Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Prvobitni (The Originals)

+13
daray
chocolateChanel.
Warrior Princess
Crazy Lady (:
DEstiny :3
Zla_Sam
uckvondy
LostInWonderland
Little.Star.On.The.Sky
fearless.
Mαяi♥
<3 Originals <3
Nika Kći Zevsova ~
17 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Prvobitni (The Originals) Empty Prvobitni (The Originals) Wed 23 Feb 2011, 12:07 am

Nika Kći Zevsova ~

Nika Kći Zevsova ~
Administrator
Administrator

Prvobitni (The Originals) The_Originals_-_shadow

Prvobitni (Originals) su posebna grupa moćnih vampira. Predstavljaju prve i originalne vampire. Značajno su moćniji od ijednog vampira stvorenog kasnije. Nepoznato je da li su u seriji bili ljudska bića u nekom trenutku svog života, ali ako bude rađena po uzoru na knjige po tom pitanju, u tom slučaju ovi vampiri nisu načinjeni, oni su vampiri koji nikada nisu ni bili ljudi.
Prvobitni ne mogu biti ubijeni kocem, kao što je Damon probo Elijahu nakon što je ovaj napao i pokušao da ubije Stefana, i on se vratio u život, ivukavši kolac iz srca i vraćajući se u normalno stanje.
Prvobitni su toliko moćni da mogu da kompeluju druge vampire, kao što to čini normalan vampir sa ljudskim bićem, kada nema vrbene.
John Gilbert je rekao Damonu da jedini način da ubiješ Prvobitnog je da ga probodeš bodežom umočenim u rah jasena iz postanja Prvobitnih. Kasnije je potvrđeno da bodež mora da ostane u vampiru da bi i on ostao mrtav.
Iako mogu da kompeluju druge vampire, taj efekat nestaje kada vampir koji je kompelovao umre. Na taj način je Katherin eizašla iz grobnice, jer je Elijah umro.


Bivši i sadašnji članovi

Klaus (Vođa Prvobitnih, smatra se najstarijim vampirom, i najomraženijim. Katherine Pierce bežala je od njega 500 godina, a sada on traži Elenu.)

Elijah (bivši član Prvobitnih, nije želeo da poništi prokletstvo sunca i meseca, ali je želeo da ubije Klausa. Na žalost u Mystic Falls dolazi John Gilbert i donosi bodež i prah jasena, ubij ga Elena.)

Amy (Mogući član, iako nije potvrđeno.)

Adrienne (Mogući član, opisana je kao izuzetno opasan vampir, i niko se ne usuđuje da je dodirne, ali nije potvrđeno.)

Charlotte Petrova (Mogući član, preobražen oko 1200. godine, nije potvrđeno.)


Bivše i sadašnje sluge


Dva neimenovana vampira u 1491-1492 zajedno sa Elijahom dolaze po Katherine, ali Trevorova izdaja ih vodi pogrešnim putem.

Trevor (Ubio ga je Elijah zbog izdaje, naime, pomogao je Katherine da pobegne od Klausa.)

Rose (Veoma blizak prijatelj Trevoru, vekovima su se njih dvoje krili i bežali od Klausa. Rose je takođe pomogla Katherine u preobražaju. Insistira da pomogne Damonu i Stefanu da zaštite Elenu. Ubio ju je Damon kako bi sprečio bol i patnju prouzrokovanu ugrizom vukodlaka.)

Slater (Bio je dobar prijatelj Rose i Trevoru. Nije volontirao da služi. Bio je mlad vampir, preobražen sedamdesetih. Rose mu se obraćala za pomoć kad god joj je trebala. Elijah ga je kompelovao, i on se ubio.)

Alice (Bila je indirektno Slaterova devojka, odgovorna je za istraživanja o vampirima, zajedno sa Slaterom, poziva Codyja, ali joj Damon briše sećanje.)

Cody (Zajedno sa još dva vampira dolazi na Alicein poziv, po Elenu, kako bi zadobili Klausovo poverenje, ubija ih Elijah.)

Dva neimenovana vampira (Došli su sa Codyjem po Elenu za Klausa, ali ih Elijah ubija.)


Moći i sposobnosti


Imaju unapređene veštine i moći.

Snaga
- Elijah je pokazao izuzetnu snagu u uništavanju drugih vampira brzim i jakim napadima.

Brzina - Elijah je brži i precizniji u svojim napadima, u poređenju sa ostalim vampirima.

Čula - Imaju jača čula od ostalih vampira. Elijah čuje konverzaciju Rose, Damona, i Slatera, u kafiću kroz neprobojno staklo.

Izlečivanje
- Izuzetno brzo.

Kompulzija - Mogu kompelovati i ljude i vampire.

Besmrtnost - Mogu biti besmrtni u poređenju sa običnim vampirima. Jedini način da ih uništite je da ih probodete bodežom umočenim u prah jasenovog drveta.

Istrajnost - Elijah je pokazao veliku istrajnost u napadima, i tri puta se vraćao u život.


Slabosti

Do sada je prikazana samo jedna, normalni koci ih ne ubijaju, oživljavaju samo nakon par sati.

Prah jasenovog drveta Drvo starog jasena može ubiti Prvobitnog. Ali, drvo je izgorelo, i ostao je samo prah. Posebni bodež koji su napravile veštice mora se koristiti u ove svrhe, zajedno sa prahom ovog drveta. Dokle god je bodež u srcu, vampir je mrtav.

Prokletstvo Sunca i Meseca
pominje ga Luka, Klaus je pokušao da poništi ovo prokletstvo i u tom procesu pobio mnogo veštica i veštaka.
Sunčeva svetlost - Posle prokletstva, šteti i Prvobitnima, ali njihova brza sposobnost zalečenja rana im ne da da umru.


Zanimljivosti

U knjigama, smatraju se prvom porodicom na svetu.
U knjigama, Klaus kaže da je jedan od Starih, ali nikada ne pominje postoje li stariji vampiri.
U seriji, Rose kaže Trevoru da Elijah pripada 'staroj školi'.
U knjigama Klaus je mudar, sadističan, zao, lud itd, u seriji Elijah kaže, da je povučen, paranoičan, omražen, i da ga se svi plaše.
Pre nego što je pomenut Klaus u seriji, umesto njega trebalo je da se pojavi vampir Phillipe koji juri Elenu.
Katherine kaže da je upoznala Klausa u Engleskoj, moguće je da su tu boravili.
U epizodi Katerina, pominje se da je Klaus imao sva sredstva potrebna za prekidanje prokletstva, ali Katherine je uspela da umakne.
Po Lukinim rečima, njegova sestra, Jonasova ćerka, koja je kod Klausa je razlog što oni rade sa Elijahom.
Elijah želi da uništi Klausa posle žrtvovanja, posle kog će Klaus oslabiti.

John Gilbert pominje da Isobel radi nešto što će ili učini da Klaus dođe ili nikada ne dođe u Mystic Falls.

© The Vampire Diaries Serbia
Izvor

2Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 23 Feb 2011, 1:31 pm

<3 Originals <3

<3 Originals <3
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

John Gilbert pominje da Isobel radi nešto što će ili učini da Klaus dođe ili nikada ne dođe u Mystic Falls.


zanima me o cemu je rec i sta je sad naumila Smile) xD

3Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Sun 24 Apr 2011, 1:08 pm

Mαяi♥

Mαяi♥
First Bite
First Bite

Ja se nadam da cemo upoznati celu porodicu Prvobitnih!

4Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Tue 26 Jul 2011, 8:52 am

fearless.

fearless.
You Are in Love With a Vampire
You Are in Love With a Vampire

Amy (Mogući član, iako nije potvrđeno.)

Adrienne (Mogući član, opisana je kao izuzetno opasan vampir, i niko se ne usuđuje da je dodirne, ali nije potvrđeno.)

Charlotte Petrova (Mogući član, preobražen oko 1200. godine, nije potvrđeno.)

A ko su ove? Very Happy
Posebno mi je zanimljiva ova Petrova. Very Happy

5Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Tue 26 Jul 2011, 9:12 am

Little.Star.On.The.Sky

Little.Star.On.The.Sky
Original Vampire
Original Vampire

ih što bih volela sve da ih vidim zajedno u trećoj sezoni Very Happy

6Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 17 Aug 2011, 11:46 pm

LostInWonderland

LostInWonderland
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

Meni su oni mnogo cool, sem sto su glumci odvratni.

7Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Thu 22 Sep 2011, 12:46 pm

uckvondy

uckvondy
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

taj Klaus mi je već odvratan

8Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Sun 16 Oct 2011, 3:29 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Oriđiđi vampiri Cerek

Elijah je legenda.

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

9Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Sun 16 Oct 2011, 3:52 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

Zla_Sam wrote:

Elijah je legenda.

Milice volim te.
srce

Ja mislim da vise i ptice na grani znaju koliko volim Elijaha, a kamoli ljudi sa foruma tako da ono .. necu se ponavljati. Bar ne u ovoj temi. xD

I Klaus je kul, moram da priznam. U pocetku sam ga prezirala, ali u poslednjim epizodama sam ga bas volela.

Jedva cekam da vidim jos njih. Cerek

10Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Sun 16 Oct 2011, 9:02 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

Zla_Sam wrote:

Elijah je legenda.

srce

https://twitter.com/#!/

11Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 26 Oct 2011, 3:53 pm

Zla_Sam

Zla_Sam
Administrator
Administrator

Prvobitni (The Originals) Tumblr_ltj7ofyNeb1qe7u6go1_500

Oriđiđi porodica Cerek

http://willyoudothisforme.tumblr.com/

12Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 26 Oct 2011, 5:40 pm

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Izgleda da im je porodicno da imaju ovako lepe osmehe.. xD

13Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 26 Oct 2011, 6:07 pm

chocolateChanel.

chocolateChanel.
Administrator
Administrator

Aaa Elijah *.*
Klauuus Cerek
Rebekah mi je ovde divna ^^

14Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 26 Oct 2011, 7:26 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Oriđinalsi su predobri
Elijah <3
Klaus,my love ^^
Rebekah je predivna
želim da vidim sve članove porodice Very Happy

http://horizoninblack.tumblr.com

15Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Fri 04 Nov 2011, 12:58 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

znači, cijela porodica ima predobar akcenat, obožavam ga... Very Happy

inače, jesam li ja jedina ovdje kojoj se sviđa Mikael i njegova uloga ? scratch

https://twitter.com/#!/

16Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Fri 04 Nov 2011, 1:14 pm

DEstiny :3

DEstiny :3
Love Sucks
Love Sucks

The Originals su genijalni. <3
Svako na svoj nacin.

Mikael. Iako je kreten, ima nesto kod njega. Ne znam tacno sta, ali cini mi se da ce mi se svidjati mnogo vise od Klausa. xD

Elijah. <3
Rebekah. <3
Klaus. -.-

Tako mi je bila divna scena kada su rekli da ce ostati zajedno always & forever, i tako odvratno kada shvatim sta je Klaus uradio nakon toga. Ubio ih je.

Ali sve u svemu, mnogo mi je drago sto smo saznali vise o njima i uopste kako su nastali. I Elijah & Klaus koji se ponasaju kao prava braca. Mikael koji ponizava Klausa. Bilo mi ga je zao u tom trenutku, dok nisam stigla do kraja.
Bila je stvarno jako zanimljiva epizoda. ^^


Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu49p5BA2K1qg26k5o1_r1_500
Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu49p5BA2K1qg26k5o2_250Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu49p5BA2K1qg26k5o3_250Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu49p5BA2K1qg26k5o4_250

Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu46dupsZf1r489t5o1_500
Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu46dupsZf1r489t5o2_250Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu46dupsZf1r489t5o3_250
Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu46dupsZf1r489t5o6_r1_250Prvobitni (The Originals) Tumblr_lu46dupsZf1r489t5o7_250

17Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 04 Jan 2012, 3:12 pm

little red bird.

little red bird.
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Oni su meni mnogo zanimljivi. Smile
Svi sem Klausa.

18Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Wed 04 Jan 2012, 3:14 pm

Filip

Filip
Invited in
Invited in

Klaus je najzanimljiviji po meni a i najpametniji Very Happy Al jednostavno nemaju slabu tacku ..

19Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Sat 07 Jan 2012, 12:14 pm

Little.Star.On.The.Sky

Little.Star.On.The.Sky
Original Vampire
Original Vampire

cekaj oni su rekli da je 3 sezona prvobitnim ... -.- juce ... proslo je vec 1o epizoda a pored klausa rebekah je bila u par epizoda i mikael u 1 , 2 ... koja je tu fora .. ocu ostale .. ocu ELIJAHA !!!

20Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Sat 07 Jan 2012, 2:48 pm

Rose ♥

Rose ♥
Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch

Volim ih sve - mnogoo!
I oni su nešto veliko što čini ovu seriju genijalnom. *.*
Jedva čekam da ih sve ponovo vidim na okupu.
Možda još koji flashback. <3
Nedostaju svi zajedno.

21Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Sat 21 Jan 2012, 4:31 pm

maDmaN

maDmaN
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Zla_Sam wrote:
Prvobitni (The Originals) Tumblr_ltj7ofyNeb1qe7u6go1_500

Oriđiđi porodica Cerek

nice Smile

22Prvobitni (The Originals) Empty Re: Prvobitni (The Originals) Tue 31 Jan 2012, 8:44 pm

Crazy Lady (:

Crazy Lady (:
Werewolf in Town
Werewolf in Town

LostInWonderland wrote:Meni su oni mnogo cool, sem sto su glumci odvratni.

fail. pfffffffff Oh, god -.-


Prvobitni (The Originals) Tumblr14

haha

https://twitter.com/#!/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum