Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

 » SPAM » Zabava » Filmovi » The King's Speech

The King's Speech

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1The King's Speech Empty The King's Speech Sun 30 Oct 2011, 6:52 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

The King's Speech MV5BMzU5MjEwMTg2Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwNzM3MTYxNA@@._V1._SY317_CR1,0,214,317_

Žanr: biografija, drama, istorijski
Trajanje: 118 min.
Nagrade: dobitnik četiri Oskara - za najbolji film, režiju, scenario i najbolju glavnu mušku ulogu

Glavne uloge:
Kolin Firt (Colin Firth), Džefri Raš (Geoffrey Rush), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter), Gaj Pirs (Guy Pearce), Majkl Gambon (Michael Gambon), Timoti Spol (Timothy Spall), Entoni Endruz (Anthony Andrews)

Scenario:
Dejvid Sajdler (David Seidler)

Režija:
Tom Huper (Tom Hooper)

SINOPSIS
Posle smrti kralja Džordža V (Gambon) i skandalozne abdikacije princa Edvarda VII (Pirs), Berti (Firt) koji je imao govornu manu ceo svoj život, iznenada je krunisan kao kralj Džordž VI. U zemlji koja je na ivici rata i očajnički joj je potreban vođa, njegova žena Elizabeta (Bonam Karter), buduća kraljica majka, nagovara svog supruga da se sretne s ekscentričnim terapeutom za govor, Lajonelom Logom (Raš). Posle teškog početka, njih dvojica će započeti nesvakidašnji kurs lečenja i ostvariti gotovo neraskidivu prijateljsku vezu. Uz podšku Loga, porodice, vlade i Vinstona Čerčila (Spol), kralj će prevazići svoj nedostatak i ostvariti svoju ulogu, što će inspirisati i ujediniti njegov narod.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2The King's Speech Empty Re: The King's Speech Wed 04 Jan 2012, 7:59 pm

Nobody's Daughter

Nobody's Daughter
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Iako sam ja navijala za "Black Swan" sasvim zasluženo dobio Oskara, mada mi je bilo jako žao što nisu dali i Džefriju Rašu za sporednu ulogu. Čak sam se i rasplakala u jednoj sceni i knjigu sam kupila ali nikako da stignem da čitam.

3The King's Speech Empty Re: The King's Speech Wed 04 Jan 2012, 10:40 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Ma prosto savrseno i genijalno!
Jedan od omiljenih filmova. :3
Helena, Dzeferi i Kolin. Klanja Se Klanja Se Klanja Se
Dream team.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » SPAM » Zabava » Filmovi » The King's Speech

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum