteresovali za ovu sezonu.

Srce mi se slomilo zbog Jeremyja. Ali bio je tako genijalan kad je stejkovao Stefana, da bar nije promašio. Laughing Uglavnom, volim što je Damon predložio da nađu drugog huntera, ili da bar pokušaju za razliku od Stefana koji je odmah počeo da maltretira Jeremyja jer oh pobogu ne mogu da volim Elenu zbog onoga što stvarno jeste nego moram da je mjenjam. Znate, Damon je ubio Jeremyja onaj put, ali to je bilo toliko impulsivno, nije čak ni bio svjestan šta je uradio dok nije vidio mrtvog Jeremyja na podu, i naravno da ga to ne opravdava, niti bih ikada pokušala da ga opravdam ali napravimo paralelu sa tim i sa ovim što Stefan radi - Stefan NAMJERNO, PLANIRANO, SVJESTAN POSLJEDICA, radi ovo Jeremyju. Ne znam, meni je to daleko gore nego bilo koje drugo Damonovo zlodjelo. Enivej, I HAVE SO MANY FEELS zbog toga što Damon želi nekako da izvuče Jeremyja iz ovoga, i da nađe neko drugo rješenje čak i kada je svjestan da nema drugog načina. Ne znam, meni su Elena, Jeremy, Damon i sada pokojni Alaric oduvjek bili porodica, dok se Stefan tu nikada nije uklapao i opet su to pokazali u ovoj epizodi. Uglavnom, da se vratim na Jeremyja i njegovu priču. Ovo je jebeno odlična drama. Ta borba između želje za ubijanjem vampira i ljubavi koju gaji za svoju sestru će biti nešto fenomenalno za gledanje. Matt je heroj. <3 Ozbiljno, on je najdivnije stvorenje u ovoj seriji, i tako mi je drago što ga Jeremy ima.

O Deleni i sire bondu ću pisati u DE temi.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

1907. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Sun 02 Dec 2012, 4:09 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

najbolja epizoda u sezoni do sada. imali smo 2 fantastične epizode za redom, što se, po mojoj slobodnoj proceni nije desilo još od druge sezone. bukvalno sam se tresla tokom gledanja, još od druge sezone nisam bila toliko uzbudjena u toku same radnje. jedino bolno razočaranje mi je jeste Caroline, lik koji sam dizala u nebesa tri sezone i koja je bila moj najveći idol u seriji, veličala sam njeno prijateljstvo sa Elenom,ona mi je uvek bila u prvom planu. ne znam šta se desilo ove sezone. a SE fanovima svaka čast, ako nakon svega vidjenog u samoj 4.sezoni i dalje vole ovaj par.

Caroline u 3.sezoni: "Admit it, Damon's got under your skin." Caroline u 4.sezoni: "What? No, she doesn't have feelings for Damon." ona malo zaboravlja čiji bi prijatelj prvenstveno trebalo da bude. da je Elena ostala čovek, možda i i razumela ovakav razvoj situacije, jer, realno, sa Stefanom bi imala prilike da se druži čitavu večnost, dok sa Elenom možda još eventualno 50 godina, pa bi imalo smisla da tad odabere strane. sada nema opravdanja. i još da priča kako će ONA da URAZUMI Elenu? jedno je da joj se ne svidja osoba sa kojom Elena želi da bude, a sasvim je drugo da se meša u ono što je se očito ne tiče. zar nije logično da čim ti nekoga moraš da ubedješ da je neki treći pravi za njega, da to dvoje očito ne treba da budu zajedno? Stefan ne mora da prihvati Elenu, mada ja smatram da nije ni pokušao da je razume niti da joj bude podrška otkad je postala vampir, ali Caroline ima OBAVEZU kao najbolja drugarica da pokuša. Elena je bila uz nju od početka do kraja kada je ona bila pretvorena, čak i kad je radila sa Katherine, a sada Caroline stvara 3.svetski rat jer Elena konačno PRIZNAJE svoja osećanja prema Damonu? are you for real?

Damon sazna da su Stefan i Elena raskinuli, i prvi refleks mu je da bude uz brata. kada mu je Stefan saopštio, u njegovim očima nije bilo ni TRAGA likovanju, bilo kakvom obliku radosti ili bilo čemu trećem što bi Stefana navelo da bude osoran. ok, Stefan ima pravo da ima povredjenu sujetu zato što ga je devojka ostavila zbog njegovog brata, ali prvenstveno treba da se seti da mu je Damon ipak BRAT. family above all. on nikako da shvati pravo značenje tih reči.

Caroline koja kaže da nikad ne bi birala strane. da meni najbolja drugarica kaže da ne bi birala strane kada bi raskinula sa dečkom automatski bi prekinula svaki kontakt sa njom. Caroline treba da odabere Elenu upravo zato što joj je najbolja drugarica. to što su se ona i Stefan navodno zbližili u poslednje vreme ne znači da on treba da joj bude podjednako važan kao neko ko je uz nju bio 18 godina. i otkud ona sad zna ko je Elenina srodna duša? što Milica reče, Caroline nije Elena i Elena nije Caroline. Elena najbolje zna šta je dobro za nju, a posebno je toga svesna sad kad je postala vampir. ne kažem ovo zato što sam team DE, već zato što, uprkos tome što je sa jedne strane nesrećnija nego ikada pre, sa druge je i srećnija nego ikada, koliko god to paradoksalno zvučalo. um, Caroline koja je pre samo godinu dana prošla kroz transformaciju kaže novorodjenom vampiru da KONTROLIŠE svoje emocije. wat?

Klaus's puppy eyes. Cerek kako je Caroline sva onako bossy nastrojena, a on je još posluša Cerek ova epizoda pokazuje da se isplatilo da čekamo toliko dugo na njihove scene.

mislim da počinjem da shipujem Tylera i Hayley. zapravo imaju hemiju za razliku od Tylera i Caroline. i u ovih par epizoda su pričali mnogo više nego Forwood što je u toku cele serije.

krivo mi je što je i ove sezone toliki akcenat bačen na trougao i njegove promene, kada je očigledno da najveći pritisak trpi Elenin odnos sa Jeremyjem. imaju premalo scena za najvažniji period njihovog odnosa.

ok, čim je Elena takodje odabrala crvenu haljinu, kao i Damon, bilo mi je jasno da su priče za sire-bond tačne. ova priča može da bude najbolja stvar za DE odnos samo ako je Julie i kompanija ostvare kako treba. "You." toliko emocija, nade, iščekivanja i uzbudjenja u jednoj malenoj jednosložnoj reči. Damonova neverica, iznenadjenje, nesigurnost, šok i iskrice radosti. kao da sve ovo nije stvarno, da se zaista ne dešava.toliko dugo je čekao.

"You're perfect." no me interesa da li se folirala ili ne, uopšte neću ni da razmišljam o tome. Zubo. xD bio je savršen džentlmen i tako mi fali vreme kada je ona i zasluživala takvu pažnju.

Hayley se tako loži na Tylera. a bogami i on mi je nešto sumnjiv, mada je očito da on apsolutno ništa ne kapira.

pa onda ples, kada se Damon i Elena pogledaju i kada mi znamo da se oni zapravo prisećaju njihovog plesa od pre godinu dana. i kada mi konačno dobijamo priznanje da je ples bio podjednako značajan i za nju, kao i za njega i da ona još tad, u prvoj sezoni, nije bila ravnodušna prema njemu koliko god ona to poricala još do 3.sezone.

"Damon's never right." pa bio je u pravu onih milion put kada ti je spasio život. a ako je Damon manipulator, onda ne znam šta je Klaus, čovek u kojeg se očito zaljubljuješ. Caroline ima puno pravo da ga ne voli i da bude protiv njega, čak i da ukazuje Eleni na sve njegove nedostatke, najbolje drugarice su uvek zaštitnički nastrojene, al mora poštovati Eleninu konačnu odluku. isto tako, kritički nastrojena mora biti i prema Stefanu jer je on mnogo više razočarao od Damona. zanimljivo mi je što Caroline toliko histeriše kako Damon utiče na Elenu, iako to nije baš tačno, a kada je Stefan to radio 3 sezone, onda su oni bili "epic love." i posle se pita kako je ispala negativac u celoj priči. ispala si negativac zato što jedeš govna. "I'll tell you about being the bad guy." oh, stop it. Cerek

Jeremy je totalno postao bamf i mnogo mi je drago što je nakon 4 sezone konačno dobio neki major storyline. jasno mi je da će ga verovatno ubiti na kraju sezone, ali pre toga ćemo konačno videti drastičan razvoj njegovo lika i njega u prvom planu.

kako se Klaus osmehuje i priča sa Caroline Cerek i kako ona zapravo liči na Caroline koju volim kada je sa njim. i kako ona zapravo PRIČA sa njim, a da ni sama toga nije svesna. i još je pokupio njenu prijavu za mis Mystic Falls. i kako su se otimali oko papira, htela sam da umrem. Cerek mnogo mi je drago što su zadržali svoju čar iz 3.sezone. i kako ona preslatko prasne od smeha na kraju. imam toliko nade za njih.

kako Stefan Eleni bezobzirno PREDLAŽE da Jeremyja iskoriste da bi vratili njenu ljudskost. kako njemu ništa nije bitno samo da bi ponovo mogao da je voli i kontroliše. on je manipulator Caroline, a ne Damon. "This is who I am now." ne pamtim kada me je poslednji put toliko oduševila.

jako mi je tužno što Elena nije imala opciju da se preseli kod Caroline jer je ona izabrala Stefana umesto nje.

"I don't think I've ever seen you more alive." ona zaslužuje da joj no priča svaki dan. ona je bolje nego ikada do sada, snažna je, samosvesna, zna šta hoće i više se ne boji da to i dobije, sva njena nesigurnost je nestala i umesto da ljudi (khm, Caroline) budu ponosni na nju, oni je osudjuju, a meni čak nije ni jasno zašto. šta Elena toliko radi loše otkad je postala vampir pa izaziva toliku negativnu reakciju. ne dopušta Stefanu da je kontroliše? ne pokušava da ograničava sebe? živi punim plućima kako nikad nije do sada? šta je tu pogrešno? rasplakala sam se kada joj je Damon ponudio ruku da plešu. to je bilo tako dirljivo. koliko je Candice zvučala izveštačeno kada je govorila "epic" i "ugh", lol, kao da ni sama ne veruje zaista u to. i ako Caroline, već toliko veruje da je Elena "izgubljena" zar ne bi prva u redu trebalo da bude uz Elenu umesto što jede govna sa Stefanom? i kako se oboje slažu kako nešto nije u redu sa Elenom? ja ne mogu njih sa njih dvoje više. i zaista jeste strašno kako oboje spremno prihvataju da Elena ponovo bude Klausova blood bag. gade mi se. uprkos tome što smo stigli na sredinu 4.sezone, meni se DEx desio prerano. ljudi u 3.sezoni su uništavali Elenu da bi vratili SE, a sada čine da gomila Eleninih postupaka nema pokrića da bi stvorili DE. u prvoj epizodi kaže kako joj je najbolja odluka ikada što je odabrala Stefana, u četvrtoj kaže da ne želi da bude kao Damon, u šestoj raskida sa Stefanom, u sedmoj spava sa Damonom? previše je. mogli su barem jednu, dve epizode da sačekaju da čisto SE raskid bude zvaničan. a i htela sam da Elena bude malo sama, da sama sa sobom raskrsti osećanja prema Damonu, pre nego što počne da istražuje šta ona zaista znače i šta može da nastane od toga. ovako sam ubedjena da će se kajati već u sledećoj epizodi, posebno kada počnu da joj trljaju na nos sire-bond priču. a ovako, cela scena je dobra, stravstvena, puna hemije, idealna, sve ono što bi DE trebalo da bude. jesmo dugo čekali, al ja mislim da smo trebali još malo.

2007. My Brother’s Keeper Empty Re: 07. My Brother’s Keeper Mon 03 Dec 2012, 10:10 am

marw


At Mystic Grills
At Mystic Grills

starlight imaš najsavršeniji gif u potpisu.♥

ja ću samo reći da sam poludela zbog sire bond-a.
inače dobra je epizoda bila a nikad nisam bila neki specijalni fan delene. dejmona sam oduvek previše obožavala dok mi je elena uvek bila nezanimljiva i njih dvoje nespojivi.
a ipak sam poludela zbog sire bond-a. toliko.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000528852734

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» My Sister's Keeper Movie

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum