Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Dark side of me

+2
phoenix00
Mehurić
6 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Dark side of me Empty Dark side of me Tue 17 May 2011, 12:00 pm

Mehurić

Mehurić
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Ovo je moja priča,osmišljena jednog kišnog dana.
Nadam se da će vam se dopasti jer je ovo moja najdraža priča. Very Happy


Ovako izgledaju moji glavni likovi.
Slike ću da postavljam kako ih opisujem,Ameliijinu "sliku" neću da stavljam još.


Sergej Irinov
Dark side of me Z42sw30pqt9f4zst



Ava Voronova

Dark side of me Tumblrll8sruehkn1qbxy3l










Demijan Matavski
Dark side of me Tumblrlkuamnu3um1qf5d8b



Arijana Voronov

Dark side of me Tumblrlkhsnvnzbg1qjcxwk



Florijan Strainski

Dark side of me Tumblrlhrvtg4c0j1qzdq6m



Ajris Nevskaja
Dark side of me Tumblrljpg5m3cif1qa07j5



Aleksandar Voronov

Dark side of me Tumblrll3uv5ydvu1qcsj60



Last edited by Night Wisp on Mon 23 May 2011, 7:32 am; edited 2 times in total

2Dark side of me Empty Re: Dark side of me Tue 17 May 2011, 12:03 pm

Mehurić

Mehurić
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

- On vidi moju dušu,moje strahe,moju slabost,moju nesposobnost da se borim protiv sveta kojim
prividno uspevam da vladam,ali o kome zapravo ne znam ništa.-


Sitne kapi kiše su padale na moje lice,nasmešila sam se.
Potrčala sam ka figuri koja je stojala posmatrajući me sa divljenjem.
Dok sam trčala pomislila sam kako se majka prvi put osetila kada je došla da živi u ovom dvorcu.
"Mija". Pozvao me je glas.
Okrenula sam se,moj brat Aleksandar stojao je pružajući mi ruku.
Smešio mi se otkrivajući bele očnjake.Bio je gladan.
Značilo je samo jedno,želi da idemo u lov.
Udarila sam ga u rame i zakikotala se. "Ajde,Saša polazi." Krenuli smo da se jurimo.
Bio je brži i snažniji od mene. Nestao je iz mog vidika u šumi. Ostala sam na proplanku sama,osluškujući tišinu.
Začula sam nekoliko šumova,okrenula sam se naglo i ispred sebe ugledala mladića smeđe kose,plavih očiju,koji se vragolasto
smešio. "Šta će vampirka poput tebe sama ovde?"
"Otkud znaš da sam vampirka?" Podigao je obrvu.
"Ne odgovaraj pitanjem na pitanje."
"Pitanje je najbolji odgovor."
Ućutao je. Pogledao oko sebe i zatim progoovrio opet. "Nalaziš se na teritoriji vilenjaka,nemoj da te moj stric uhvati
nadljaćeš."
"Oh,ti si..Jaoj,ti si..Žao mi je. Ali..."
Polako mi je prilazio. "Ne brini,vampiri i vilenjaci su prijatelji,samo budi oprezna."
"To znam,vaše visočanstvo." Krenula sam da se segnam,kada me je njegova ruka sprečila."Mija,nema potreba za tim."
"Znaš moje ime?"
"Čuo sam dosta o tebi." Rekao je Florijan. "Pričaju o devojci riđe kose." Dodrinuo mi je kosu. "Imaš samo ovaj riđi pramen?"
Odmahnula sam glavom. "Ne.Otac nalaže da mi je seču.Ali ona raste sama,misle da sam..."
"Znam šta misle.Ali previše si lepa da bih bila Čuvar Senki."
Lenjo sma odmahnula rukom. "Čuvar Senki sa plavom kosom,gde si to video?" Začuo se zvuk trube.
"Ovo je moj prijatelj Iso,moram da idem,nadam se da ću te uskoro videti Amelija Voronova."
Otišao je.Nestao je. Bila sa uzbuđena,upoznala sam vilenjaka,prvog vilenjaka u poslednjih 20 godina.
Florijan je bio sin Kaspijana i Levinije princeze vilenjaka. Bio im je jedino dete i bio je miljenik svugde.
Voleli su ga. Iako je bio vilenjak išao je u školu za ljude,družio se sa njima. Moj otac i ostali članovi saveta
su se ljutili na njega,jer je zakonom bilo zabranjeno dovođenje našeg sveta u opasnost.
Svaki i čovek koji bi saznao za Mesaliju bio bio pretvoren u jedno od čarobnih bica,ukoliko savet ne bi odabrao lakši cin,prah za brisanje sećanja.
Moja sestra Arijana se borila protiv saveta,često se svadala sa svima,pogotovo zbog mene.Bile smo jako bliske.
Bila je starija od mene,imala je zelene oči,crnu kosu neukrotivih kovrdža,savršene bele zube,najlepše crte lica koje sam ikada videla.
Njena iskrenost i dobrota su je činile tako posebnom,bila je omiljena u dvorcu. Posebno Demijenova.
Demijen je bio njen licni čuvar.
Bio je veštac.veštac u koga je moja sestra bila zaljubljena.
Ava,moja druga sestra,koja je takođe bila starija od mene,imala je crne oči i crnu kratku kosu.
Licila je na našeg oca Vladimira. Bila mu je ponos i dika. Obožavao ju je. Ava je bila sebična,ražmažena,tvrdoglava.
Mrzela me je zbog boje očiju i riđeg pramena koji sam potajno obožavala.Mrzela je bliskost izmedu Arijane i mene.




"Mija,dete gde si bila.Precrkla sam od brige." Vrištala je Lusi.
"Smiri se,okej.Bila sam sa Sašom,ali nestao je,tu sam sada."
Odahnula je. A zatim me uhvatila za kosu. "Amelija,brzo u kuću,pre nego što te Vladimir vidi."
Potrcala sam ka kući zbunjena,dok me je Lusi gurala.
Prišla sam ogledalu i jedno vreme zurila u svoj odraz.
Kosa mi je bila do leđa,crvena poput krvi,dok su mi oči bile sive.
Zurila sam u svoj odraz kada me je Lusin glas prekinuo. "Demijane donesi makaze."
Kao opčinjena dodirivala sam kosu. Demijan se pojavio i prišao mi. Klumnula sam glavu. Kako mi je sekao kosu tako je kosa posajala plava,dok su oči postajale sve mutnije i mutnije. Zažmurela sam.Kada mi je isekao poslednji pramen otvorila sam oči i prišla ogledalu. Jedno oko mi je bilo zeleno,drugo plavo sa obrisima zelenih zraka u njemu. Dok mi je kosa bila gotovo kao boja snega.
"Demijane", rekla je Lusi "Vladimiru ni reči o ovome."
"Zaboga Lusi,neću nikome reći. Zanima me samo do kada mislite da krijete."
"Zauvek." Promrmljala sam. "Oni misle da sam čuvar.Plaše me se. Ako im ne budem davala povoda ostaću ovde,ne želim da budem proterana."

***


"Požuri. " Rekao je Demijan dobacivši mi jaknu.
"Ne požuruj me."
Izvio je usne u osemh. "Hajde,znaš da Arija ne voli da čeka."
"Ti zaljubljeni idiote,neka čeka.Tražiš nevolju samim tim što me izvodiš u drugi svet,nadrljaćemo ako otac sazna da smo se iskrale." Gunđala sam.
"Mija,znaš kako me je briga,sve je u redu dok god tebe imam na oku."


***
Plašili su me se.Otac je vremenom prestao da me zove u svoje odaje. Osećala sam se proterano i sopstvenog doma.
Mislio je da sam Čuvar,ponekad sam želela da to jesam da bi opravdala njegovu ne zainteresovanost,a ponekad bi proklinjala sebe zbog crvene kose u mutnih očiju.
Lusi je pričala da oči poput mojih znače darovitos,ona je to nazivala čarnookim očima.
Pričala mi je da su se ljudi od davnina plašili devojaka crvene kose,misli su da su veštice ili pak Čuvari.
Jedne noći dok je Lusi češljala moju dugu plavu kosu,naterala sam je da mi ispriča priču o Čuvarima.

"Čuvari su magična bića.Besmrtna bića.Do sada su postajale samo dve žene Čuvari.Legenda kaže da će se pojaviti treća najmoćnija ikada."
"Čuvar se postaje o rođenju?" Upitala sam je.
"Ne,dete moje.Čuvar može biti svako magično biće,pak i čovek. Čuvar postaješ ako si polutan.Poslednja Čuvarka Velija bila je polu vilenjak,polu vučica.Nema pravila dete moje."

3Dark side of me Empty Re: Dark side of me Thu 19 May 2011, 7:25 pm

phoenix00

phoenix00
Invited in
Invited in

Da, da, da! Very Happy

4Dark side of me Empty Re: Dark side of me Thu 19 May 2011, 7:33 pm

Mehurić

Mehurić
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Da,da,da xD Amelija :DDD

5Dark side of me Empty Re: Dark side of me Fri 20 May 2011, 11:39 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

zanimljivo je Smile
oh, kako volim ridju kosu xD

6Dark side of me Empty Re: Dark side of me Sat 21 May 2011, 5:04 pm

Little.Star.On.The.Sky

Little.Star.On.The.Sky
Original Vampire
Original Vampire

svidža mi se ... zanimljivo je ˘˘

7Dark side of me Empty Re: Dark side of me Sun 22 May 2011, 6:23 am

Katherine Pierce

Katherine Pierce
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

Zanima me šta će biti dalje ....

8Dark side of me Empty Re: Dark side of me Sun 22 May 2011, 4:03 pm

Lady Autumn

Lady Autumn
Invited in
Invited in

Moja omiljena priča. lilangel

http://www.newmoon-balkan.com/forum

9Dark side of me Empty Re: Dark side of me Sun 22 May 2011, 4:04 pm

Mehurić

Mehurić
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

"Imaš me na oku.A sad polazi."
Trčali smo dok nismo stigli do reke.Arijana nas je čekala smešeći se. Krenula sam ka njoj kada sam primetila mušku priliku pored nje.
Okrenuo se ka meni i nasmešio se.
"Florijane." Promucala sam.
Poklonio mi je jedan osmeh. "Ćao Amelija.Nadam se da ti neće smetati da vas se pridružim u vašoj pustolovini."
Zakolutala sam očima. "Divno,vilenjak,veštac,dve vampirke još nam fali vukodlak."
"Pazi šta želiš,draga Mija,možda ti se i ostvari." Dobacio je Demijan.
"Da,da kako da ne."
Stali smo u krug,držeći se za ruke,sok je Demijan izgovarao čarobne reči.
Ostali su žmureli,dok sam ja povremeno žmirkala i posmatrala Demijana.
Za jednog Matavskog bio je više nego lep.Loza Matavski je služila našoj porodici vekovima.Njegov otac Mihail je služio mom,a Demijan Arijani.
Oni su bili takozvani čuvari,ne nalik onima iz legende,oni su bili takozvani pomagači vampira,tačnije brinuli su se o njima.
Muškarci iz porodice Matavski su bili jedni od najmoćnijih veštaca.Poželela sam da ga dodirnem,ali nisam smela.On je bio zaljubljen u moju sestru,kao ona u njega,iako je bila namenjena drugome. Glupa pravila posmislila sam.
Ništa se nije dešavalo. "Demijane?"
Žbunje pored reke je počelo da se trese. Florijan je stao ispred Arije i mene želeći da nas zaštiti. Dok je Demijen osluškivao.
"Mija" Zvao me bašunasti glas poput pesme. Ostali nisu reagovali i ja sam shvatila da samo ja čujem.
Sekund kasnije se otvorio portal,Florijan i Arija su potrčali,dok je Demijan vukao mene za ruku.
Bila sam u portalu kad se nešto stovalilo na mene. Usledila je svetlost,a zatim sam pala na
suvo lišće.
Psovala sam u sebi,kada sam primetila da nečije telo leži na mom,nežno sam dodirnula telo kada se ono promeškoljilo,a zatim ustalo.
Ispred mene je stojao muškarac zlatno smeđih očiju i crne kose.Slegao ramenima. "Izvini što sam pao na tebe." Čistio je lišće sa sebe a onda me je pogledao u oči.
"Mija,Mija." Dozivao me je Arijanin glas.Kada se pojavila počela je da se smeje nekotrolisano. Florijan i Demijan su je samo posmatrali.
"Oh,opet..." Nije mogla da dođe do daha,a onda se najzad uozbiljila. "Sergeje,zaboga."
Nasmešio joj se. "Hajde slepi putniče,polazi zaboravljaš da smo na zabranjenoj zemlji.Vidim da ti je moja sestra onesposobila moć govora ali moramo da krenemo."

***
Florijan Strainski.
Sergej Irinov.
Demijan Matavski.
Danstan Veler.
Ilaj Donovan.
Edrijen Farou.

Vilenjak,vampir,veštac,vukodlak,šejpšifter,čovek.
Muškarci prema kojima sam osećala privlačnost,muškarci koji su mi bili zabranjeni.

***

"Telolam."


"Nevskaja.
Dođi,pridruži nam se."



Last edited by Night Wisp on Mon 23 May 2011, 7:34 am; edited 1 time in total

10Dark side of me Empty Re: Dark side of me Sun 22 May 2011, 8:32 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

hmmm da li cu ja to shipovati Miju i Sergeja ? xD ahaha

11Dark side of me Empty Re: Dark side of me Sun 22 May 2011, 8:55 pm

Lady Autumn

Lady Autumn
Invited in
Invited in

Ilaj,znaš već.
Aj lav Sergej.
Stavi slike,pls.Very Happy

http://www.newmoon-balkan.com/forum

12Dark side of me Empty Re: Dark side of me Mon 23 May 2011, 7:34 am

Mehurić

Mehurić
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Kaya wrote:hmmm da li cu ja to shipovati Miju i Sergeja ? xD ahaha
Nadam se da hoćeš.

Postavila sam slike kako izgledaju nadam se da vam se dopada ideja Smile

13Dark side of me Empty Re: Dark side of me Mon 23 May 2011, 7:46 pm

Starlight

Starlight
Moderator
Moderator

jaaaako mi se svidja izbor za Sergeja, Avu, Demijana i Arijanu ^^

14Dark side of me Empty Re: Dark side of me Wed 25 May 2011, 5:41 pm

Little.Star.On.The.Sky

Little.Star.On.The.Sky
Original Vampire
Original Vampire

aaa arijanaaa i demijan al i florijan ... najj su

al ipak arijanaa srce

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» Dark Shadows

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum