Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

 » SPAM » Zabava » Filmovi » Fight Club

Fight Club

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Fight Club Empty Fight Club Tue 04 Oct 2011, 2:10 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Fight Club Fight_10

Crnohumorna, satirična drama s podosta nasilja, (prozvana i "Paklena narandža" dvadesetih) rađena prema debitantskom romanu Chucka Palahniuka. Ispričana je kroz naraciju bezimenog glavnog lika - depresivnoga urbanog mladog usamljenika, a vrijeme radnje pomaknuto je u blisku budućnost.

Režija: David Fincher
Scenarij: Jim Uhls, Chuck Palahniuk
Uloge: Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter, Jared Leto

Narator je izmučen životom bez smisla i budućnosti, karijerom u firmi i potrošačkom kulturom na koju je njegova generacija osuđena. Bez porodice i bliskih prijatelja on često, radi društva, ide na sastanke ljudi oboljelih od raka ili neke druge bolesti praveći se da je jedan od njih. Na njima zapazi Marlu, djevojku koja poput njega tamo ne pripada. Vraćajući se s poslovnog puta u avionu upozna karizmatičnog istomišljenika Tylera Durdena s kojim se sprijatelji i osnuje tajni novi klub u kojem mladi poput njih dobivaju šansu brutalnim međusobnim borbama ispoljiti frustracije. Popularnost kluba naraste do neviđenih razmjera zbog čega su prisiljeni otvoriti mnoštvo novih diljem zemlje. Durden se ubrzo prometne u kulturnu figuru epskih proporcija, novog mesiju za izgubljenu generaciju. No, njega vode skriveni motivi, znatno nasilniji i destruktivniji.



Jebeno remek djelo! Klanja Se



Last edited by Zla_Sam on Tue 04 Oct 2011, 7:33 pm; edited 1 time in total

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2Fight Club Empty Re: Fight Club Tue 04 Oct 2011, 6:17 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Prvih pola sata je super, posle je smorno, ali poslednjih sat vremena je .. AAAA. genijalnost. *_* Na pocetku mislis da ce film biti genijalan jer ima to nesto, onda posle se predomislis pa mislim da je samo obicno fight cudo, aliii onda .. zbog poslednjih sat vremena treba gledati film.

Brad Pitt je super. (ovo je veliki korak za mene. zasluzujem aplauz xD) Edward je isto odlican. Helena. srce

I say never be complete, I say stop being perfect, I say let... lets evolve, let the chips fall where they may. srce

3Fight Club Empty Re: Fight Club Tue 04 Oct 2011, 11:03 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Ozbiljno, najbolji film koji sam ikad gledala. Kao što sam već rekla, jebeno remek djelo. Iako je kraj u filmu pomalo neshvatljiv i u knjizi je dosta bolji.

Nevjerovatno pametan scenarij, fantastičan način na koji je snimljen, odlična gluma - Brad Pitt je dokazao da nije samo lijepo lice, Edward Norton oduševio, Helena Bonham Carter odlična, i meni najdraži Jared Leto s jednom i po rečenicom i unakaženom facom.

Spoiler:

Klanja Se Klanja Se Klanja Se

Najfascinantnija stvar u vezi ovog filma, pitaš 10 ljudi kako su ga shvatili, koja je poenta, svih 10 ti kažu različito *.* I ti sam, gledaš ga 10 puta, i svih 10 puta ga drugačije doživiš.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

4Fight Club Empty Re: Fight Club Wed 04 Jan 2012, 7:52 pm

Nobody's Daughter

Nobody's Daughter
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Meni nije dosadan ni na trenutak, genijalan u svakom pogledu i film i knjiga, mada mislim da je i sam Palahniuk rekao da je film bolje odradjen nego knjiga. U svakom slučaju, verovatno moj omiljeni film, zbog koga sam spremna da pljunem u lice svakom ko je dovoljno glup da izjavi da je Bred Pit loš glumac, o Edvardu i Heleni nemam šta da komentarišem jer su mi oni svakako medju omiljenim glumcima.
Ipak, ne preporučujem svakome jer ima mnogo glupih ljudi koji neće skontati njegovu poentu.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » SPAM » Zabava » Filmovi » Fight Club

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum