Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

 » SPAM » Zabava » Književnost » Vaša Dela » Red Mist

Red Mist

+2
Rottie
daray
6 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Red Mist Empty Red Mist Sat 09 Oct 2010, 5:09 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

Red Mist 68678585

Red Mist 48398553



Prica je FF The Vampire Diaries, pricana iz perspektive skoro svih likova.
Neke likove cu ja dodati, ali ugl su oni isti.
Svako ce poglavlje biti dodavano u ovaj, prvi post, da bi izgledalo preglednije, a obavjestavat cu kad bude


UVOD


Tisina. Samo zvuk jakog vjetra koji para moje usi. Um mi je bio prazan, i nisam se sjecala nicega sto se dogodilo.
'Stefan?!'
Najednom mi je proslo kroz glavu to ime. Ko je Stefan? Ne sjecam se. Bila sam u polunesvjesti. Svjesna okoline oko sebe, ali ipak se nisam mogla dici na noge, i poceti hodati. Pokusavala sam ali nisam mogla, koliko god se trudila. Najednom, sjetila sam se jos neceg.
'Damon. Gdje je Damon? Ne, je li povrijeden.'
Automatski sam se sjetila visokog, predivnog momka, nebeski plavih ociju. Pocela sam polako otvarati oci, ali bilo je isto i kao kada su bile zatvorene. Mrak i tisina. Osjecala sam vodu, ali nisam se mogla orjentisati da bih znala gdje sam. Jos jedan flashback.
'O ne.'
Borba. Desila se borba, a Damon i Stefan su bili povrijedeni. Drugi vampiri su se vratili u Mystic Falls, a ja sam... ja sam. Ne sjecam se. Mrzim ovaj osjecaj, i mrzim sto ne znam gdje sam. Da li su Damon i Stefan dobro. Da li je Bonnie uspjela pobjeci i obavijestiti Caroline da nam treba pomoc. Ne znam. Pokusala sam se ponovo podici na noge, ali uspjela sam samo podici glavu i nista vise. Najednom, cula sam nekog kako dolazi.
'Elena! Elena!'
Zeljela sam svim silama reci da sam tu, ali nisam mogla. Nisam imala snage. Koraci su se priblizavali.
'Elena! Odgovori mi ako si tu.'
Znala je taj glas, znala ga je vrlo dobro. To je bio glas koji ju je drzao na zemlji kada je padala u bezdan.
'Tu sam'
Iz sve snage sam povikala, ali zvucalo je kao sapat. Nema nade, tu je kraj.
'Ne!'
Povikala sam na samu sebe. Ne smijem se predati. On dolazi po mene. Spasit ce me, i odvesti na sigurno. Sada je jos jasnije mogla cuti korake.
'Tu sam!'
Sada sam jos glasnije povikala, i cinilo mi se da se zapravo cuje jace nego maloprije.
'Pomozite mi!'
Dolazi, neko je tu. Na par metara od mene
'Elena. O Boze, kako sam se uplasio.'
Da, on je tu. Spasio me.

_____________________________________________________________________________________________

SAVED

'Elena. Jesi li dobro? O moj Boze, bio sam toliko zabrinut.'
Bio je to Alaric, a ne On. Ne, to znaci da mu se nesto dogodilo.
'Alaric?'
Govorila sam tiho, gotovo necujno.
'Da, ja sam Elena. Tvoja tetka je bila tako zabrinuta. Svi su bili. Bonnie je dotrcala, ali nije mogla naci Caroline, pa je potrazila mene. Jesi li dobro?'
'Da.. Ne... Ne znam. Sta se desilo?'
'Pa, zans da su se neki vampiri vratili u Mystic Falls, tj. saveznici od Katherine. Kada su culi da je mrtva, odlucili su osvetiti se. Damon i Stefan su se borili, ali nisu bili dovoljno jaki. Cak je i Tyler pokusao pomoci, ali mladi vukovi nisu toliko jaki. Mason se pridruzio drugim vampirima, ogorcen zbog smrti Katherin. Iako su neko vrijeme posustajali, na kraju su napali svom snagom, a Damon i Stefan su vec bili na izmaku snaga...'
'O ne...'
'Tyler je vec bio povrijeden. Ti si bila tu, ali nisi im nikako mogla pomoci. Radi toga si sebi rasjekla nogu sa nozem. Znala si da su ti vampiri i previse slabi na krv. Znala si da ce odmah krenuti prema tebi.'
'O Boze. Ja se niceg ne sjecam.'
'Vidim. Izgleda da te je voda odvukla u pecinu, nakon sto te jedan vampir napao.'
'Ako me napao, kako to da sam i dalje ziva. Popio bi mi svu krv.'
'Da, pa... Damon ga je sprijecio. Iako je bio na izmaku snage, sprijecio ga je, ali ti si vec gubila dosta krvi i pala si, a rijeka te odnijela. Svi te vec traze i zabrinuti su za tebe. Bolje je da krenemo.'
'Cekaj! Damon? On je dobro, zar ne? Molim te reci mi da je dobro.'
'Bit cu iskren s tobom Elena. U gorem je stanju nego Stefan, a vjeruj mi, Stefan zaista jako lose izgleda. I jedan i drugi su u nesvjesti. Vidis, kada se borio s tim vampirom koji je tebe pokusao napasti, u trenutku borbe, taj vampir ga je bacio, i zabio mu koc ravno pored srca. To je jedna od najranjivijih tacaka kod vampira. Stefan ce biti dobro i vjerujem oda bi svakog trena mogao doci k sebi, ali Damon ako se ne probudi i ako ne uzme barem malo krvi, nece izaci na dobro'
Ne! Vristala sam u sebi. Umjesto da ih spasim, da njega spasim, samo sam jos gore napravila. Damon moze umrijeti, ne. Ne smije, to se ne smije desiti. To je ne dopustivo. Stajala sam kao ukopana, i osjecala kako mi tople suze klize niz lice.
'Alaric, on ce biti dobro. Mora biti dobro, zar ne?'
'Elena smiri se. Od kad ti toliko brines za Damona?'
'Samo mi reci to, pa makar bila laz.'
Ni sama ne znam zasto me to toliko uzrujalo. Zasto kada mi je rekao da je tesko povrijeden, kao da sam pcoela gubiti dio sebe. Zasto se nisam toliko uzrujala zbog Stefana, a zbog Damona jesam. Vec dvije godine, koliko njih dvojica postoje u mom zivotu, pokusavam sebe ubijediti u to da je Stefan onaj kojeg cu zauvijek voljeti, a Damoj onaj koji ce me iznova iznenadivati svojim postupcima, tako da ga mrzim.
'Uredu, bit ce dobro. Sve ce biti dobro.'
I dalje sam plakala, a Alaric me podigao u narucje i poceo polako iznositi iz spilje. Napolju su nas cekali Jenna, Matt, Bonnie i Caroline. Svi su imali zabrinute izraze lica, ali menej e zanimalo samo jedno. Kako je Damon?

_____________________________________________________________________________________________


BREAKING POINT



'Elena! O moj Boze, bili smo tako zabrintuti. Sta se desilo?'
Vidjela sam Jennu kako trci prema nama, ali meni je i dalje samo jedna osoba bila na pameti. Nisam joj odgovorila, nisam je ni pogledala. Kao da sam se nalazila negdje drugo, ali ne ovdje. Kao da sam gledala citavu tu scenu iz zraka.
'Damon.'
Tiho sam rekla, pokusavajuci dozvati osobu koja nije bila tu.
'Sta si rekla Elena?'
Jenna me pitala, ne znam da li je pitala jer je bila zacudena ili me jednostavno nije cula. No, ja nisam nista odgovorila. Vise zaista nisam imala snage, i sve je ponovo postalo crno. Najednom nasla sam se negdje, ali nije bilo nicega osim crnila i krvavo crvenog mjeseca. Nesto je lezalo par metara ispred mene. Poznajem tu kosu, i te oci.
'Damon!'
Pokusala sam potrcati ali nisam mogla, nesto me drzalo. Pogledala sam u stranu, a tamo je lezao Stefan.
'Stefan!'
I jedan i drugi su bili nepomicni, maltene mrtvi.
'Vidi, vidi. Nije li to mala Elena?'
O ne. Ne, samo ne taj glas.
'Katherine.'
'Da,'
'Ali nemoguce. Ti si mrtva. Sopstvenim ocima sam gledala kako te Damon ubija.'
'Oci znaju varati draga moja, a i vrlo dobro znas da ja imam zivota kao macka. Nikad ne pomisli da sam zaista nestala.'
'Onda oni vampiri koji su dosli... Ti si ih poslala.'
'Da. Da dokrajce Damona i Stefana. Ako ih nisam mogla imati ja, neces ni ti, ali ti si mala balavice sve pokvarila.'
'Preko mene mrtve. Da se nisi usudila pipnuti ih!'
'O, ali vec sam se usudila i ti mi ne mozes nista. Sve dok si obicno ljudsko bice, ne mozes mi nista. Bas nista, a njih dvojica te nikada nece htjeti promijeniti jer im i previse znacis.'
Katherine je krenula prema Damonu, a ja sam vrisnula.
'Ne! Ne diraj njega, uzmi mene.'
'Ali zasto bih ti ispunila zelju. Zelim da geldas kako umire, zelim da naucis sta je patnja. Da ga gledas u agoniji, kako pati i kako polako umire, a znas da mu ne mozes pomoci.'
'Ne, molim te nemoj.'
'A mozda ipak da razmislim. Prvo cu Stefana, on je ipak onaj kojeg sam ja voljela vise, ali pitanje je Elena. Kojeg od njih dvojice ti volis vise.'
'Ja.. To je nebitno Katherine. Pusti ih molim te.'
Katherine se pocela smijati, a ja sam skoro pocela plakati.
'To je najbitnija stvar Elena. To moras znati. Iako te uopste ne volim, i rado bih te sada ubila, ali nemoj dopustiti da i jednog i drugog povriejdis do beskraja, a sebe unistis. Ovo ti zaista ne govorim radi sebe, ali Stefana ne mogu gledati kako vise pati.'
Citavo vrijeme je gledala u Stefana, i cinilo se kao da ce poceti plakati. Koliko god da je Katherine bila zla, sada nije mogla sakriti to da je Stefana uvijek voljela, i uvijek ce ga voljeti bez obzira na sve. Ali ni trenutak 'dobre Katherine' ne traje zauvijek. Okrenula se prema meni i drsko nasmijala. Pocela je trcati, i mislila sam da je tu moj kraj.
'Zbogom.'
Tiho sam rekla, ali bez odredenog primaoca. Katherine se sve vise priblizavala, a ja sam se osjetila na neki nacin jakom, ali ipak ne dovoljno, i samo sam se opustila.
'Elena! Elena!'
Neko me drmao, tacnije pokusavao probuditi. Kada sam otvorila oci, Jeremy je sjedio pored mene.
'Jeremy?'
'Da.'
Nasmijao mi se, a ja sam ga cvrsto zagrlila. Jeremy vec pola godine nije zivjeo u Mystic Fallsu nego u NY-u. Nedostajao mi je.
'Elena? Sta se tamo desilo, i zasto si non-stop govorila Katherine?'
Jeremy je bio jedan od rijetkih s kim sam mogla pricati. Bonnie je bila relativno uvijek uz mene, ali opet, ne kao prije. Nikada se nije pomirila s ti mda cu ja uvijek stiti Damona kakav god on bio, i da cu biti uz Stefana.
'Jeremy, desila se borba, i mislim da je Katherine ziva.'
Jeremy je napravio grimasu na svom licu, a samim tim sto je Katherine ziva znala sam sta slijedi.

_____________________________________________________________________________________________


COMPLICATIONS


Hiljadu mi je misli prolazilo glavom. Ako je Katherine zaista ziva, nitko nije siguran, a ona je ljuta, jako ljuta, i nece se zaustaviti dok ne unisti sve koji su je pokusali ubiti. Ali nije mi bilo jasno, vidjela sam kad ju je Damon ubijao. Vidjela sam kad ju je probo kocem, i kada je ona umrla. Ali i Stefan i Damon su i dalje jako povrijedeni, a Caroline ne bi mogla da nas spasi sama, cak iako je Tyler s nama. Moram smisliti nesto, moram, ali sta? Ako Alarica pitam, i on ima svojih problema. Treba prikriti tu borbu s vampirima, a jos i ovo. Ne preostaje mi nsita durog nego traziti pomoc od Bonnie, cak iako znam da mi vjerovatno nece pomoci. Barem dok Damon i Stefan ne budu dobro. Alaric je rekao da treba samo jos malo da se odmore, ipak su vampiri. Ne znam tacnu situaciju, i ne znam sta je s njima, ali moram se nekako izvuci iz kuce, i otici do njih dvojice, i porazgovarati s njima o citavoj situaciji. Problem je bio taj sto mi niko iz kuce ne bi dopustio da idem. A onda mi je sinula ideja.
'Jeremy?'
'Da.'
'Trebat ce mi tvoja pomoc.'
Objasnila sam mu sve. Objasnila sam mu sta se desilo, i sta se moze desiti. Jeremy i ja smo se za divno cudo tako dobro slagali, da niko ne bi mogao pomisliti da su to ista ona djeca od prije 2 godine.
'Elena, ali imam uslov.'
'Kakav uslov. Nemoj molim te nista sto je nemoguce.'
'Ne, nije nemoguce. Zelim i ja da ucestvujem i zelim veceras da idem s tobom.'
'Ali, Jeremy...'
'Nema 'ali'. Dovoljno sam odrastao i kroz dovoljno toga sam prosao da se mogu brinuti o sebi. Pomiri se s tim da od sad ja tebe cuvam.'
Nasmijala sam se ponovo. Jeremy se zaista promijenio. Niej vise bio dijete, sada je bio momak, spreman da se bori i brine sam za sebe.
'Hvala ti Jer. Ne znam sta bih ja bez tebe.'
'Pa, vjerovatno bi imala ili Stefana ili Damona uz sebe citavo vrijeme.'
I jedno i drugo smo se poceli smiajti, kada je u sobu usao Alaric.
'Vidim vec nam zamaras bolesnicu Jer.'
Naravno, nije to doslovno mislio, ali bio je ujedno i ozbiljan.
'Pa kad niko drugi nece, moram ja.'
I dalje je zadrzao isti smisao za humor kao i prije.
'Alaric? Kako su Stefan i Damon. Da li su se probudili?'
'Da. Prije par minuta me nazvala Caroline i javila mi. Damon se takode probudio, a vjerovao sam da nece barem do sutra.'
'Super. Ja te moram nesto pitati.'
'Reci.'
'Moram s njima o necemu hitnom pricati, a to ne moze cekati sutra. Zaista ne moze.'
'Elena, tvoja tetka bi ubila i mene i tebe, ako te uopste pokusam dici iz kreveta.'
'Mozda, ali ovo je bitnije i od moje tetke, koja vjerovatno sizi jer ne za sta se desilo.'
'Da, ali sta se desilo? O cemu se radi?'
'Ne znam bas da li da ti kazem. Ionako imas previse obaveza i briga, ne bi i ovo da te opterecuje.'
'Elena. Ti si moja porodica i sve sto brine tebe, ja zelim da znam, bez obzira na sve.'
'Uredu, uredu. Mislim da imamo jedan veliki problem.'
'To sam vec relativno ustanovio. Reci mi o cemu se radi?'
'Katherine se vratila!'
Alaric je napravio takvu facu da sam pomislila da ce dobiti mozdani uda

_____________________________________________________________________________________________
PLANS


Alaric je sjeo na krevet i nista nije rekao. Imala sam osjecaj da mijenja boje od najtamnije do najsvjetilije.
'Alaric, jesi li dobro?'
Ponovo tajac.
'Zaboga, odgovori!'
'Da, dobro sam. Samo sam u... soku. Elena, jesi li sigurna da je to sto govoris tacno?'
'Ne bas, ali zato i moram otici kod Stefana i Damona, kako bih odgonetnula to.'
'Idem ja s tobom.'
'Ne. Ti ostajes ovdje. Jeremy ide samnom. Ako ti budes isao, Jenna ce posumnjati, a ovako, ja i Jeremy cemo krenuti poslije ponoci, jer Jenna me vjerovatno nece pustiti da idem, tako da cemo se morati iskrasti iz kuce.'
'Elena, uredu. Ja te podrzavam u tome, ali ipak, budite oprezni. Samim tim sto ce biti noc, tim opasnije po vas. Vampiri tada izlaze, a ako je Katherine zaista ziva, onda smo u gabuli.'
'Znam, i molim te da od danas posebno pazis na Jennu. Ne znamo na sta je sve spremna ona, ili taj neko koji je poslao sve te vampire u Mystic Falls.'
'Bit cu oprezan, ne brini.'
'Hvala ti Alaric. Sta bi mi bez tebe. Sta bi ja bez tebe.'
'Vec bi se nekako snasla i bez mene, vjeruj mi.'
Nasmijali smo se, a ja sam Alarica zagrlila.
'Khm. Zao mi je sto vas prekidam, ali moramo smisliti kada idemo, i kako idemo.'
Jeremy je ponovo usao u sobu.
'To vec znam. Idemo veceras, s tvojim autom. Pobrini se da se parkiras malo dalje od kuce, kako se ne bi culo kada budemo kretali.'
'Uredu. Nakon vecere, reci cu Jenni da zelim otici do grada i vidjeti se s Tylerom.'
'Znaci, to smo rijesili. Alaric, pokusaj Jennu sto prije odvuci u krevet.'
'Ne vjerujem da ce to biti problem. Ona ionako ide rano na spavanje, a i preumorna je da bi ostajala duze budna.'
'Uredu. Ja cu cim budem sigurna da ona spava, izaci. Jeremy, ti budi spreman kad te budme zvala.'
'Uredu Elena.'
Alaric je ubrzo nakon naseg razgovora iyasao iz sobe, a Jeremy je otisao da se spremi da 'izade'. Ja sam ipak ostala u svojoj sobi sve do vecere. Razmisljala sam o snu, koji je mozda potpuno nevazan, ali ja ga se ipak bojim. Ako sam ista naucila to je da treba vjerovati snovima, a posebno ako si okruzen vampirima. Oni ti mogu upravljati umom, a iako nosim ogrlicu s vrbenom, Katherine je na to imuna. Nedostajao mi je Stefan, zaista nedostajao. Nadam se da je uredu, i da mu nije nista bilo. Zao mi je i Damona, ali ipak za Stefana sam puno vise zabrinuta. Stefan ne pije ljudsku krv, i samim tim je ranjiviji od Damona. Damon je jak, izdrzat ce. Uvijek izdrzi bez obzira na sve. Osjetila sam nesto toplo na obrazu. Suza.
'Ne Elena, ne smijes plakati.'
Ponavljala sam samoj sebi. Ali nisam sebi mogla pomoci, kao da sam morala plakati. Sjetila sam se i toga da sam mislila da me Stefan dolazi spasiti, ali ipak nije. Neko vrijeme sam 'razbijala' glavu raznoraznim pitanjima, dok nas Jenna nije pozvala da veceramo.
'Elena, vecera je postavljena. Treba li ti neko pomoci da sides?'
'Ne treba. Mogu i sama, ne brini se.'
'Uredu. Samo polako i pazi da ne padnes.'
'Uredu. Pazit cu.'
Iskomesala sam se iz kreveta i krenula prema dnevnom boravku. Jeremy je naisao iza mene.
'Elena, psst.'
Tiho je pricao.
'Molim.'
'Nakon vecere ja idem vani, vratit cu se oko 11 sati, valjda ce Jenna do tada zaspati.'
'Uredu. Tako sam i ja mislila. Kada dodes u ulicu nazovi me. Ja cu biti budna, tj. barem se nadam. Kada mi Jenna bude davala tablete da popijem, necu ih popiti.'
'OK. Znaci sve je dogovoreno. Da li si zvala Stefana ili Damona da provjeris sta je s njima, zapravo da se najavis?'
'Ne, nisam. Ali mislim da nema potrebe, Alaric kaze da su se probudili. Pa valjda su u stanju da pricaju samnom. Nisu valjda toliko povrijedeni, a i ... vampiri su.'
Pricali smo toliko tiho da smo jedno drugo jedva culi. Kada smo sisli na prvi sprat, miris piletine je dolazio iz kuhinje.
'Pa, pocinjemo.'
Jeremy je izgovorio, i krenuli smo prema trpezariji.



Last edited by Child of Night on Sun 17 Oct 2010, 8:51 pm; edited 4 times in total

http://horizoninblack.tumblr.com

2Red Mist Empty Re: Red Mist Sat 09 Oct 2010, 5:32 pm

Rottie

Rottie
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Svidja mi se. =))) Interesantno je =) Pisi pisi =DDDDD
Sad me interesuje ciji je glas xD Iskreno meni je prvo pao na pamet Matt xD

http://twitter.com/DraganaKolakx3

3Red Mist Empty Re: Red Mist Sun 10 Oct 2010, 3:55 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

hwala ^^

-- Novo poglavlje je postavljeno BREAKING POINT

http://horizoninblack.tumblr.com

4Red Mist Empty Re: Red Mist Sun 10 Oct 2010, 4:57 pm

Rottie

Rottie
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Alarica nisam ni najmanje ocekivala xD
Katherine <3 xD Delena <333
Svidja mi se dinamicnost i neizvesnost =))))

http://twitter.com/DraganaKolakx3

5Red Mist Empty Re: Red Mist Sun 10 Oct 2010, 5:11 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

hahah

Alaric mi je sinuo zato jer Matt kao jos uvije ne zna za vampire, i onda sam stavila Alarica

mada prvo sam mislila da je ili Stefan ili Damon spasi, ali bolje je ako se o njima jos nista ne zna (:

http://horizoninblack.tumblr.com

6Red Mist Empty Re: Red Mist Sun 10 Oct 2010, 9:11 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

--Novo poglavlje je dodano COMPLICATIONS

http://horizoninblack.tumblr.com

7Red Mist Empty Re: Red Mist Mon 11 Oct 2010, 12:49 pm

Rottie

Rottie
At Mystic Grills
At Mystic Grills

Jeremy, Jeremy... =333 Postade i on momak xD
Svidja mi se =)))) super je =D

http://twitter.com/DraganaKolakx3

8Red Mist Empty Re: Red Mist Sun 17 Oct 2010, 8:05 am

Katherine Pierce

Katherine Pierce
Someone's New in Your World
Someone's New in Your World

Super je,veliko like.
Kada ce nastavak?
Mnogo volim fanfikcije,a ova je vredna citanja Smile

9Red Mist Empty Re: Red Mist Sun 17 Oct 2010, 12:41 pm

Em (:

Em (:
Moderator
Moderator

Hej, pa ja uopšte nisam skontala ove ff-ove xD A zaluđenik sam Very Happy Skoro za sve što volim sam pisala po jednu, TVD mi je još uvek nekako... ne znam, čini mi se da nisam dorasla da opišem lepo odnos xD

Ali tvoj je zanimljiv. Volela bih da se malo više usredsrediš na opise, i to ne smao eksterijera i enterijera, već i onoga što osećaju, misli... s obzirom da ti je skoro sve dijalog. Uspori malo radnju, produži poglavlja, biće bolje Very Happy

Ovo ti priča ''iskusni'' FF manijak xD

Ali sviđa mi se Very Happy I da, uspori malo sa Delenom. Ne želimo da Elena odmah shvati kako voli Damona xD

10Red Mist Empty Re: Red Mist Sun 17 Oct 2010, 8:42 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

don't worry, bit ce daleko od ljubavi kad on nesto uradi -.-'

ah znam za opise, do sada mi je sve bilo u dijalogu, ova slj poglavlja bi trebala imati puno vise opisa osjecanja, jer pocinje radnja na neki nacin (:

btw, dodano je novo poglavlje -- PLANS

http://horizoninblack.tumblr.com

11Red Mist Empty Re: Red Mist Mon 25 Oct 2010, 2:16 pm

daray

daray
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.

THE SAME



'Pozurite, ohladit ce se, a ne vjerujem da cete onda htjeti jesti.'
Jenna nas je pocela pozurivati dok smo ja i Jeremy isli polako iz dnevnog boravka. Trazila sam pogledom Alarica kada sam ulazila u trpezariju ali njega nije bilo. Osvrnula sam se par puta prema dnevnoj sobi, jer mozda ga nisam vidjela, ali ne. Vjerovatno jos uvijek nije sisao, ali moram hitno razgovarati s njim, mada predpostavljam da to moze sacekati i lada zavrsimo s vecerom. Jenna nije bila savrsena domacica kada smo ja i Jeremy dosli da zivimo s njom nakon nesrece nasih roditelja, ali s vremenom je postala zaista savrsena, i mogu reci da nam je na neki nacin zamijenila majku, a Alaric oca, nakon sto je dosao naravno. Zauvijek cu mu biti zahvalna jer na neki nacin, on je Jeremya 'odveo' na pravi put, u suprotnom, mislim da bi se opet okrenuo drogi i drugim porocima, i pored toga sto mu je Damon obrisao sjecanja. Damon je uradio puno dobrih stvari, ali jos vise onih losih koje su povrijedile i mene i ljude oko mene. Cak i sada, nakon dugo vremena, i nakon svih desavanja, ja mu i dalje ne mogu vjerovati u potpunosti. Damon ce uvijek biti Damon, ali ipak, od prvog dana kada sam ga upoznala, uistinu se promijenio, i uvijek cu mu biti zahvalna za svaki put kada nam je pomogao, a posebno kada nam je pomogao ubiti Katherine. Znala sam koliko ju je volio, i sama pomisao na to da bi ja morala ubiti Stefana, kada bi bio kao Katherine, mene bi doslovno ubila. To je nesto s cime ja ne bih mogla zivjeti, a njemu se divim jer je nastavio kao da nista nije bilo. Kakav god da je, on je moj prijatelj, i naravno nisam zeljela da pati, ali kada sam pricala sa Stefanom kako je, nije zelio da mi kaze nista. Pokusala sam saznati na razne nacine, ali nisam uspjela, a on se ponasao kao da se nista nije desilo. Ali znala sam ga vrlo dobro, i znala sam da kad god se ponasao da nista nije bilo, uvijek bi na kraju uradio nesto radi cega bi kasnije zalio. Na svu srecu Stefan ga je uspio spijeciti, ali ja mu jos dugo vremena nisam mogla oprostiti. Pokusao je ubiti Jennu, i nakon toga skoro dva mjeseca smo se ignorisali. On je pokusavao na razne nacine da se pomiri sa mnom, ali ja nisam popustala. Nisam mogla. Prvo je ubio Jeremya, ali se on 'vratio' zahvaljujuci prstenu, a zatim Jenna. Ko bi bio sljedeci? Ja! Ili jos gore, Stefan. Shvatila sam da mu je zao, ali nisam bila spremna oprostiti mu, ali ipak dokazao je da koliko toliko zasluzuje moje povjerenje.
'Elena. Elena. Zemlja zove Elenu, cujes li me?'
Jenna me trgnula iz mojih razmisljanja, i kao i uvijek pocela s pitanjima.
'Boli li te sta?'
'Ne Jenna, dobro sam, i stvarno nema potrebe da brines.'
'Nema veze, ja cu ipak da brinem. Nikada ne znam sta moze da se desi. Jesi li imala vrtoglavicu?'
'Ne Jenna nisam.'
'A boli li te noga koju si iscasila?'
'Ne vise. Rekla sam ti, ja sam uredu. Ne moras brinuti.'
'Jenna ovo je savrseno. Koje si sve zacine koristila kada si pravila veceru?'
Jeremy me spasio, jer kunem se, ne bih mogla izdrzati ni sekundu vise njenog ispitivanja. Nisam voljela kada je neko previse 'skakutao' oko mene, jer zaista nikada nisam voljela preveliku paznju. Pogledala sam u Jeremya, i pocela se smijati sada njemu. Jenna mu je pocela pricati o zacinima za koje on nikada nije ni cuo, a kamoli se usudio da ih isproba.
'Jenna, gdje je Alaric?'
Vec je bilo jako kasno, a on jos uvijek nije dosao na veceru.
'O da, izasao je. Rekao je da ima nekog posla i da ga ne cekamo sa vecerom. Zasto? Je li ti trebao?'
'Ma ne, samo vidim da ga nema, pa pitam.'
Ja i Jeremy smo razmijenili znacajne poglede, i oboje shvatili da Alaric nije bezveze izasao i propustio veceru ni za sta. Istina, bio je jako iznenaden cinjenicom da je Katherine mozda ziva, ali samo mozda. Samo se nadam da nije sam otisao negdje gdje ne bi trebalo, a i noc je.
'Jenna, ja idem, pa vidimo se.'
'Gdje ides?'
Jeremy je poceo polako ustajati od stola, i objasnjavati Jenni njegove vecerasnje aktivnosti.
'Rekao sam ti, jos danas. Dogovorio sam se s Tylerom i ostalim drustvom. Da iskoristim priliku dok sam u gradu, da ih sve vidim.'
'Uredu, samo pazi se. Vidis kakva su vremena, nikada nie znas kada ce neki manijak iskociti ispred tebe.'
Zapravo vampir, pomislila sam.
'Da Jenna, pazit cu se. Ne brini, a uostalom, nisam vise dijete, mogu se brinuti sam za sebe.'
Jeremy je bio na izlazu kada mi je sinulo nesto.
'Jeremy!'
Ponovo se vratio do dnevne sobe.
'Reci Elena.'
'Koliko zapravo ostajes? Znas samo da znam.'
Dala sam mu znak ocima da ga ne pitam djabe, nego s razlogom.
'Pa zavisi. Predavanja mi pocinju tek sredinom oktobra, pa vidjet cu. Ni sam ne znam tacno.'
'Da, ja se nadam da ces ostati duze.'
Jeremy se nasmijao kao da je znao na sta mislim. Ja i Jenna smo ostale same, i nastavile smo jesti u miru. Niti jedna nije nista progovarala, a i godilo mi je. Bila sam na neki nacin sama sa svojim mislima i mogla sam razmisliti o tome sta preduzeti. Predpostavljam da ni Stefan ni Damon ne znaju nista o proslim i predstojecim desavanjima.
'Upomoc!'
Cula sam neciji glas s polja. I ja i Jenna smo skocile i krenule prema vratima. Nadam se da nije neki od vampira koji su dosli, ne zelim Jenni opet brisati sjecanje. Kada smo izasle, imale smo sta i vidjeti.

http://horizoninblack.tumblr.com

12Red Mist Empty Re: Red Mist Tue 26 Oct 2010, 11:02 am

Warrior Princess

Warrior Princess
Original Vampire
Original Vampire

Kako je ovo uzbudljivo...Ko li je u opasnosti? :kkkkkkkkkk:
Kad ce sledeci chapp? he

13Red Mist Empty Re: Red Mist Thu 17 Feb 2011, 9:58 pm

Little J

Little J
Invited in
Invited in

Ovo mi se baaaas svidja. ^-^
Kada ce novi chapp? Very Happy

http://littlejhunter.blogspot.com/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » SPAM » Zabava » Književnost » Vaša Dela » Red Mist

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum