Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

02. Memorial

+13
Fifth Marauder ϟ
delenaMoment♥
chocolateChanel.
Warrior Princess
discobaby
<3 Originals <3
DEstiny :3
Em (:
Crazy Lady (:
Zla_Sam
Nika Kći Zevsova ~
Vampire Barbie
Starlight
17 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

102. Memorial Empty 02. Memorial Fri 27 Jul 2012, 1:38 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

Sinopsis:

Spoiler:

Spisatelji: Jose Molina i Julie Plec
Režija: Rob Hardy
Emitovanje: 18. oktobar 2012

Promo video:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Episode Stills:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Webclip:
[You must be registered and logged in to see this link.]

202. Memorial Empty Re: 02. Memorial Mon 20 Aug 2012, 6:47 pm

Vampire Barbie

Vampire Barbie
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Još maloo Smile Nevjerovatno me zanima šta će bit sa Elenom..

302. Memorial Empty Re: 02. Memorial Thu 20 Sep 2012, 11:46 pm

Nika Kći Zevsova ~

Nika Kći Zevsova ~
Administrator
Administrator

Dodate su slike iz epizode!

402. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sat 06 Oct 2012, 11:16 am

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

"Naposlijetku, Damon povjeri svoje osjećaje neočekivanom prijatelju."

Jeremy ili Meredith i Elena to čuje. moli

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

502. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sun 07 Oct 2012, 3:11 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

Znam da je većina ovoga već bilo u spojlerima, ali nema veze.

Spoiler:

uglavnom, ja se više radujem ovoj epizodi nego samoj premijeri. Very Happy

https://twitter.com/#!/

602. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 1:22 am

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Okej... dakle, ne znam odakle bih počela.
Otprilike, ovo je the most hard-hitting TVD episode in a long fucking time.
And I mean it.

Bilo je toliko akcije, toliko razloga za suze, toliko flailovanja... Delena? Manje-više. Toliko je najavljivana epizoda da je kao za DE fanove, naravno, ja nisam osetila ništa od toga. Blood sharing? Pa, razočarana sam otprilike. Ako je to tako intimate (kako je Dejmon rekao, i kako u TBu recimo), od toga ništa nismo videli.

Konor. Nervira me eto, od samog starta. Ja sam očigledno alergična na negativce. O.o Neverovatno. (inače, Klaus-less epizoda za mene je savršenstvo, don't kill me.) Mislim da je pokazao koliko je badass, ali mislim da će mi samo ići na živce i ništa više. Baš me zanima kako će Originalni da reaguju na njega.

Inače, ja ne znam zašto je svaka, ali svaka Forwood scena neki seks. I u to u svakoj epizodi? The fuck? O.o Ja sam prva Forwood shipper, ali počinje da me nervira to.

Tajler i Met - heroji cele jebene epizode. Met pogotovu, oduševio me i rasplakao me i mislim da je zaslužio neki jebeni storilajn, pobogu više. :') Inače, nelogično mi je kako se Elena mrtva 'ladna nahranila u crkvi i da to niko nije video. Jednostavno je nemoguće. Čak i a ne pretpostave ljudi da mu pije krv, zar nije malo nepristojno da mu sisa vrat u sred mise?

Što se Elene tiče - respect. Ne zanimaju me apsolutno bilo kakva druga mišljenja, mene devojka oduševljava i obožavam je. Muka mi je od hejta na nju, previše. I mislim da su njene struggles savršeno odrađene - bila je na samoj ivici da pukne. I ne znam zašto, ali mi je drago da joj Dejmonova krv ne odgovara (možda jer da joj je odgovarala, ispalo mi da se Delena bazira samo na tome, što ne želim jer nije tako).

Carolena is quite possibly my favorite girl friendship u celoj seriji. ♥ Kako ju je Care smirila i objasnila joj, polako sve. I Elenin prvi compulsion. Predivno.

Džeremi počinje da me plaši - šta sa onom tetovažom i svim tim? Kontam da smo tek zakoračili u tu priču i da će nam uskoro biti objašnjeno (čitaj: ispojlerisano).

I dakle...
Dalaric.
Ja mislim da ja nemam snage da išta kažem. Prošlo je pola sata od epizode, ja još uvek plačem kao kiša. Ovo je bukvalno prvi put da sam stvarno zaplakala uz TVD od kad je Alarik umro. I eto, opet njegova scena.

''I miss you, too, buddy.''

Tresem se, samo da me vidite. Tresem se apsolutno i ne mogu da se smirim.

702. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 7:18 am

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Um .. nisam zadovoljna epizodom.

Ovaj Konor or whatever me vec zivcira, a tek se pojavio. Smaraju ovi lovci na vampire generalno. Kako ne shvataju da ce biti pobedjeni eventually?

Elenina borba sa krvlju i cela ta njena zelja za njom je dobro odradjena.


Caroline & Tyer koji se seksaju (um, iznenadjenje?) i onda Tyler ladno silazi niz stepenice i navlaci se, a Caroline izlazi skoro gola pred Tylerovu majku. UM .. NO? Mislim da je ocigledno da su njih dvoje vec totalno izgubili smisao. Ja sam ih prva shipovala nekada davno al' ono .. sada. xD

Damon koji spasava Elenu i donosi joj haljinu. I daje joj svoju krv. :3 Kako ju je samo pomazio po glavi kada je uzela da pije njegovu krvu. KAKO SE VIDI DA JE VOLI. I kod koga je Elena otisla kada je videla da joj je tesko? Kod Damona, naravno. JER STELENA VEZA NE MOZE DA IZDRZI ONO LOSE. Kada nesto krene po zlu - Damon. Kada je sve relativno okej i lovimo zivotinje po sumi i uspust fejlujemo u vatanju - Stefan. True story.

I tako Elena popi krv Mattu u sred crkve i niko nije primetio .. seriously? Koliko god da me je Matt odusevio u ovoj sceni (a stvarno jeste), sve je odradjeno jako lose. TVD je pre nalazio bolje nacine da spase likove u teskim situacijama.

Tyler koji se zrtvovao za sve. :3 Nice. I dalje ga nesto ne volim. xD

Caroline & Elena - Cerek Tako mi je drago sto smo imali ovakvu scenu. :')

I NARAVNO SVI DOLAZE KOD BONNIE SAMO KAD IM TREBA NESTO. Da li je IKO dosao da pita "Heej, kako si?" MA JOK. Svi su prezauzeti Elenom i njenom transformacijom. Ali zato kada se vidi neki cudan predmet hm mozda je magija hm ajde da mucimo Bonnie. Sad ispada da ja volim Bonnie. Ne volim je. Ali ovo sto rade je uzasno. SVI DO JEDNOG u ovoj seriji. Pa cak i da je bila pateticna Jeremy & Bonnie scena volela bih da je samo uradjeno, bar minut, da je neko dosao da je poseti.

DALARIC

Highlight ove epizode.

[You must be registered and logged in to see this image.]

“What difference does it make? Because in the end, when you lose somebody every candle, every prayer is not gonna make up for the fact that the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody that you cared about used to be. And a rock…with a birth date carved into it that I’m pretty sure is wrong.”

[You must be registered and logged in to see this image.]

I Jeremy koji vidi tetovazu koju niko drugi ne vidi .. zainteresovalo me je.

Sve u svemu losa epiozda ali je Dalaric scena izvukla. Podsetila me je zasto gledam TVD.

802. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 9:42 am

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

zapravo mi se svidjela epizoda. all those blooding scenes. it was awesome... Very Happy
manje-više slažem se sa Emom i Jovanom... Smile...
ali, ja moram da naglasim koliko mi se svidjela scena u crkvi, gdje svi sjede na različitim krajevima, a komuniciraju međusobno. Cerek
Tajler i Met Cerek koliko ja njih volim.

Nije mi jasno zašto Eleni ne odgovara Dejmonova krv ? Pa, da li je onda uopšte bitno što je ona pretvorena njegovom krvlju ? Ne ? Dunno :S inače mi se mnogo sviđa blood-sharing scena. Smile
i Elena, koja zove Dejmona da dođe u crkvu i da joj pomogne. Dejmon, koji nosi novu haljinu Eleni. briga me za glupe Stelena scene u šumi, this is definitely Delena episode Cerek !
Stefana i ne želim da komentarišem. Novi lovac na vampire je u gradu, a on se duri jer se Elena obratila Dejmonu za pomoć ?
mnogo mi se sviđa lik ove Ejpril. nadam se da je neće ubiti poslije 2 epizode. i da, već sam postala Jeremy/April shipper, sue me.
I Konor mi se svidjao, dok nije ubio Ejpril. blah -.-'
Caroline/Elena scena ! Cerek trenutno omiljeno prijateljstvo u seriji.

DALARIC ! Oduševila sam se kad sam vidjela Meta Cerek Još sam pod utiscima, ne znam.
'The seat is taken' Sad

nedostajala mi je Rebeka. Klaus i nije baš. što se mene tiče, slobodno mogu da ga ubiju već u sledećoj epizodi. zajedno sa Stefanom.

https://twitter.com/#!/

902. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 11:18 am

<3 Originals <3

<3 Originals <3
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Drago mi je sto se nisam jedina razocarala i sto nisam jedina koja epizodu smatra srednje zalosnom. Ocigledno smo zbog tolikih spoilera ocekivali daleko previse.
Tyler i Matt su highlight epizode.Elenina snaga kojom pobedjuje sebe i nagone koje ne poznaje i ne zna da kontrolise samo da bi bila uz ljude koji joj znace srce Njeno prvo compelovanje je cool Very Happy Elena/Caroline scena srce Ponovicu po 93849834939802384 da ovoj seriji fale te Elena/Bonnie/Caroline friendship scene. Delena....hmmm drago mi je sto se Elena obratila Damonu i sto je svesna da je razume bolje od Stefana ali su scene jako mlake i lose uradjene.
WTF ono sa Jeremyem i tetovazom? To je otprilike jedina stvar koja me je zainteresovala u ovoj epizodi Very Happy
Scena sa lampionima je bila ok i to bi otprilike bilo to. Dakle sve je slabo i srednje zalosno.
I onda poslednja scena cryyy Srce mi se slomilo na 1008 nacina Sad

"They’re floating lanterns in the sky. Can you believe that? Japanese lanterns are a symbol of letting of the past. Well here’s a news flash, we’re not Japanese. I know what you’re going to say, ‘It makes them feel better, Damon.’ So what? For how long, a minute? A day? What difference does it make…"

[You must be registered and logged in to see this image.]
srce TEAM BADASS FOREVER srce

1002. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 1:09 pm

discobaby

discobaby
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

Mnogo mi je glupo sto stalno ubacuju nebitne likove,koji dodju samo da odvuku paznju od glavnih likova.Dodju ne znam ni ja odakle i padne im na pamet da ubijaju vampire...
Svidja mi se Ejpril,uzasno me podseca na nekoga....

Scena kada Elena pije Dejmonovu krv mi je mnogo eroticnija od sve one pateticne vatacine izmedju Elene i Stefana.Mnogo mi je zao sto se nije po njemu ispovracala.Ne znam da li su to preneli iz stvarnog zivota,ali Elena i Stefan ne funkcionisu ama bas nikako.Sve je nekako silom i deluju kao da ih neko tera!!Samo sto se i ja sama nisam ispovracala.

Drago mi je sto uvek kada je u nevolji pozove Dejmona.Kladim se da bi se poljubili da se nisu cula zvona.

Stefan je opet ispao jadan,da jadniji ne moze biti...udariti ranjenog Dejmona..previse bedno i za Stefana...I neka prekine vise da se prenemaze i krivi Elenu sto se obraca Dejmonu...

Sta je znacilo ono sa Jeremijem i tetovazom?


Glupo sto Elena nije otisla za Dejmonom kada su spomenuli Alarika,on bi krenuo za njom....

Kraj je genijalan,najemotivniji deo.Neka vrate Alarika i olaksaju Dejmonu bar malo.To bi bilo naplametnije,sto retardirana Julie moze da uradi...s' obzirom koliko laze o sadrzaju epizoda...



1102. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 1:11 pm

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Sve cu zivo zasad preskociti i reci samo: TEAM BADASS 4EVER!!!!! :smrcc:
Nista mi od ove scene nije milije! ''I miss you too buddy.'' Plakala sam k'o kisa. srce

1202. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 4:35 pm

chocolateChanel.

chocolateChanel.
Administrator
Administrator

Epizoda manje više ok. Plačem zbog Dalarica. Nikad ih neću prežaliti. Nikad. Ali niiiiikad.
Blood sharing scena Cerek
Prvi put neka iole varničava SE scena.
Jeremy prelep kao i uveek. Matt duša.
Forwood. Cerek

1302. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 5:03 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Oh, meni se svidjela epizoda. Mislim, bilo je sranje ali sam očekivala mnogo gore tako da je ovo zapravo dobro. Idk, zbunjujem sama sebe. confused

Enivej, moram da kažem da se Elena proljepšala. Ne znam. Ima nešto u vezi nje ... kosa joj je ista, oblači se isto ali vidi se promjena. Prosto se osjeti. I opet je u mojoj milosti. Sve što je prošla kroz ovu epizodu me podsjetilo na princezu iz prethodnih sezona u koju sam se zaljubila. TO je moja Elena. :3 I bilo mi je tako žao. Ne toliko zbog teškoća s vampirizmom jer ... preživjeće. Borac je. Ali sranje koje trpi od Stefana ... slomilo me više nego što je nju. On je zlostavlja. ZLOSTAVLJA. Kako se samo usuđuje da joj prebacuje bilo šta? YOU LIED TO ME. Prva rječ koju si joj ti rekao bila je laž. Sve što si ikada uradio je bila laž. Odabrao si osvetu prije nje. Umalo je ubio na mjestu gdje su joj poginuli roditelji. Ne, TI JE JESI UBIO NA MJESTU GDJE SU JOJ POGINULI RODITELJI KADA SI ODABRAO MATTA UMJESTO NJE. I on. OOONNNNN. Najveći lažljivac i najveći licemjer se usuđuje da vampirici od svega dva dana prebacuje BILO ŠTA. Zašto misliš zašto se obratila Damonu za pomoć? Jer si ti nikakava osoba i godinu dana te sluša kako osuđuješ sve i svakoga. Ne vjeruje da joj ti možeš pomoći. Toliko vrijedi vaše forever. TOLIKO. Sad idi i umri od muke i ljubomore. Samo to i zaslužuješ.

Elena i njena transformacija i muke i potoci krvi. Svesvesvesve. Osjetila sam muku. OSJETILA SAM. Koliko je povodom toga prva epizoda bila loša, toliko je ova bila odlična. Neću reći savršena jer sam jedva ali progutala ono u crkvi kada Elena pije Mattovu krv ali ajhjdvchsdvcjsdbvchsdcj. <3 I Caro. Cerek Tako mi je drago da je i ona dobila neku ulogu u Eleninoj prilagodi na vampirizam. Ona i Damon će da je uče, i biće tu kao podrška, svakog sekunda. Ali Stefan će da osuđuje. FOREVER, E.

Inače, ljudiii, hraniti se čovjekom je tako grozno bojim se ubiću nekoga ali heeeej ajde da traumatizujemo jadne životinje koje, btw, ne možeš da izliječiš krvlju niti možeš da ih kompeluješ. Ko kaže da one neće u mrjeti samo zato što si ti stala na vrijeme. Znam da ja imam poremećene moralne vrijednosti i da sam bolesnica ali najiskrenije vam kažem da bih prije ubila čovjeka nego životinju. Ali to nije poenta. Poenta je da bi Stefan radije da maltretira Elenu i rizikuje da postane ripper nego što bi pustio da Elena postane ... Damon. Prepustiti se svojim nagonima [i pod tim ne mislim samo na želju za krvi nego i na ljubav i sve ostalo], uživati u onome što ti novi život pruža, je jedino po čemu se Elena još uvijek razlikuje od Damona. Kada nauči kako da se prepusti, Damon i Elena će konačno postati potpuna definicija TWIN FLAMES.

Bonnie. </3

Caroline i Tyler se seksaju? Wow, totalno nisam to očekivala. Baš lijepo, malo da se odmorimo od svih emocija, znate. Laughing


U ovoj epizodi, I FELL IN LOVE WITH DAMON ALL OVER AGAIN.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oplakah. haha

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

1402. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 5:15 pm

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Milice, TEARS, actual fucking tears. Konačno, konaaaaaaaaaaaačno ♥ VOLIM KAD TI JE ELENA U MILOSTI KAO PRINCEZA.

1502. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 5:40 pm

delenaMoment♥

delenaMoment♥
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Epizoda me je O-D-U-Š-E-V-I-L-A. Očekivala sam jaaaaaaaaaaaako gore. Pogotovo ono u šumi, pogotovo. Kad se je samo ispljuvala plakala sam od smijeha HAHAHAH. Onda kad mu pije krv mi je baaaš bilo super. Jednostavno sve te scene, jaaako su dobro je odradili osobito što elena nemože krv podnjeti:33 kako ono tu pljuje krv i sve to, preeedobro. Onda zaadnja scena*____________* Dalaric <333

1602. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 9:54 pm

Fifth Marauder ϟ

Fifth Marauder ϟ
Dear Diary ...
Dear Diary ...

E ovako.. Stelenu ja vise necu da komentarisem..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Damon ne da nikome na Alarikovo mjesto.. Dusaa moja Sad
Delena bloodsharing HOT!! Damon je izgledao.. onoo xDD
[You must be registered and logged in to see this image.]
Forwood sex:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zla_Sam wrote:Caroline i Tyler se seksaju? Wow, totalno nisam to očekivala. Baš lijepo, malo da se odmorimo od svih emocija, znate. Laughing
Bonnieee.. Ja stvarno tu curu obozavam, i nista me ne moze sprijeciti.
I meni se svidjelo kako to oni, iako udaljeni komuniciraju u crkvi. Da i Ty je dusa sto se zrtvovao za sve njih Cerek
Caroline/Elena srce Ja onu Karu obozavam, no matter what!! Kako je ona onako snazna ja ne mogu shvatiti. Drago mi je sto je ona odvratila Elenu od hranjenja na April, a ne Damon, Stefan ili bilo ko drugi..
Sto se tice Stefanove ljutnje, razumjem tu ljutnju prema Damonu, barem bih i ja bila. Medjutim, nije trebao iskaljivati to na Leni, jos vise me je razocarao (ako je mogao vise ikako). Svidja mi se April, nekako me podsjeca na Annu, ne samo izgledom vec i ponasanjem. Tako bih sipovala nju i Jera, ali sam procitala da se ce ona zagrijati za Matta.
E, sto se Matta tice, on je bio i ostao jedan od mojih omiljenih likova u citavoj seriji. Jadnik, misli da je duzan Eleni svoj zivot(mada i jeste Very Happy).
E sada, zasto samo Jeremy moze da vidi tetovazu nekog lovca na vampire, a niko drugi ne moze. Ja se ponovo vracam na teoriju one stvari The Darkness.. Ima tu jos mnogo toga sigurno. A i znamo da je Ric ostavio Jeremiju hit listu da pobije sve iz savjeta i bas u prethodnoj epizodi savjet i pogine.. Slucajnost? I dont think so..
Ohh Ric i njegovo "I miss you too buddy".. Damonov govor.. I just can't.. All the Dalaric feels :smrcc: Ove scene.. placeem


[You must be registered and logged in to see this image.]

I`m crying like a little baby..

http://www.twitter.com/Fifth_Marauder

1702. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 10:01 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Ne znam. Bilo mi je jako žao Elene. Svo ono povraćanje, onaj panični plač i sve to, ubijalo ju je zaista, i onda ona stoka dođe i počne joj prebacivat i kaže YOU LIED. I mean. Idi umri čovječe, jednostavno umri. Potpuno si suvišan i nepotreban.

U Damona sam se ponovo zaljubila, i toliko mi ga je žao, i to što ga zapravo niko čak i ne pokušava razumjeti. Onda kada je otišao imam osječaj da su svi samo pomisli "Pa, to je Damon. He doesn't feel."
Well, he does. Zadnja scena me dokrajčila. Dalaric. Nikad to neću prežaliti, i nikada neću oprostiti Julie što je ubila Alarica. NIKADA.
I missed Klaus, but ono, imam osjećaj da bi bio u fazonu "Koji đavo vi tu kenjate oko bambi krvi. Fuck this shit."

Tyler mi je bio duša, i Caroline isto. Nekako, lijepo je vidjeti da je Tyler, baš ono, Tyler.

Matt, Jeremy <3

http://horizoninblack.tumblr.com

1802. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 10:58 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

ja ne znam zašto su tolko najavljivali ovu epizodu kada zaista nije ništa specijalno. dobra je, ima akcije, ljubavi, friendship scena, survival scena, svega. sve je to ok, epizoda bi bila i kompletna da serija još od druge sezone nema ni zrno logike. sve rade, kontra, sve siluju, dešavaju se stvari tipa da Caroline polu-gola paradira pred Tylerovom kevom. kao da više ne znaju kako da prirodno izazovu odnose izmedju likova ili dogadjaje već nam sve nameću i ubedjuju da mi to prihvatimo zdravo za gotovo. volim seriju i dalje, al oni samo nastavljaju vrtoglav pad u kvalitetu koji traje još od 3x10.

moram da naglasim Stefanovu rečenicu u uvodu: "I'll do anything to help her survive." KAŽE ČOVEK KOJI JE PRVI PUSTIO DA UMRE. DAJTE MOLIM VAS, KOGA VI VIŠE OVDE ZAJEBAVATE.

svidja mi se kako je Elena maltene pljunula na Damonove reči, kao zašto bi on bio u pravu, nije da je on skoro uvek pravu, pa je posle tražila njegovu pomoć i još to krila od Stefana. HOW ABOUT NO. hajde skroz do kraja da uništimo njen lik koji je bio više nego pristojan u prve 2 sezone i napravimo lika u stilu GG. ajde za promenu neka se jednom obrati Damonu, a da joj nešto ne treba, nego da je ljubazna prema njemu samo kad joj treba pomoć, a u ostalim situacijama da vrišti na njega.

April može da ispadne jako pristojan lik, ako je ne ubiju u roku od 3 epizode.

Elena koja mrtva ladna dolazi i nadrkano pita Damona da li je on ubio članove saveta. ZAŠTO TO NISI PITALA SVOG STEFANA, IPAK JE ON TAJ KOJI JE DO PRE POLA SEZONE IŠAO PO AMERICI I RASKOMADAVAO LJUDE KAKO STIGNE, ZA RAZLIKU OD DAMONA KOJI TE JE DRŽAO ZA RUČICU DOK SI TI TUGOVALA ZA STEFANOM.

prošlo je čak 11 minuta a Forwood se još uvek nisu kresnuli. počela sam ozbiljno da se brinem. a onda je došao sudbonosni 12. minut i sve u mom svetu je ponovo bilo kako treba. ajde ne.

Connor je zajeban. spretan je, brz, hrabar, sposoban i rešen u onome što radi. da je savršen negativac, čini mi se da jeste. al nema mi neku harizmu da bi me zainteresovao i da bi mi bio simpatičan. mada itekako čini seriju zanimljivom. i dajte molim vas, Tyler se obukao pre nego što je izašao u hol, a Caroline se pojavila polugola, sa sve brusom koji iskače na sve strane.

i zapravo sam se raznežila kada je Stefan zagrlio Bonnie. i malo je tužno što je on prvi koji joj je došao, pa čak iako je došao sa namerom da traži nešto, a ne Elena ili Caroline. Elenu, i možemo da razumemo, jer je i ona u psihičkom haosu.

Elena koja instinktivno zove Damona nakon epizode u toaletu. ne Stefana, DAMONA. nije čak o tome ni razmislila, on joj je bio prva opcija. Damon je uvek prva opcija kada nešto zaškripi, zna da će joj on UVEK pomoći. koliko god ja uživala u toj činjenici, i dalje mi izuzetno smeta što čak i u dobrim vremenima to ne ume da mu prizna. tačnije, umela je do 3x12 i onda kreće nagla promena.

konačno prva neisforsirana, prirodna i u isto vreme značajna DE scena. Damon i Elena stoje kod stabla, on joj briše krv sa usne, mazi je po kosi, ona spušta zid koji je u poslednje vreme postavila prema njemu i sve što u njenim očima vidimo je potpuno poverenje i prepuštanje. Damon je postao čovek kakvog je ona videla još u prvoj sezoni. čak mu više nije ni potreban veliki trud da bi to postizao svaki dan. on je svima najveći oslonac za preživljavanje. da nema njega i Bonnie, svi bi bili mrtvi. jedino što bi ja dodala ovoj predivnoj sceni jeste zagrljaj.

i zaista. činjenica da bi Stefan radije učinio Eleni ceo taj proces privikavanja još težim i komplikovanijim i nemogućim, samo da ona ne bi završila kao Damon (što NIMALO nije loša sudbina, jer čovek barem ima kompletnu samokontrolu u SVAKOM trenutku nad svojom vampirskom stranom) i još posle priča kako je to najbolje za nju, je meni... toliko gadna da zaista više ne mogu očima da ga vidim. ja zaista ne vidim kako on u bilo kom svetu može biti pozitivan lik. Klaus je u odnosu na njega pozitivan lik.

što kaže Ema, kako se niko ni okrenuo kada je Elena tek tako počela Mattu da "sisa" vrat? msm čak je i sam taj zagrljaj bio malo previše prisan, a da ne pominjem celu stvar oko vrata. a još da ne pominjem što ceo Mystic Falls zna da joj je Stefan dečko. i još joj galantno curi krv sa usana nakon što je završila partiju. ono jebote, Julie i kompanijo, kršite osnovna pravila ljudskog ponašanja, nije više bitna logika, bitne su neke osnovne norme pristojnosti po kojima društvo funkcioniše, a vi ovde pravite eho za orgije kako stignete.

STEFANE NAJODVRATNIJA OSOBO KOJA SE IKAD POJAVILA NA TELEVIZIJI. BRAT TI JE ZAMALO UMRO, A TI GA UDARAŠ ZATO ŠTO JE POKUŠAVAO DA POMOGNE TVOJOJ DEVOJCI I ZAPRAVO, ZA RAZLIKU OD TEBE NIJE IMAO SEBIČNE NAMERE. ODABRALA JE TEBE I TO JEBENO DEMONSTRIRA SVAKE SEKUNDE. PRESTANI DA TERORIŠEŠ LJUDE OKO SEBE.

i mnogo mi se svidja što je Caroline jedna od ključnih osoba za Elenino prilagodjavanje. to je jedna od njihovih najlepših scena. njihovo prijateljstvo na delu. koliko se njih dve medjusobno podržavaju i razumeju. zaista se čini kao da nemaju granica i to je prelepo.

Jeremy i njegovo vidjenje tetovaže. zašto osećam da će on biti jedan od najbitnijih faktora za uništavanje Connora.

Stefane odakle ti više jebeno pravo da se ljutiš. nakon cele treće sezone, nakon svega što je Elena preživela u poslednjih par dana, ti se u pičku lepu materinu ljutiš zato što ona ima jebene probleme u prilagodjavanju. e pa znaš šta, za razliku od tebe, ona neće tek tako da potisne probleme i poteškoće, BORIĆE SE SA NJIMA ZATO ŠTO JE ELENA BORAC I ZATO ŠTO JE HRABRA, A NIJE GNJIDA KAO TI. i još dozvoljava sebi da bude zgrožen zato što se obratila njegovom bratu KOJI JE BIO UZ NJU CELE TREĆE SEZONE DOK JE ON IZNOVA I IZNOVA DOKAZIVAO KOLIKO JE ON ODVRATAN ČOVEK I KOLIKO NE ZASLUŽUJE NIČIJU PAŽNJU. da, i sama Elena kaže "mislila sam da će me Damon razumeti" i to bi Stefana trebalo da zabrine, a ne da ga navede da se naljuti.

svidja mi se poenta okupljanja i svi oni imaju pravo na to. isto tako, kapiram zašto je Damon samo otišao. on nije tip za ta javna tugovanja itd i to je ok. realno, zašto bi on pokazivao bilo kakve emocije pred Caroline npr, koja ga konstantno proziva.

i onda dodje poslednja scena. i Damon jeste u pravu. nosi se sa decom. on jeste suviše zreliji u odnosu na njih. i to je ok, oni svi imaju po 18 godina, Jeremy ima 16, oni su, šta više zreliji za svoje godine. Stefan tu jedini nema opravdanje. "I miss you too, buddy." this literaly killed me.


1902. Memorial Empty Re: 02. Memorial Fri 19 Oct 2012, 11:16 pm

Don't Worry, Be Happy ♥

Don't Worry, Be Happy ♥
Invited in
Invited in

Epizoda nije bila nimalo loša. Nemam sad snage za neki duži komentar.
Mogu samo reći da je bilo lepih DE scena i da su me Damon and Alaric na kraju gotovo ubili.

I miss you too, buddy. placeem

A što se Stefana tiče... Ovo dovoljno govori:

stefan can respect elena’s wish to die

but he can’t respect her wish to ask damon for help

[You must be registered and logged in to see this image.]

http://delenasoulmates.tumblr.com/

2002. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sat 20 Oct 2012, 12:15 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Elena koja mrtva ladna dolazi i nadrkano pita Damona da li je on ubio članove saveta. ZAŠTO TO NISI PITALA SVOG STEFANA, IPAK JE ON TAJ KOJI JE DO PRE POLA SEZONE IŠAO PO AMERICI I RASKOMADAVAO LJUDE KAKO STIGNE, ZA RAZLIKU OD DAMONA KOJI TE JE DRŽAO ZA RUČICU DOK SI TI TUGOVALA ZA STEFANOM.

To sam zaboravila da pomenem.

Vrh licemerja, koga Elena ima na pretek, je ovaj deo. Kada joj treba jebena pomoc u wcu jer ga je okrecila krvlju ona zove Damona, a kad se desi neko ubistvo odmah njega optuzuje. MRS. Kako je nije sramota uopste da ga pita? Zasto je on u njenim ocima uvek onaj koji je krivac za sve? Kako ne vidi da je on onaj koji ju je spasavao od pocetka trece sezone konstantno? NIJE NORMALNO KOLIKO MI SE OVA DEVOJKA GADI.

Sta hrabra je? Uspeva da izdrzi transformaciju? SO FUCKIN WHAT. Ima citav tim ljudi oko sebe koji je vole i podrzavaju je i koji su tu da joj cine i olaksavaju sve. Ima Stefana i Damona koji ce umreti za nju. Ima Matta koji ce joj ponuditi vrat u sred crkve. Ima Bonnie ima Caroline. Ima Jeremija. Koga je Caroline imala osim Stefana koji joj u tom trenutku i nije bio toliko blizak? Nikoga. Majci rodjenoj nije mogla da kaze, a otac ju je jebeno osudjivao. To se zove BORAC, a ne ovo. Sta izgubila je mnogo ljudi? Svako od njih je izgubio sebi bliske ljude. Svako od njih je bio tamo kad su se svi skupili i tugovao. Svako. I opet se niko ne ponasa kao ona i niko ne povredjuje ljude oko sebe toliko.

2102. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sun 21 Oct 2012, 2:58 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Mogu da vas razumjem u vezi velike većine Elena!hejta ali neke stvari su stvarno apsurdne. Kakve veze ima to što Elena igrom slučajeva ima više ljudi koji su tu uz nju nego što je recimo imala Caro. To je isto kao da kažete da je Elena kriva što se rodila kao dvojnica ili što se uopšte rodila ili što su se Stefan i Damon zacopali u nju. Caro nije smijela rođenoj majci da kaže? GUESS WHAT, ELENA NI NEMA MAJKU. Da li je preživjela? Jeste. Zašto onda ne bismo mogli ili trebali da je zovemo borcem? Može oko sebe da ima još milion ljudi, to ne umanjuje žeđ i borbu koju vodi sama sa sobom. Da ne kažem da je njoj još i teže jer je niko nije pitao šta ona želi već je i Stefan i Damon nameću svoj način. Osim toga, ponašate se kao da je Damon neki anđeo. U ovoj epizodi? I više nego anđeo. Ali to ipak ne umanjuje njegove prethodne pogreške. Što naravno, ne znači da se nije iskupio ili da treba da ga se maltretira ali poprilično jeste Damonovski da raznese vijeća jer su ga razbijesnili. I vrlo je lako to pretpostaviti. Molim se za dan kad će ovaj fandom uspjeti da prihvati činjenicu da su i Damon i Elena dva lik s OGROMNOM količinom mana i da ih to ne čini manje vrijednim jedno drugog. Baš suprotno. Jer koliko god Elena krivila Damona, koliko god joj smetalo ovo i ono, ona ga ipak voli, i Damon voli nju uprkos tome što joj je uvijek prvi na tapeti. Što uopšte nije slučaj sa Stefanom, jel' tako? Tako je.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2202. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sun 21 Oct 2012, 3:14 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

meni ne smeta to što je ona pitala Damona da li je razneo Savet. meni smeta što joj nije ni palo na pamet da je možda i Stefan kriv, jer je on taj koji se navodno vratio u normalu bez ijednog dokaza da je isti kao što je bio nekad, a Damon se dokazuje još od sredine druge sezone i ne dobija nikakvo "hvala" za to što se i dalje drži. daleko od toga da je Damon savršen. nije. teška je i komplikovana osoba i takav je lik da ga ili voliš ili mrziš. ali mi je muka što je uvek svima prvi na tapeti, a posebno me boli što je ELENI uvek prvi na tapeti, a ona PRVA ne bi trebala toliko da ga optužuje jer upravo ona vidi dokaze svaki dan koliko se on promenio.

2302. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sun 21 Oct 2012, 3:29 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Stefan sve njih manipuliše još od početka da je on THE GOOD BROTHER bljuc , a i bila je s njim kad je primio vijest. Tako da je ja lično mogu razumjeti i u vezi toga. Da je iritatno? I previše. Ali se ja još uvijek nadam da će da odraste i shvati moli

Možemo li da se složimo da se ne slažemo i umjesto Elene hejtujemo Stefana, pls. Laughing

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2402. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sun 21 Oct 2012, 4:01 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Mislim da je hejt oko Stefana stvar oko koje se skoro svi najviše slažemo he

http://horizoninblack.tumblr.com

2502. Memorial Empty Re: 02. Memorial Sun 21 Oct 2012, 8:40 pm

Rose ♥

Rose ♥
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Ja ne znam kako neko posle ove epizode može da se NE zapita DA LI ĆE STEFAN IKADA ODRASTI?!
Vampir koji ima 150 godina i dalje se ponaša kao klinac od 17.
Njegov lik stvarno više nema smisla. Silno želim da prestanem da ga mrzim, ali ne ide. Nemoguće je. Molim pisce da se posvete odrastanju i sazrevanju Stefanovog lika.
I dalje mi je žao Pola Veslija koji, kao tako fenomenalan glumac, glumi ovako retardiranog i plitkog lika.
PRVO: (capslock on) odakle ti pravo da se ljutiš na Elenu zato što je tražila pomoć od tvog brata koji je cele jebene godine bio tu za nju, dok ti nisi, svakog jebenog sekunda u svakom trenutku da joj pomogne, koji joj je pomogao da povrati tebe, koji je načinio jačom i bez kog ne bi preživela, bez kog ne bi bila tu da odabere tebe?! Odakle ti pravo da se ljutiš zato što od TEBE nije tražila pomoć kada ti je bilo važnije da se zbližiš sa njom slaveći uz šampanjac njeno prvo, po tebi uspešno, hranjenje (ovo samo pokazuje koliko si nezreo) kada je ona tokom tog hranjenja plakala, kada ju je to hranjenje bolelo više od ičega, a ti nisi bio spreman da je saslušaš, nisi bio sposoban da prepoznaš da joj treba pomoć, nisi bio dosledan uloge njenog odabranog zato što je nisi pustio da ti kaže ono što je uništava jer ti je važnija ta masku koju oboje nosite dok ste zajedno, jer ti je važnije otvaranje jebenog šampanjca, jer ti je važnije da je imaš u krevetu sada kada je laka, kada je nestabilna i kada su joj emoicije povećanje nego njena stvarna osećanja?! I DA, DEJMON JE PONOVO IMAO SAVRŠEN TAJMING KADA TE JE NAZVAO JER JE ELENA UNIŠTENA I TI JE UNIŠTAVAŠ JOŠ VIŠE! OTVORI OČI! ODRASTI STEFANE, ODRASTI MOLIM TE.
Stefan attempted to keep Elena on the straight and narrow bunny diet, and he just stood there in shock as she ran away and got sick. Honestly, they were in the heat of a "passionate" moment, what exactly did he think she was doing when she sped away? I don't know how she explained her need to run - but the fact that Stefan didn't know she'd gotten sick shows just how willing he is to blindly pretend that everything's ok.
THIS!
Drugo: odakle ti pravo da se ljutiš na Dejmona zato što je ONA tražila pomoć od njega? Prvo odrasti, sazri, shvati, RAZMISLI, pa onda udaraj upucanog brata koji povređen leži na podu! TEBE JE ODABRALA! ELENA JE TEBE ODABRALA I LEPO JE REKLA DA NE BI MOGLA DA PODNESE DA IZGUBI JEDNOG OD VAS DVOJICE, ALI JE TEBE ODABRALA A TI LJUBOMORIŠEŠ PO GRADU KOJIM JURI NAJOPASNIJI LOVAC NA VAMPIRE ZATO ŠTO JE DEJMONA PITALA ZA POMOĆ JER TI NISI HTEO DA SLUŠAŠ!!!

Elenu volim, bez obzira na sve. Ona jeste heroina. Treba imati snage da se izbori sa svim ovim. Koga god vi imali pored sebe, treba da se izboriš sam sa sobom. Zbog nje sam plakala tokom ove epizode i to u par navrata: dok je plakala tokom "hranjenja" nad onom jadnom životinjom, dok je bila u kupatilu u crkvi, ispred crkve i kada je rekla "for me". Koliko god to "for me" nekima zvučalo sebično, nekima nepotrebno, nekima jadno, mene je zabolelo. Boli me i svaki trenutak koji provede u suzama. Nina je fenomenalna glumica, i saosećam sa Elenom. Sve što boli nju, boli i mene. Nedostaje mi human!Elena. Patim za njom. Divno je predstavljeno koliko svima u seriji ona nedostaje i nadam se da će se još bazirati na tome. Pogovoto što se Džeremija tiče. (btw, Džeremi i ona tetovaža: WTF? Samo nemojte da je on sledeći lovac na vampire, molim vas. Ubiću se istog trenutka.)

SE je nepotrebno komentarisati. Nekada su bar imali NEKOG smisla zbog uzajamnog poverenja. Sada nemaju ni to. Nemaju ništa na čemu bi mogli da izgrade zdravu i stabilnu vezu. Nemaju apsolutno NIŠTA na čemu bi mogli da izgrade BILO ŠTA. Od muke zbog prevelikog odstupanja od TVDa koji ja volim, nisam mogla ni da se smejem kako treba Eleninom povraćanju u sred pred-sex igre sa Stefanom. A, stvarno mi se smejalo. xD Tako mi nekada bude žao SE fanova. xD btw, kada je Stefan rekao da mu OBJASNI sve što oseća tokom te scene u šumi...seriously Stefan? + svi na eks svaki put kad Stefan kaže "To je zato što su ti emocije povećane." -.-

DE...ne znam šta bih rekla. Lepo je to što je ona mislila da će DEJMON razumeti, lepo je to što mu veruje, i što je on uvek tu da joj pomogne, Blood-sharing scena, scena ispred crkve, pogledi u crkvi..sve to je bilo prelepo, ali fali nešto. Fali mi nešto što je krasilo Delenu tokom prve dve i prve polovine treće sezone. Ne znam. Možda sam sada samo previše depresivna zbog ove epizode, pa lupam gluposti. Znam samo da NE ŽELIM DEX. Bar ne do kraja sezone. ŽELIM DELENA ZAGRLJAJ!
Sada ću, kind of, poništiti ovo što sam rekla u ovom pasusu, ali za mene je DE scena spred crkve jedna od najlepših DE scena u celoj seriji. Ne znam kako bih sve to objasnila trenutno. JOŠ UVEK sam pod utiskom. :')

For all the "Stefan respects Elena's choices" chatter that's gone on since the S3 finale, I'd like to take a moment to really point out one of the facts that often goes unmentioned about blood-sharing scene.

Damon respected Elena's choice not to feed on a living, breathing person, too.

Dalarik je suvišno komentarisati. Sve je već rečeno. Jebeno boli. Boli Dejmonov "govor", ali još više boli "I miss you too buddy." I najviše me boli to što je Dejmon ponovo potpuno sam. Nije svetac i, što Milica kaže, nije anđeo, ali ne znam kako da ga ne volim, ne znam kako da ne saosećam sa njim, ne znam kako da ne plačem kad ga vidim. On je toliko kompleksan lik, prilično dobro napisan (najbolje u TVDu definitivno), i jedini je koji uspeva potpuno da me demorališe. Jedini je lik koji zbog svoje patnje uspeva da mi uništi celu nedelju. Dala bih sve Delena scene iz ove epizode samo da je Dejmon mogao da vidi, ili bar čuje Alarika. Da ga čuje, pa makar on mislio da mu se učinilo da to čuje. Želim da vidim kako Dejmon zastaje i nasmeje se nakon toga BUDDY. Znam da je ovo samo serija, ali previše me boli svaki put kada pomislim na njih.

Met i Tajler su moji heroji ove epizode. Jeste me iznervirala Forwood seks scena (GOSPODE DŽULI DA LI MORAŠ OZBILJNO U SVAKOJ EPIZODI? DA LI JE TO NAČIN DA UNIŠTIŠ JEDAN OD NAJDIVNIJIH ŠIPOVA U SERIJI? AKO TI JE TO CILJ: GO TO THE HELL. -.-), ali i dalje previše volim Tajlera, i volim da ga vidim srećnog sa Kerolajn, i ne interesuje me što ih uništavaju sa ovim seks scenama, VOLIM IH. Ćao, zdravo, TEAM FORWOOD. Meni ništa neće zameniti one scene iz druge sezone,i neću dozvoliti da mi pisci unište njihovu priču samo zato što ne znaju šta da rade sa njima. Izdržaću ovo. Znam da se oni vole, i znam da nam sada sledi zbližanje Klaroline, ali ja verujem u Forwood. Volim ih previše da bih tako lako prestala da ih šipujem.

Inače, Elenino prvo uspešno hranjenje u crkvi: DA LI? KAKO? OKOLINA? GDE? ŠTA? LOGIKA? + ovo joj je kind of prvo hranjenje ljudskom krvlju, a ona se TAKO LAKO kontroliše i TAKO LAKO zna kad da stane.. Ponovo, LOGIKA?

ELENA JE HTELA DA ODE ZA DEJMONOM KADA Je ISKULIRAO MEMORIAL SCENU. Htela je. Vidi joj se u očima. (ludo zvuči, ali želim da verujem u ovo) Iskreno, ja sam joj videla u očima da saoseća sa Dejmonom. Čak, štaviše, mislim da je i pomislila da odlazi sam kod Alarika. I htela je da krene za njim, ali onda je pogledala u Stefana. I bilo joj je krivo što ga je povredila ranije u toku dana, BLAH, i onda je ipak ostala sa misli "razgovaraću sa Dejmonom kasnije". BLAH. Jbg. It sucks. Ali i dalje mi se više sviđa ova verzija nego da je samo pomislila "of course he doesn't care." U to ne verujem.

Ako neko u budućnosti krene da hejtuje po Boni, ne odgovaram za sebe. Boni je toliko divna osoba i defintiivno najbolji prijatelj u ovoj seriji. Plačem i zbog nje jbt. Morala sam da zaustavim epizodu kada je Stefan došao kod nje kući, a ona onako slomljena ležala u dnevnoj sobi. Vikala sam na sve žive kao kreten jer me jbno bolela njena patnja. Jbno me bolelo sve kroz šta je ona prošla. Samo sam vikala da je puste na miru. I ponovo sam hejtovala po Stefanu jer se drznuo da uznemirava Boni u ovakvom trenutku, i onda je usledio jedan od retkih trenutaka kada sam ponovo "volela" Stefana (podsetio me na onog starog Stefana koga sam volela, na normalnog Stefana, na Stefana koji razmišlja i na zrelog i odgovornog Stefana). Drago mi je što je zagrlio Boni, što joj je bio prijatelj u trenutku kada joj je to najviše trebalo. U tom trenutku sam se ponadala "hej, to je Stefan kog ja volim. Ima još nade za njega. Molim vas, neka ovo konačno bude početak sazrevanja Stefanovog lika" i onda su me potpuno uništili u nastavku epizode.

Nema smisla više komentarisati. Čekam da se pisci TVDa sete šta je LOGIKA i da je malo ubace u seriju. Nedostaju mi prve dve sezone.

Now they have super-vampire hearing. It's been a bit of a nitpick of mine that the vampire senses tend to get a little overlooked on this show. Can anyone say Klaus in Chicago? I'm going to say they were reserving those super-senses to make this scene all the more spectacular.

Really.
THIS!!!

Btw, KONAČNO NEMA ORIGINALNIH. OGROMNO OSVEŽENJE. Ovo mi je najviše nedostajalo.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next

Similar topics

-

» 04x02: Memorial

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum