Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Girl, Interrupted (Neprilagođena)

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Girl, Interrupted (Neprilagođena) Empty Girl, Interrupted (Neprilagođena) Sat 22 Jan 2011, 3:32 am

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Girl, Interrupted (Neprilagođena) Movie

Žanr: Drama
Trajanje: 127 min

Ponekad jedini način da ostaneš normalan je da malo poludiš.

Glavne uloge:
Winona Ryder, Angelina Jolie, Clea Duvall, Vanessa Redgrave, Whoopi Goldberg.
Scenario:
James Mangold, Lisa Loomer, Anna Hamilton Phelan.
Producenti:
Cathy Konrad, Doug Wick.
Režija:
James Mangold ("Cop Land").

SINOPSIS:

1967. godine 17-ogodišnja Susanna (Winona Ryder) je kao i većina američkih tinejdžera njenog uzrasta - zbunjena, nesigurna, i pokušava da nađe smisao u svetu koji je okružuje i koji se menja iz dana u dan.

Ali psihijatar koga sreće (na insistiranje njenih roditelja) ne misli tako i njeno psihičko stanje definiše kao bolest poznatu pod imenom "Border Personality Disorder", koja se manifestuje kao "nesigurnost u pogledu sopstvenog imidža, dugoročnih planova, tipa prijatelja i ljubavnika koje treba imati, i vrednosti koje treba usvojiti" i šalje je u Claymoore bolnicu.

Tu će Susanna sresti grupu nekonvencionalnih, mladih žena, koje ne samo da postaju njene najprisnije prijateljice, već će joj pokazati način da opet pronađe svoje izgubljeno ja.

Susanna se udružuje sa nekoliko drugih pacijenata, uključujući Lisu (Angelina Jolie), Polly (Elizabeth Moss) i Georgia-u (Clea Du Vall).

Pošto shvata da je Lisa potencijalna opasnost i da joj je zaista potrebna pomoć, Susanna počinje intenzivnije da radi sa psihologom (Vanessa Redgrave) i sa jednom od sestara (Whoopi Goldberg).

Ali Susanna uskoro saznaje da odlazak iz bolnice nije tako jednostavan kao ulazak u nju.


http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2Girl, Interrupted (Neprilagođena) Empty Re: Girl, Interrupted (Neprilagođena) Sat 22 Jan 2011, 8:18 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

svideo mi se, Angelina je stvarno sjajno odglumila Lisu.

3Girl, Interrupted (Neprilagođena) Empty Re: Girl, Interrupted (Neprilagođena) Sun 23 Jan 2011, 3:08 pm

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥
Werewolf in Town
Werewolf in Town

Gledala. Ok je film... Smile
Andjelinin lik mi je mnogo antipatican. ^^

4Girl, Interrupted (Neprilagođena) Empty Re: Girl, Interrupted (Neprilagođena) Sun 23 Jan 2011, 9:11 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Odgledala sam ga prvi put prije neki dan, baš mi se dopao. Radnja je dobra, likovi su odlično napisani i glumci su sjajni. Ne mogu da se odlučim jel' mi bolja Winona ili Angelina. Angelina bi trebala više da bira ovakve uloge, gdje može da se iskaže a ne da se joj sve na foru Lara Croft ili šta već. Lisa. Cerek Totalni psiho, volim takve likove. xD I Susanna je kul. xD

“Have you ever confused a dream with life? Or stolen something when you have the cash? Have you ever been blue? Or thought your train was moving while sitting still? Maybe I was just crazy. Maybe it was the ‘60’s. Or maybe I was just a girl… interrupted.”

Girl, Interrupted (Neprilagođena) Tumblr_lffbxy9o6k1qeac2xo1_500

srce

“Razors pain you, rivers are damp, acid stains you, drugs cause cramps, gun aren’t lawful, nooses give, gas smells awful, you might as well live.” Lisa Cerek

Girl, Interrupted (Neprilagođena) Tumblr_letwdhdBnX1qfd9s0o1_500

“When you’re alone and life is making you lonely, you can always go - downtown.” Ova scena mi je jedna od omiljenih.

Girl, Interrupted (Neprilagođena) Tumblr_letgjprP971qcx7t3o1_400

Klanja Se haha

Girl, Interrupted (Neprilagođena) Tumblr_lf55hgU6Hg1qzblfco1_500

Na ovu scenu sam plakala. :S

Girl, Interrupted (Neprilagođena) Tumblr_lf0r8vEMmW1qgqz4zo1_500

.. i onda ide:

Lisa: "You know, there's too many buttons in the world. There's too many buttons and they're just- There's way too many just begging to be pressed,they're just begging to be pressed,you know? They're just - they're just begging to be pressed, and it makes me wonder, it really makes me fucking wonder, why doesn't anyone ever press mine? Why am I so neglected? Why doesn't anyone reach in and rip out the truth and tell me that I'm a fucking whore, or that my parents wish I were dead?"
Susanna: "BECAUSE YOU'RE DEAD ALREADY, LISA! No one cares if you die, Lisa because you're dead already. Your heart is cold. That's why you keep coming back here. You're not free. You need this place, you need it to feel alive. It's pathetic."

Klanja Se Klanja Se Klanja Se Klanja Se

Najbolja scena. ^^

Girl, Interrupted (Neprilagođena) Tumblr_lf6vepWoQK1qc8gt0o1_500

Ima tu još dosta scena i stvari koje vrjedi spomenuti al' meni je pegla. Razz

I da ne zaboravim ... JARED FREAKIN' LETO s onom bradom haha Al' njegove plave okice, opet upečatljive. *.*

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum