Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

The Borgias [Bordžije]

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1The Borgias [Bordžije] Empty The Borgias [Bordžije] Mon 11 Jul 2011, 6:24 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator



The Borgias [Bordžije] Tumblr_lm832ghTzX1qbl454o1_500

Pretpostavljam da niko ne gleda pa neka samo neko napiše 'Ne gledam', 'Nisam gledao/la' pa da ja u sledećem postu mogu da se raspišem koliko obožavam seriju i zašto zbog nje idem u pakao. Hvala.

Seks. Moć. Ubistvo. Amen. Ova dramska serija se bazira na istoriji čuvene italijanske renesansne porodice Bordžija, najozloglašenije dinastije na svetu.

Priča o Bordžijama počinje imenovanjem kardinala Rodriga Bordžije za Papu Aleksandra VI. Od tog trenutka sve se menja u životu Bordžija i te događaje i dešavanja prati serija. Međutim, imenovanje novog Pape nije uticalo samo na život Bordžija. Uticaj je bio u mnogo većim razmerama. Čitavo Hrišćanstvo bilo je uzdrmano ustoličavanjem beskrupuloznog Španca u svetu stolicu. Suvišno je reći da je uticaj, značaj i važnost Pape u tim vremenima bio znatno veći nego što je danas i da je serija snimana na osnovu istinitih događaja. Sudbina starog kontinenta bila je u rukama nesavesnog, izopačenog čoveka, spremnog na sve.

Gledaoci će sigurno doživeti stanje šoka, zaprepašćenosti i neverice gledajući dešavanja na ekranu pritom znajući činjenicu da se sve to nekad stvarno dešavalo i to na najsvetijem mestu, centru moći Hrišćanstva (katolicizma). Preljube, krađe, silovanja, blasfemije, podmićivanja, vlastoljublje, gramzivost, pohlepa, blud, incest, razvrat, simonije, ubistva, trovanja i to od strane ljudi koji su bili Božji predstavnici na zemlji. Ljudi koji treba da budu uzor čitavom svetu. Ljudi koje treba da krasi plemenitost, umerenost, požrtvovanost, humanost, miroljubivost, mudrost, pravdoljubivost, ljubav prema bližnjima…

Kako li će samo reagovati Vatikan na ovu seriju? Međutim, navikli su se oni na to. Napisane su mnoge knjige i snimljeni mnogi filmovi koji pljuju i dogmatizuju Hrišćanstvo. Najpoznatiji su svakako: "Da Vinčijev kod" i "Anđeli i Demoni". Ali da se ne zavaravamo. Serija "Bordžije" ne može se porediti sa "Da Vinčijevim kodom" i "Anđelima i demonima". Bilo bi i nepošteno porediti ih. Nepravedno prema Bordžijama. Den Braun i njegova amerikanizacija Isusa i Pape mudro je osmišljena i plasirana propaganda čiji je jedini cilj što veća zarada. Holivudizacija religije. I uspeli su u tome. Serija "Bordžije" je druga priča. Mnogo realnija, prizemnija, ali zato i šokantnija, morbidnija, surovija, obscenija, amoralnija, odvratnija… Prikazuje vrhunac ljudske izopačenosti, pokvarenosti, posrnulosti i to ljudi koji treba da propovedaju mir i ljubav.

Suvišno je reći da Jeremy Irons, koji glumi izopačenog Papu, svojom glumom i samom pojavom, ceo taj filmski-istorijski spektakl diže na viši nivo. Ako je neko trebalo da glumi otelotvorenje nečastivog u telu čoveka koji je zaseo u svetu stolicu i odatle utiče na čitav svet, onda je to sigurno Jeremy Irons. Izbor nije mogao biti bolji.

Bordžije je stvorio, producirao i napisao Oskarom nagrađeni režiser Nil Džordan (“The Crying Game“) koji je ujedno režirao i prve dve epizode.

PROMO:



Last edited by Zla_Sam on Tue 10 Apr 2012, 3:14 pm; edited 2 times in total

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Mon 11 Jul 2011, 6:27 pm

pendragons

pendragons
Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.

Ne gledam xD.

(pocni Mico Laughing )

Jedno pitanjce,koliko epizoda ima?Mrzi me da guglam xD.

http://destinedtobe.tumblr.com/

3The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Mon 11 Jul 2011, 6:34 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Hvala Tay Cerek

Okej, sad moram da ispišem nešto drugo, čim neko sledeći postuje očekujte ogroman komentar Very Happy

Ima 9 epizoda, tek je prva sezone završila.

Ovo je meni definitivno najbolja serija koja je izašla ove godine. Mada, Game of Thrones još nisam završila tako da moguće da je ta ipak bolja. Ali svakako preporučujem mada nije serija za svakoga.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

4The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Mon 11 Jul 2011, 8:37 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Gledam. (Druzim se sa Milicom tako da vam je sve jasno. salim se.)
Dobra je serija. Nisam nesto odusevljena, ali je okej za gledanje.
Tek sam na 5 epizodi tako da ima vremena.

5The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Wed 13 Jul 2011, 2:53 am

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Damon♥️ wrote:Gledam. (Druzim se sa Milicom tako da vam je sve jasno. salim se.)
Dobra je serija. Nisam nesto odusevljena, ali je okej za gledanje.
Tek sam na 5 epizodi tako da ima vremena.

JEREMY IRONS ŽENO. JEREMY IRONS. To je više nego okej Razz

POPE SCAR APPRECIATION LIFE! Cerek

Pope Scar haha Ja sam legenda.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

6The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Wed 13 Jul 2011, 8:25 am

Nika Kći Zevsova ~

Nika Kći Zevsova ~
Administrator
Administrator

Ovde se i dalje iščekuje tvoj kilometarski post, ženo. Cerek

Ja nameravam da testiram prve dve epizode... uskoro. xD

7The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Thu 14 Jul 2011, 3:22 am

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Iako je za mene ovo definitvno najbolja serija ove sezone, ipak moram da priznam da sam ostala mrvicu razočarana na kraju. Pretpostavljam da znate [stvarno se nadam da znate XD], Bordžije su jedna od najozloglašenijih porodica u istoriji. "Kum" je inspirisan njima. Toliko skandala je vezano za njih da gledaš seriju i očekuješ sve sranje do sranja, ali nije bilo tako. Nije da nije bilo sranja, itekako je bilo al' nekako je sezona mlaka kad je usporediš s nekim stvarima koje su se zaista desile, AlI baš sam maloprije pročitala interviju sa Džordanom [tvorcem serije] i kao što sam predpostavila tek u sledećoj sezoni počinje pravi show. Kontam da su morali da objasne kako je došlo do sve izopačenosti u toj porodici, a sezona ima malo epizoda, znam i da im je nestalo para pa su morali da nas zakinu za jednu epizodu i da zbrzaju finale pa je sve ovo zapravo odlično. Jeste i da su omašili malo istorijske činjenice al' ono, i to da im oprostimo jer postoji mali milion verzija svih priča vezanih za Bordžije.

Veliki plus ove serije: fantastična scenografija. Na dupe sam pala. Svaka scena, pa makar i bezvezna filter scena kada neki kardinal šeta hodnikom, je odlično urađena. Baš čitam komenatar na imdb-u: "Some scenes were just breath-taking. One that jumps to my mind specifically would be the Pope's coronation. Words can't possibly do it justice." Složila bih se. Naravno i kostimi .. savršeni. Svaka Lucrezijina haljina je božanstvena. Želim ih. Dobar razvoj likova, i odlična glumačka postava.

Od sledeće sezone očekujem najmanje par trovanja, orgije, podmićivanja, pa čak i incestuozne veze [jeste, idem u pakao. ne zanima me, uopšte]. Al' imam osjećaj da ću se gadno razočarati.

Ma samo neka naprave Cesarea psihopatom kakav je zaista bio, ostalo me ni ne zanima. Cerek



Last edited by Zla_Sam on Thu 19 Apr 2012, 3:53 pm; edited 3 times in total

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

8The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Mon 13 Feb 2012, 7:57 am

Guest


Guest

Cesare....tek sledece sezone ce pokazati svoje pravo lice... ali ja ga obozavam.. Very Happy
Odlicna serija.. 10 10 10

9The Borgias [Bordžije] Empty Re: The Borgias [Bordžije] Tue 10 Apr 2012, 3:16 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Počela druga sezona! Sjajna je, prosto sjajna. Cerek

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum