Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

 » SPAM » Zabava » Televizija » Game Of Thrones

Game Of Thrones

+5
Cute Poison
Zla_Sam
DEstiny :3
Starlight
pendragons
9 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Game Of Thrones Empty Game Of Thrones Sun 19 Jun 2011, 3:23 pm

pendragons

pendragons
Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.

Game Of Thrones Game-of-thrones-trailer-logo-jpg

U zemlji gde leto traje više decenija, a zime mogu da potraju čitav jedan život, sprema se nevolja.

Od spletkaroškog juga i divljih zemalja istoka, do zaleđenog severa i drevnog Zida koji štiti carstvo od tmine, dve moćne porodice uvučene su u smrtonosnu igru mačke i miša u borbi za kontrolu nad Sedam kraljevstava Vesterosa.

I dok izdaja, požuda, intrige i natprirodne sile tresu sva četiri ugla kraljevstava, njihova krvava borba za Železni tron imaće nepredvidive i dalekosežne posledice.

Zasnovana na bestseler serijalu knjiga fantastike „Pesme leda i vatre“, Džordža R. R. Martina, nova serija „IGRA PRESTOLA“, ovog proleća, ekskluzivno na HBO, započinje svoju sezonu od deset epizoda. Dejvid Beniof i D. B. Vajs su izvršni producenti i scenaristi serije koja je snimana u Pejnt Hol studiju u Belfastu u Severnoj Irskoj, kao i na različitim lokacijama u Severnoj Irskoj i na Malti. Produkcija je dobila finansijsku podršku i od državnih filmskih instituta Severne Irske i Malte.

Serija „IGRA PRESTOLA“ prati kraljeve i kraljice, vitezove i odmetnike, lažove i plemiće u nadmetanju za vlast. Na početku serije, kralj Robert Barateon, oženjen Sersejom Lanister iz bogate i korumpirane porodice Lanisterovih, poziva lorda Edarda „Neda“ Staraka da dođe na jug i pomogne mu u upravljanju kraljestvom nakon sumnjive smrti njegove desne ruke. U međuvremenu, sa istoka se javlja pretnja prestolu, u vidu prognane princeze Deneris i njenog brata Viserisa, čija je porodica mnogo godina vladala kraljevstvima, pre njihovog krvavog progonstva. Čuju se i glasine o neobičnim stvarima koje se odigravaju na obodu kraljevstava, severno od zida, gde Džon Snou, Nedov vanbračni sin, postaje član bratstva Noćne straže, zakletog da zaštiti kraljevstva.

Redovnu glumačku ekipu serije „IGRA PRESTOLA“ čine (po abecednom redu): Mark Edi kao kralj Robert Barateon; Alfi Alen kao Teon Grejdžoj; Šon Bin kao lord Edard „Ned“ Stark; Emilija Klark kao Deneris Targarien; Nikolaj Koster-Valdau kao ser Džejmi Lanister; Piter Dinklidž kao Tirion Lanister; Mišel Ferli kao lejdi Kejtlin Stark; Ejdan Gilen kao Petir Beliš; Džek Klison kao princ Džefri Barateon; Ian Glen kao ser Jora Mormong; Kit Harington kao Džon Snou; Lena Hidi kao kraljica Sersei Lanister; Ajzak Hempsted-Rajt kao Bren Stark; Hari Lojd kao Vizeris Targarien; Ričard Meden kao Rob Stark; Rori Meken kao Sandor Klegan; Sofi Tarner kao Sansa Stark i Mejzi Vilijams kao Arija Stark.

U seriji igraju i: Džon Bredli kao Semvel Tarli; Džejms Kozmo kao lord Mormont; Čarls Dens kao lord Tivin Lanister; Ron Donahi kao ser Rodrik Kasel, Džerom Flin kao Bron; Konlet Hil kao Varis; Džejson Momoa kao Kal Drogo i Donald Sampter kao Mester Luvin.

Izvršni producenti serije „Igra prestola“ su Dejvid Beniof i D. B. Vajs; ko-izvršni producenti su Kerolin Štraus, Gajmon Kasadi, Vins Džerardis, Ralf Vićinanca i Džordž R. R. Martin; producenti su Mark Hafam i Frenk Duelger; direktori fotografije Marko Pontekorvo, Alik Saharov i Met Džensen; dizajn produkcije Gema Džekson; dizajn kostima, Mišel Klepton.

Reditelji serije su Brajan Kirk, Tom Mekarti, Danijel Minahan, Alan Tejlor i Tim Van Pater; scenaristi su Dejvod Beniof i D. B. Vajs, Brajan Kogman, Džejn Espenson i Džordž R. R. Martin.

Oficijalni trejler




Gledate li? srce

http://destinedtobe.tumblr.com/

2Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sun 19 Jun 2011, 6:13 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

s obzirom da sam ja prvo citala knjige, bojala sam se kako ce odraditi seriju. ali moram priznati da sam odusevljena. sve je savrseno odradjeno, likovi, predeli, radnja, tajming, sve.
u pocetku mi se nije svidjao izbor za Dzejmija, ali kako je vreme prolazilo shvatila sam da je ovaj pun pogodak.
i neke likove sam sad zgovitila, koje ne volim u knjigama, Tiriona, Arju, Deneris.
naravno i dalje su mi omiljeni Dzon, Rob i Sersei <3 i jedva cekam da krene vise Dzejmi da se pojavljuje jer je i on sjajan lik.

3Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Fri 08 Jul 2011, 12:28 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Citam knjige trenutno, pa cu gledati seriju kad zavrsim. ^^

4Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Mon 11 Jul 2011, 1:45 pm

pendragons

pendragons
Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.

Kaya wrote:s obzirom da sam ja prvo citala knjige, bojala sam se kako ce odraditi seriju. ali moram priznati da sam odusevljena. sve je savrseno odradjeno, likovi, predeli, radnja, tajming, sve.
u pocetku mi se nije svidjao izbor za Dzejmija, ali kako je vreme prolazilo shvatila sam da je ovaj pun pogodak.
i neke likove sam sad zgovitila, koje ne volim u knjigama, Tiriona, Arju, Deneris.
naravno i dalje su mi omiljeni Dzon, Rob i Sersei <3 i jedva cekam da krene vise Dzejmi da se pojavljuje jer je i on sjajan lik.

Jaime?Hmm pa cula sam da je sasvim dobar lik sto se knjiga tice,ako je tako-onda jedva cekam da malo dublje zadju u njegov lik srce
Moram pod hitno da uzmem knjige Very Happy

http://destinedtobe.tumblr.com/

5Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Mon 11 Jul 2011, 7:48 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

on tek u 2. knjizi dobija svoja poglavlja i njegov lik je stvarno fantasticno odradjen. naravno da nece postati neka dobrica itd, ali je prikazano da on sve radi zbog nekih svojih licnih ubedjenja pa cak i ljubavi, sto je mene stvarno odusevilo. generalno, Martin je sjajno razradio sve glavne junake.
jao, ko ce sad cekati sledeci april xD

6Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Mon 11 Jul 2011, 8:14 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Ja sam odgledala samo prvih pet epizoda, nikako da nastavim. Dosta je teška za gledanje i upravo zbog toga je i dobra.

Daenerys; kako je lijepa čovječe. *_________*
Želim je. drool

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

7Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Mon 11 Jul 2011, 8:26 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

jao jeste stvarno je prelepa *.*
odabrali su glumicu bas onakvu kakvu sam zamisljala Very Happy

8Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Wed 13 Jul 2011, 4:16 pm

pendragons

pendragons
Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.

Emilie je toliko lepaaaaaaa,moram da se slozim.I`M GAY FOR HER Cool

Inace znam da je ovo j*beni crackship ali *__________* zeliiiiiiiim

Game Of Thrones Tumblr_lo33ueeN1y1qimmono1_500

Mico,nastavi vise sa serijom xD Mada vrv znas sve spoilere Sad

http://destinedtobe.tumblr.com/

9Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Wed 13 Jul 2011, 9:43 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Jon/Daenerys. Cerek

I ja ih šipujem a nisu se još ni upoznali haha Al' ima toliko videa na yt-u i predivnih radova na Tumblru prosto moram *____*

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

10Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Thu 14 Jul 2011, 8:03 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

jao ja se nadam da hoce jednog dana. Martin mora da ih spoji kako zna i ume xD
stvarno se poklapaju <3

11Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 06 Aug 2011, 5:17 pm

Cute Poison

Cute Poison
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Najbolja serija ikada ♥️
Tata i ja smo opsednuti serijom. -.- On je i knjige čitao, ali na internetu. Mene mrzi, pa čekam red u biblioteci. Trebalo bi za par dana da vrate, pa da konačno počnem da čitam. Inače, odrala sam se od plakanja kad su ubili Eddarda. Najlepši glumac od svih koji glume ♥️ Volim i Ariju. Džofri ili kako se već zovi je serator neviđeni. -.- Ne podnosim ga. A i Sansu ne volim baš. -.- xD I Ketlin me nervira dok mi je patuljak lik <33 Verovatno donosim zaključke prebrzo, ali eto, iz serije sam stekla takav utisak. Very Happy

12Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 06 Aug 2011, 5:24 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

pa prilicno dobro su preneli likove iz knjiga u seriju, tako da mozda ti se i nece promeniti utisci kad budes procitala knjige Smile
ali vrlo verovatno ce ti neke stvari biti jasnije ^^

13Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 06 Aug 2011, 5:26 pm

Cute Poison

Cute Poison
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Ma znam da je serija verno prikazana Very Happy Moj tata je čitao, pa mi eto prenosi neke sitnice xD Muči me čovek -.- xD

14Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sun 22 Jan 2012, 11:49 pm

Rosie Sambora

Rosie Sambora
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Koliko sam predrasuda imala o ekranizaciji Martinovih knjiga, toliko sam se oduševila! Mada moram priznati da su me smorili sa onolikim... pa, nazovimo ih damama sumnjivog morala. Nije da nema toga u knjizi, ali brate, preteraše ga, a zakinuše na nekim važnijim scenama. Npr. Sansa i Pseto.

Sviđa mi se odabir glumaca, nekako se poklapaju sa mojim zamišljenim likovima.
Drogo, Tirion, Sersei, Edard i Arja su mi highlight-ovi. I Deneris nije loša.

Ne mogu da dočekam 1. april za novu sezonu!

15Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Mon 13 Feb 2012, 7:54 am

Guest


Guest

Odlicna serija...

16Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Fri 24 Feb 2012, 6:15 pm

Aimee Liam

Aimee Liam
Dear Diary ...
Dear Diary ...

Odlična serija.
Jedva čekam april i 2. sezonu!!

http://aimee-liam.tumblr.com/

17Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 17 Mar 2012, 12:49 am

Nika Kći Zevsova ~

Nika Kći Zevsova ~
Administrator
Administrator



*.*

18Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 05 May 2012, 6:17 pm

VampireFreak

VampireFreak
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Na petoj epizodi sam prve sezone, serija je odlicna. Very Happy

19Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 01 Sep 2012, 11:07 pm

pendragons

pendragons
Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.

Malo da se nasmejete,lik je genijalan xD Klanja Se

http://destinedtobe.tumblr.com/

20Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 01 Sep 2012, 11:25 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Gledala sam to, hahaha, genijalac. KHAAALLLLEEEEESSSIIIIIIIIIIIII­IIIIIIIIII. haha

Inače, prva sezona serije je fenomenalna. FENOMENALANA. Nikada nisam gledala tako dobru ekranizaciju. Čak su mi neke scene MNOGO bolje u seriji nego u knjizi. Sviđa mi se većina stvari koje su dodate [- What do we say to the God of death? - Not today. PA NAJEŽIM SE SVAKI PUT, Nedov i Jaimejev sukob ispred bordela je mnogo bolji nego u knjigama, neke likove je moguće voljeti za razliku od knjiga - CERSEI, HELLO -] ali ono što mi posebno smeta je količina eksplicitnih scena. NISU BITNE ZA RADNJU, AMAN. Pored toliko likova i toliko storylineova ne treba da trošimo vrijeme na Ros i ostale Malopristićeve kurve ako ih nema u knjizi. Više me zanima Sansin i Psetov odnos [koji je dobro zakinut u seriji -.-] nego sise i guzice. Drugu sezonu sam pogledala prije nego što sam pročitala drugu knjigu, već sam tada mislila da je dosta lošija od prve a tek sada kad čitam knjigu shvatam koliko su je upropastili. Ne kažem, bilo je genijalnih momenata [čitava 2x09, GENIJALNA EPIZODA] ali generalno sezona je .. meh.

INAČE, CERSEI IZ SERIJE JE NAJVEĆA MOGUĆA LJUBAV. Cerek

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

21Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sat 01 Sep 2012, 11:47 pm

pendragons

pendragons
Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.

Um,da...prva sezona je MNOGO bolje odradjena.Pratili su knjigu a i ubacili neke mnogo dobre scene koje nisu ni bile tamo. I za drugu sezonu se slazem,koga bre zanima Ros i bordel?
Bas su zakinuli SanSan,u obe sezone Neutral ali ja sam zadovoljna jer sam dobila Jaime i Brienne pre vremena akjsdnlksd 355 (my OTPPP)
Haha,da show!Cersei >>>>>. Znas moje misljenje o njoj iz knjiga tako da slobodno mogu reci da su producenti stvarno sjajno odradili njen lik,bolje nego Martin koji ju je UNAKAZIO toliko da stvarno ne mogu da je volim dok citam njena poglavlja Neutral

http://destinedtobe.tumblr.com/

22Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sun 02 Sep 2012, 12:49 am

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Ja još uvijek ne mogu da dođem sebi zbog SanSan i koliko su im scena izbacili. Brate, nema ih više poslije druge sezone mogli ste barem toliko da nam date.

Game Of Thrones Tumblr_m5y4ysvVtS1qfv91lo1_250 Game Of Thrones Tumblr_m5y4ysvVtS1qfv91lo2_250
Game Of Thrones Tumblr_m5y4ysvVtS1qfv91lo3_250 Game Of Thrones Tumblr_m5y4ysvVtS1qfv91lo4_r1_250
Game Of Thrones Tumblr_m5y4ysvVtS1qfv91lo6_r1_250 Game Of Thrones Tumblr_m5y4ysvVtS1qfv91lo5_r1_250

Little bird.



You'll be alright, no one can hurt you now. placeem

Game Of Thrones Tumblr_m4qidlBnhK1r10gnvo1_500

“In the King’s wood there lived a mother and her cub. She loved him very much but there were other things that lived in the woods, evil things like stags and wolves. He could hear them howling in the night. The little cub was frightened.

His mother said, “You are a lion my son, you mustn’t be afraid. For one day all the beasts will bow to you. You will be king. All the stags will bow, all the wolves will bow, the bears in the North and the foxes of the South, all the birds in the sky and the beasts in the sea. They will all come to you little lion, to rest a crown upon your head.”

And the cub said, “Will I be strong and fierce like my father?”

“Yes,” said his mother, “you will be strong and fierce just like your father.”

I will keep you safe, my love. I promise you.”

Zbog ovoga ću zauvjek da je volim i poštujem, pa šta god uradila u budućnosti.

Ali ne mogu da je probavim u knjigama, bar za sada. Djeluje mi previše paranoično, nestabilno i ... erm, tupavo? Ili je možda Tirion prosto previše genijalan pa su svi tupavi u njegovim poglavljima. Dunno :S

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

23Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Sun 02 Sep 2012, 1:12 am

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

um, da, ja sam ovde jedina koja više voli prvu od druge sezone, apsolutno obožava Sersei, više u knjigama nego u seriji i koju apsolutno boli uvo za Sansu i Sandora Laughing

da Milice, svi su tupavi u Tirionovim poglavljima, zaista je tako xD jao ako ti već sad tolko voliš Tiriona, ne znam šta ćeš raditi kad dodješ do pete knjige. apsolutno je genijalan.

24Game Of Thrones Empty Re: Game Of Thrones Thu 20 Sep 2012, 10:22 am

Rosie Sambora

Rosie Sambora
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Nisi, Starlight, nisi. Very Happy I meni je draža prva sezona, shipujem Sersei kao luda, a Sansa me jako iritira. zvvv

A Tiron... car.

Pa ja ne znam kako ću da dočekam novu sezonu, umirem. 454676

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » SPAM » Zabava » Televizija » Game Of Thrones

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum