Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

 » SPAM » Zabava » Književnost » Vaša Dela » Dama i Demon

Dama i Demon

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Dama i Demon Empty Dama i Demon Sun 11 Jul 2010, 12:39 pm

Bitten by Damon

Bitten by Damon
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Ovako,trenutna situacija je sledeca: Bler iznervirana zbog Cakove izdaje (kraj 3. sezone) u zadnjem trenu saznaje da se njen tata preselio u Ameriku.Iznenadjena,ide da ga poseti u Mystic Falls u Virdziniji ali,tu je neprijatno iznenadjenje...
kod vampira je nesto drugacije:
Dejmon se pomirio s tim da je Stefan srecan sa Elenom,i ona ga nagowara
da je pretwori u wampira,ali on odbija...
Prvo
poglavlje



Bler Valdorf je izasla iz
taksija.Osvrnula se oko sebe,prevrnula ocima i krenula do mesta gde ju
je vozac odbacio.
Bler je imala dugu braon kovrdzavu kosu i plave
oci.Bila je visoka,lepa ali to joj nije pomoglo dok je isla putem.

Naviknuta
na uglacane podove Menhetna i svetla Velike Jabuke Bler u sumraku nije
videla kamen koji je stajao na stazi,i saplela se preko njega

-
Merde! - opsovala je na francuskom.Njena bela Dior haljina se pocepala
prilikom njenog pada i bila je zelena na par mesta.
Prevrnula je
ocima videvsi da se pored nje stvorio neki momak i pruzio joj ruku

-
Ne treba mi,mogu sama- odbrusila mu je.Posle Cakove izdaje najmanje joj
je trebao neki kreten koji ce isto to uraditi.Kad je stigla pogledom do
njegovih ociju zapazila je cudan sjaj.Momak je imao braonkastu kosu i
crne,jezive oci,toliko cudne da se Bler stresla.

Misteriozni
momak je primetio da ga Bler analizira,i takodje je primetio da se
uznemirila,a zbog toga sto je ona mozda zakljucila se uznemirio i on: Da
li ga je ta devojka prepoznala

-Dejmon Salvatore - rece
ispruzivsi ruku da se pozdrave
Bler se trgla.Aha,znaci predstavio
se,dobro...ali njegov glas je bio grub i suzdrzan a oci su mu sijale kao
da su je cikale da ih opet pogleda ili da se usudi da skloni pogled

-
Bler Valdorf.- rece ona diplomatski - Da li znate gde stanuje Harold
Valdorf?Advokat

Pretpostavila je da ce pitanjem da poboljsa
stvar ali se Dejmon namrstio

- Stojis ispred njegove kuce- rece
oprezno

Bler se okrenula : iza nje je bila stracara,kuca sa
jednim spratom,losom ogradom i bastom.U tom trenu na jednom od prozora
sa platnenim zavesicama,pojavio se Blerin otac smeseci se i pozivajuce
je da udje.

Bler se okrenula pokusavajuce da suzdrzi vrisak.
Zatvorila
je oci i duboko udahnula.

- Sta se dodjavola dogodilo sa kucom
koju je moj otac imao u ovoj jebenoj zabiti?!

---- kraj prvog
poglavlja ----

2Dama i Demon Empty Re: Dama i Demon Sun 11 Jul 2010, 3:03 pm

Bitten by Damon

Bitten by Damon
Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls

Drugo poglavlje

- Stani malo,moj otac NE MOZE ziveti u ovoj...stracari?! - vrisnula je Bler ociju uprtih ka Dejmonu.

Dejmon je samo gledao u nju ispod trepavica.Ova devojka je bila zanimljiva,ali osecao je neki strah i bol iz nje,ni sam nije znao zbog cega..ali ako ostane u Mistik Folsu saznace...mora...

- Pitala sam te nesto - trze ga Bler osmatrajuci mu oci,na trenutak su zatamnele pa onda se vratile u normalu.

-Da?- upita Dejmon

Bler je prekrstila ruke uvredjena time sto on ne shvata da Bler nema vreme za gubljenje i sto izgleda kao da ga Bler zasmejawa.

- Da li owde ima neki prokleti hotel?! - pitala je tvrdo uz smesak dok su joj oci bile ljute

Iz kuce iza njih je izasao Blerin otac,i mahnuao ka Bler
- Hej bubili,ovde smo,ovamoo! -vikao je i mahao da se Bler posramila od Dejmona iako ga nije ni poznavala

- Znas sta tata,ja bih radije u hotel...ovaj,tamo su mi stvari! - brze bolje je izletelo iz Blerinih usta,a njene oci su znacajno gledale u Dejmona.

Njen otac ju je osmatrao naslanjajuci ruku na ogradu.Nosio je roze kosulju i crnu trenerku.Bler je osecala kako joj se dize kosa na glavi.Sa sve rajfom.

Otac ju je posmatrao od glave do pete.tad se Bler seti da u ruci drzi kofer,i brze bolje ga sakri iza noge.prekasno.

- U redu je bubili,ako neces da budes kod nas,razumem te...ali dodji na rucak u 4 ...do tad malo razgledaj Mistik Folz...mislim,ipak ces tu ziveti!

Zauzeta osmatranjem Dejmona krajickom oka jedva je cula pocetak recenice njenog oca,ali je bukvalno zinula kad je cula ostatak.Glava joj je jos bila u Dejmonovom pravcu,i izgledalo je kao da je zinula zbog njega.

Dejmon je trepnuo i otresao glavu.Ova devojka je na ivici da pocne da vristi i pobaca sve iz kofera u vazduh.Hitna Vampirska intervencija je ovde neophodna - pomislio je

- ovaj,gosn harolde...Bler i ja se znamo iz osnovne,i nismo se videli dugo,tako da ce mozda preskociti Vas rucak i doci sutra...zvuci okej? - upita ljubazno gospodina Harolda praveci opustene grimase

Bler nije mogla da veruje.Noge su je bolele od stajanja ali kad je cula sta je Dejmon rekao nije mogla da veruje.Da li ce zaista biti spasena od pakla koji sada predstavlja njen do skora predivan tatica?

- Ovaj vazi...budi dobra Bler - namignuo joj je otac.

Bler je uzdahnula i okrenula brzo ledja svom ocu,koji je krenuo nazad u kucu

- Ovaaaj...sta bi zelela da radis? - upita je Dejmon.Bio je nesiguran

- Bilo sta,samo da se gubimo odavde - odgovori mu Bler ocajno

Uzeo je njen kofer nasmesio joj se...zasto nije u stanju da ostavi ovu devojku?Trenutno se osecao kao ona.ocajno,na ivici da pukne..mada je morao da joj oda priznanje.Dobro se drzala.

Bler je krenula niz sljunkovitu stazu i okrenula se nazad ka Dejmonu.Kosa joj je napravila krug oko vrata sijajuci na suncu.Cinilo se da Dejmon ne moze da skine pogled s nje.

-Ovaj..ovamo je - rece joj Dejmon uzevsi je za ruku

To je bio glup potez.nepromisljen.opasan...

Bler se trgla.Odjednom,sunce je nestalo,nebo se smracilo,magla je domilela do njih a vrane su se pojavile svud oko njih.Bilo je kao na groblju.

Jos ju je drzao za ruku a ona je gledala okolo i izgledala je ocajnija nego malo pre...uplasenija.

- Sta si to uradio?! - vrisnula je ka Dejmonu otrgavsi ruku iz njegove.

Suze su joj ispadale iz ociju brzinom kise

-Ja?nisam nista- rece joj Dejmon.Nije morao da se pravi zbunjen.Bio je.Ovo mu je neko uradio...ali ko?Ana?ne,ne bi ona mogla...neko drugi..?

Bler je primetila da je cudan.No,oslusnula je i cula jos necije korake...osetila je kako se Dejmon pored nje skamenio

- Zdravo Dejmone - zacu se zvonki zenski glas.

- Ketrin...odlazi - rece joj Dejmon preteci

Bler je bila zbunjena.Zena je imala dugu kosu i obucena veoma staromodno po njenom ukusu.

Zena po imenu Ketrin je prisla par koraka blize.

- Ma hajde sad Dejmone.Nemoj mi reci da nije primamljiva - smejuci se pogleda u Bler.

Dejmon je izgledao kao da pati,da se odupire necemu,ali Bler je to protumacila kao da zeli da Ketrin ode.

- Zar ga nisi cula?Odlazi odavde! - ostro joj rece gledajuci je svojim najgorim Bitch pogledom.

Pre nego sto je stigla da trepne,zena je nestala,a Dejmon kao da se pribrao.Sunce je opet izlazilo a vrane i magla nestajali..

Dejmon je pruzio ruku ka Bler i zagrlio je

- Izvini Bler- rece joj.Sta je Ketrin radila tu?Kakav joj je cilj bio?I kako je mogao tako da se oduzme pred Bler

Bler je zaplakala.Dejmon nagonski pruzi ruku ka njenoj kosi i zadrza je tu.
- Vodi me odavde.Hocu da zaboravim ovaj dan,sta god da se desilo.- pospano rece

Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » SPAM » Zabava » Književnost » Vaša Dela » Dama i Demon

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum