You are not connected. Please login or register

Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Tue 08 Feb 2011, 7:20 pm

Nika Kći Zevsova ~

Nika Kći Zevsova ~
Administrator
Administrator
Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini 448

Ovaj snažan debitantski roman… pripoveda o žestokoj okrutnosti i žestokoj ljubavi koja iskupljuje. Oboje menjaju život Amiru, mladom i bogatom pripovedaču, koji sazreva u poslednjim mirnim danima svoje otadžbine, pre revolucije i upada ruske vojske. Ali politički događaji, čak i oni dramatični poput ovih prikazanih u Lovcu na zmajeve, samo su deo ove priče. U Lovcu na zmajeve Haled Hoseini nam daje živopisnu i životnu priču koja nas podseća na to koliko se njegov narod bori da trijumfuje nad silama nasilja – silama koje mu i danas prete.
The New York Times Book Review
Čudesan roman prvenac… priča o prijateljstvu dva dečaka u Avganistanu i neverovatna priča o jednoj dalekoj kulturi. Jedan starinski roman u najboljem smislu te reči, roman koji prosto nosi sa sobom.
San Francisco Chronicle

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

They are strong together, and they are each other’s weakness.

2Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Sun 13 Mar 2011, 5:49 pm

phoenix00

phoenix00
Invited in
Invited in
Jako, jako, jako, jako dobra knjiga. Nemoguće je opisati je, ali definitivno za preporuku.

3Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Sun 13 Mar 2011, 10:19 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator
jedna od najboljih knjiga koje sam ikada procitala. citala sam je pre skoro godinu dana i jos uvek nisam spremna da je i drugi put procitam. previse mi je potresna. ali je preporucujem svima.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Dalaric2

"Because in the end when you lose somebody, every candle, every prayer, is not going to make up for the fact the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody used to be and a rock with a birthday carved into it that I'm pretty sure is wrong."

4Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Thu 19 May 2011, 7:39 pm

Mehurić

Mehurić
Your Best Friend is a Witch
Knjiga koja vam slama srce u hiljdu komada.
Vredna čitanja,ali ipak smatram da nije za svakoga.

5Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Sun 22 May 2011, 5:31 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks
Citala sam njegovu "Hiljadu cudesnih sunaca" i svidja mi se. Procitacu i ovu. ^^

6Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Mon 23 May 2011, 7:21 am

Mehurić

Mehurić
Btw postoji i film ali ja se nisam usudila da gledam :/

7Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Mon 23 May 2011, 7:48 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator
da, da, cula sam i ja da je snimljen, ja cu ga gledati verovatno. al msm da cu preskociti cuvenu scenu.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Dalaric2

"Because in the end when you lose somebody, every candle, every prayer, is not going to make up for the fact the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody used to be and a rock with a birthday carved into it that I'm pretty sure is wrong."

8Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Sun 02 Oct 2011, 8:08 pm

Mehurić

Mehurić
Ja još uvek ne mogu da čitam drugi put knjigu,niti da gledam film.

Posle ove knjige nisam htela da čitam ništa 3 meseca.

9Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Fri 03 Feb 2012, 10:38 pm

marw

At Mystic Grills
At Mystic Grills
fenomenalna knjiga.
kod mene drzhi mesto broj jedan kao omiljena.
jednostavno jaka, emotivna i savrshena pricha.

film nije ni upola dobar kao knjiga.
samo se iznerviram kad ga odgledam.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000528852734

10Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini Empty Re: Lovac na zmajeve - Haleid Hoselini on Wed 15 Feb 2012, 3:20 pm

Rose in the Rain

Rose in the Rain
Dear Diary ...
Dear Diary ...
dobra knjiga

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]